Pomôžme Molly na jej ceste za bezbolestnou chôdzou

Získaných 0 € 177 €
1 000 €
25 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať
Dátum pridania
22. 8. 2022

Náhody neexistujú.

Ako sa vraví, v živote neexistujú náhody, a preto ani stretnutie našej dobrovoľníčky a malinkej Molly nebola náhoda.

Jednoducho to tak malo byť. Naša dobrovoľníčka Kika mala vopred napísané, že zachráni psiu dušu, ktorá sa u nej bude mať ako v bavlnke. Molly sa našla na začiatku dediny ako 2 mesačné šteniatko, plné bĺch, kliešťov a červov v brušku, úplne vychudnutá a dehydratovaná. Podľa slov svedkov ju niekto vyhodil z auta a tak sa zbavil zodpovednosti. Molly sa teda ujala naša dobrovoľníčka Kika a vzala ju k sebe na pár dní. Z pár dní je dnes už trvalý domov. Molly si jednoducho získala srdcia všetkých v dome, a tak bolo viac než isté, že Molly má trvalý pobyt.

Komu pomôžeme?

Molly bola úžasne zvedavé šteniatko plné energie a robilo svojej adoptívnej rodinke radosť každý deň. Jej život už mal byť len rozprávka a mala si ho užívať plnými dúškami. Pretože to si zaslúži, tak ako všetci chlpáči. Avšak ako 5 mesačná začala prejavovať bolesť v oblasti zadných labiek. Pri vstávaní kňučala od bolesti, samozrejme za predpokladu, že sa jej postaviť podarilo. Často krát jej trebalo dopomôcť, bolesť ju totiž nepustila postaviť sa na nohy.

Okamžitá návšteva veterinára, RTG, vyšetrenia, konzultácie. Ako to však aj v rozprávkach býva, hlavný hrdina si prechádza ťažkou životnou skúškou. Život v tomto prípade začal skúšať fenku Molly a jej majiteľov. Diagnóza bola viac ako zlá. Dysplázia bedrových kĺbov.

Plač, zúfalstvo, smútok a výčitky. To všetko prirodzene prišlo, avšak situáciu to neriešilo. Molly dostala striktný kľudový režim, tabletky od bolesti, kĺbovú výživu. Toto všetko bolo len dočasným riešením, kým Molly bola ešte hlavnom vývoji, ktorý prakticky vylučoval potencionálnu operáciu.

Všetko bolo na pár týždňov v poriadku, avšak neskôr sa začal stav ľavej zadnej labky zhoršovať natoľko, že bola nutná okamžitá resekcia kĺbu. Na začiatku júla Molly absolvovala veľmi náročnú operáciu, ktorá však dopadla výborne. Aktuálne sa Molly zotavuje a aktívne rehabilituje v tých najlepších rukách.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Operácia stála takmer 450€, ďalšie lieky a ATB ktoré potrebovala vyšli na ďalších 100€. Rehabilitácie budú stáť ďalších vyše 500€, faktúru dostaneme na konci tohto mesiaca. Rehabilitovať avšak budú aj naďalej, takže táto suma nebude ani zďaleka konečná. 

Veríme, že sociálne siete majú zázračnú moc. Že Mollyn príbeh vás chytí za srdce, a hoc málo, ale prispejete. Urobíte tak úžasný skutok, prispejete tým Molly na bezbolestnú chôdzu. Je to všetko finančne náročné, nakoľko Kika je študentkou vysokej školy a doma má ďalšieho adoptovaného psíka a zachránené 2 mačičky o ktoré sa stará.

V prípade Molly sa nevylučuje taktiež do budúcna resekcia aj druhého kĺbu, takže celý tento nie len psychicky a fyzicky, ale aj finančne náročný proces možno budú musieť absolvovať znova.
Molly ma obrovskú chuť žiť a napriek ťažkej operácii si užíva každý deň naplno. Pomôžme jej spolu, aby si tento život mohla užiť naplno bez bolesti.

V prípade získania vyššej sumy ako je naplánovaná pôjdu ostatné financie na výstavbu výbehu pre OZ Východoslovenské labky. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
50 €  •  16. 9. 2022 16:06
Milý darca
10 €  •  8. 9. 2022 8:24
Milý darca
10 €  •  6. 9. 2022 19:28
Štedrý darca
10 €  •  2. 9. 2022 13:24
Veľkorysý darca
25 €  •  26. 8. 2022 19:54
Veľkorysý darca
25 €  •  26. 8. 2022 19:52
Milý darca
10 €  •  24. 8. 2022 6:30
Veľkorysý darca
10 €  •  23. 8. 2022 20:50
Dusty
5 €  •  23. 8. 2022 19:10
Prajem skoré uzdravenie a veľa šťastných rôčkov 🥰
Darca, ktorý je za každú dobrost
2 €  •  23. 8. 2022 19:06
Láskavý darca
5 €  •  23. 8. 2022 18:29
Dobročiný Darca
10 €  •  23. 8. 2022 18:02
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  23. 8. 2022 14:55

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Dusty
5 €  •  23. 8. 2022 19:10
Prajem skoré uzdravenie a veľa šťastných rôčkov 🥰
Štedrý darca
50 €  •  16. 9. 2022 16:06
Milý darca
10 €  •  8. 9. 2022 8:24
Milý darca
10 €  •  6. 9. 2022 19:28
Štedrý darca
10 €  •  2. 9. 2022 13:24
Veľkorysý darca
25 €  •  26. 8. 2022 19:54
Veľkorysý darca
25 €  •  26. 8. 2022 19:52
Milý darca
10 €  •  24. 8. 2022 6:30

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám