Úspešne dokončené:

Pomôžme matke z Ukrajiny so 6-timi deťmi, ktorá sa musí sťahovať

Získaných 0 € 410 €
od 9 darcov
 -
9 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
45 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme matke z Ukrajiny so 6-timi deťmi, ktorá sa musí sťahovať

Získaných 0 € 410 €
od 9 darcov

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
17. 3. 2023

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Valeria a pochádzam z Ukrajiny. Vďaka slovenskému národu už rok žijem na Slovensku. Moja rodina pozostáva z 5 dcér a jedného syna. Tu na Slovensku sme v bezpečí, ale potrebujeme finančnú pomoc. Preto prosíme láskavých ľudí o pomoc formou tejto výzvy.

Komu pomôžeme?

Doteraz sme bývali v Žiline v byte zadarmo. Momentálne sa naša situácia vyvinula tak, že sa musíme presťahovať do iného bytu. K tomu potrebujeme veci do domácnosti ako sú paplóny, uteráky, kuchynský riad. Aby sme si zariadili nové bývanie aspoň nevyhnutnými vecami. 

S prácou je to zložité – nemôžem sa zamestnať, pretože mám úplne malé deti a som tu sama, takže mi ich nemá kto postrážiť. Rodičia ostali na Ukrajine a v súčasnej situácii nemám kapacitu ich sem priviesť. O to viac, že otec je už viac ako rok pripútaný na lôžko. Moje zdroje príjmu sú veľmi obmedzené – z Ukrajiny nedostávam nič. Vyžiť v takej situácii s veľkou rodinou je veľmi náročné. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Finančné dary, ktoré od vás dostaneme využijeme na nákup najpotrebnejších vecí do novej domácnosti – paplóny, uteráky, kuchynský riad a pod.

Veľmi prosíme ľudí, ktorí majú možnosť, aby pomohli mne a mojim 6-tim deťom. Budeme vám nesmierne vďační!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  30. 4. 2023 1:05
Milý darca
10 €  •  29. 4. 2023 23:29
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  27. 4. 2023 10:10
Veľkorysý darca
50 €  •  26. 4. 2023 21:21
Dobročiný Darca
30 €  •  24. 4. 2023 19:13
Veľkorysý darca
50 €  •  22. 4. 2023 9:08
Milý darca
60 €  •  16. 4. 2023 20:23
Milý darca
50 €  •  10. 4. 2023 17:39
Dobročiný Darca
10 €  •  2. 4. 2023 14:36

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň