Úspešne dokončené:

Pomôžme mamičke Kateryne zabezpečiť pohodlie pre jej syna

Získaných 0 € 520 €
od 6 darcov
 -
6 darcov
Celkom sa zapojilo
87 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
61 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme mamičke Kateryne zabezpečiť pohodlie pre jej syna

Získaných 0 € 520 €
od 6 darcov

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
1. 7. 2022

Kto kampaň organizuje?

Rada by som sa vám na začiatok predstavila a opísala vám môj príbeh. Volám sa Kateryna, mám 27 rokov a pred vypuknutím vojny som pracovala ako manikérka v salóne krásy. Mám zdravotne postihnutého syna – Alexander je veľmi veselý a spoločenský chlapec, s Downovým syndrómom. Ani pri zvukoch vojny nestráca nádej, pretože v jeho srdci je veľa lásky a svetla. 

Na Slovensko, do Bratislavy, sme pricestovali 12. mája z mesta Slovjansk z Ukrajiny – z Doneckej oblasti. Momentálne na našom území prebiehajú nepriateľské akcie a boli sme požiadaní, aby sme opustili svoje domovy. Aby sme dostali na Slovensko, cestovali sme najprv evakuačným vlakom do Mukačeva a tam sme prestúpili na autobus do Košíc, odkiaľ nás následne poslali do Bratislavy. Cesta bola extrémne náročná, ale keď sme vošli na územie Slovenska, konečne som sa cítila kľudnejšie, s vedomím, že sme ja a môj syn v bezpečí. Žiaľ, veľa mojich príbuzných zostalo na Ukrajine, keďže nie každý si môže dovoliť utiecť. Napríklad moja stará mama stále zostáva v Slavjansku, zatiaľ čo niektorí moji príbuzní sa snažili utiecť kamkoľvek do Európy.

Komu pomôžeme?

Saša študoval pred vojnou na špecializovanej škole pre deti s poruchami reči a mentálnou retardáciou. Chodil do 2. ročníka, ale už dlhšie nemal možnosť absolvovať normálne vyučovanie, keďže koronu vystriedala vojna.  

Dieťa s takouto diagnózou potrebuje pravidelné sedenia s logopédom. Momentálne nám naša učiteľka pomáha aspoň online, ale nie je to adekvátne vyučovanie. Saša neprežíva ľahké obdobie, je pre neho ťažké pochopiť, prečo nemôžeme míňať peniaze na hračky a zábavu. Nemôžem povedať, že by som ho pred vojnou rozmaznávala, ale mali sme pohodový život. Chodili sme na prechádzky, na zmrzlinu a jazdili na elektrických kolobežkách. 

Teraz sa veľmi trápi a nechápe, prečo nemáme dostupné základné pohodlie a mňa úprimne hnevá, že nemôžem poskytnúť svojmu synovi niečo, čo ho poteší.

Momentálne sme ubytovaní prechodne v Bratislave, za čo som veľmi vďačná, ale je to iba dočasné a to, čo príde ďalej nevedno. Nie som si istá ani tým, kedy sa budeme môcť vrátiť domov a či náš domov vôebc bude celý.  

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Veľmi ma znepokojuje, že nemôžem ani pokračovať vo svojej práci. Chcela by som sa čím skôr zamestnať a pracovať aspoň s ukrajinskými klientami, avšak nemám financie na to, aby som absolvovala rekvalifikáciu na Slovensku a mohla začať pracovať v salóne. 

Cieľom tejto kampane je vyzbierať financie na nový začiatok – aby som mohla znova začať pracovať a aby sme si vedeli zabezpečiť aspoň skromné bývanie a pravidelnú teplú stravu. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
100 €  •  31. 8. 2022 10:11
Milý darca
100 €  •  30. 8. 2022 16:59
Dobrosrdečný darca
100 €  •  9. 8. 2022 16:22
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  4. 8. 2022 1:13
Dobrosrdečný darca
100 €  •  29. 7. 2022 18:17
Dobročiný Darca
20 €  •  4. 7. 2022 9:42

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň