Úspešne dokončené:

Som mnohodetná matka, ktorá utiekla kvôli vojne na Slovensko. Stratila som všetko…

Získaných 0 € 1 600 €
1 500 €
 -
9 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
45 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Som mnohodetná matka, ktorá utiekla kvôli vojne na Slovensko. Stratila som všetko…

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
6. 3. 2023

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Larysa a som z Ukrajiny. Môj príbeh je jednoduchý. Som mnohodetná matka-samoživiteľka, sama vychovávam 4 deti. Ja mám 41 rokov, môj najstarší syn má 17, dcéry 15, 13 a 7 rokov.

Sme z mesta Marhanec v Dnepropetrovskej oblasti, ktoré každý deň obstreľujú ruskí vojaci z neďalekého okupovaného mesta Enerhodar.  Ani neviem, či sa budeme mať kde vrátiť a z toho mám veľký strach.

Komu pomôžeme?

Utiekli sme pred vojnou v marci. Keď sme prišli na Slovensko, najprv nás ubytovali v Žiline a potom previezli do Dolného Kubína. Zamestnala som sa ako upratovačka, aby som mala aspoň nejaký príjem, keďže som na deti sama a spoliehať sa nemám na koho. Otec mojich detí mi nijak nepomáha, ani alimenty neplatí, vôbec nás nepotrebuje…

Dcéra je po operácii srdca a ja sama mám tiež zdravotné problémy. Mám chorú pečeň a neustále užívam Lagosu a Nolpazu na žalúdok, mám zápal pankreasu. 

Ubytovanie máme cez štátny program, ale môj plat nestačí na štyri deti. O mäse a chlebe ani nehovorím… Deti rastú, potrebujú oblečenie a obuv, lieky a potraviny. Okrem toho z Ukrajiny sme so sebou priviezli aj našu mačku, nemohli sme ju tam nechať samotnú, veď ona chce tiež žiť… A tá rovnako potrebuje peniaze na krmivo a veterinára. Nezvykla som plakať, ale teraz plačem každý večer…

Deti som odviezla preč od vojny, aby žili. Sú to je jediné, čo mi v živote ostalo, žijem iba pre ne. Veľmi sa trápim, keď vidím, ako Ukrajina trpí, je to strašná bolesť.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Potrebujeme finančnú pomoc, ktorú využijeme na lieky, okuliare, potraviny, oblečenie, obuv. Je to pomoc pre moje štyri deti. Prosím vás, pomôžte mi. Som na nich sama a bez podpory. Je mi veľmi ťažko. Budem vám úprimne vďačná!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
25 €  •  16. 4. 2023 11:27
Láskavý darca
25 €  •  6. 4. 2023 0:09
Veľkorysý darca
450 €  •  3. 4. 2023 21:18
Dobročiný Darca
1 000 €  •  2. 4. 2023 22:44
Dobročiný Darca
10 €  •  2. 4. 2023 14:20
Dobročiný Darca
50 €  •  31. 3. 2023 5:23
Štedrý darca
10 €  •  17. 3. 2023 16:16
Milý darca
25 €  •  13. 3. 2023 16:31
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  12. 3. 2023 19:59

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň