Pomôžme invalidnému dôchodcovi Jánovi v ťažkej životnej situácii

Získaných 0 € 115 €
1 800 €
31 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Ján Chovanec
Dátum pridania
4. 9. 2023
Posledná aktualita

22. 9. 2023 12:47

MOJE VEĽKÉ,,ĎAKUJEM'.

Dobrý milý darcovia a darkyne,ľudia s dobrým srdcom.

Chcem sa z celého srdca VEĽMI PEKNE POĎAKOVAŤ dobrému a láskavemu neznámemu darcovi za jeho štedrý dar,ktorým mi veľmi pomohol,ako aj všetkým iným darcom s dobrým srdiečkom,ktori sa nájdu,aj v tejto neľahkej dobe a budú tak dobrí a ochotní podať mi pomocnú ruku.

Boh Vás vsetkých žehnaj.

Zobraziť celú aktualitu

Kto kampaň organizuje?

Dobrý deň milí darcovia,

Dovoľte, aby som sa Vám predstavil. Volám sa Ján, mám 56 rokov, prekonal som vážnu mozgovú príhodu, po ktorej som ostal kvôli poškodeniu pobybového a nervového systému a iným diagnózam s tvalými následkami na invalidnom dôchodku.

Komu pomôžeme?

Mám postihnutie pohybového a nervového systému, mávam silné bolesti ramena (syndróm zmrznutého ramena), bolesti chrbtice, nôh, kĺbov, problémy s platničkou a problémy udržania rovnováhy. Liečim sa po CMP, beriem lieky na vysoký tlak, epilepsiu a depresie.

Poberám invalidný dôchodok, ktorý je zároveň mojim jediným príjmom, pretože na príspevok na bývanie a iné nemám nárok. Po zaplatení nájomného v podnájme 1 izb.bytu a po zabezpečení iných potrieb k životu (napr. lieky, strava, dopravné náklady a plynová fľaša, ktorú si musím uhradiť na vlastné náklady,aby som si mohol zohriať jedlo/uvariť) mi bohužiaľ neostavajú peniažky.

Prijatie do sociálneho zariadenia mi bolo zamietnuté,pre nízky príjem, aj pretože nemám trvalý pobyt, bývanie so spolubývajucimi tiež neprichádza do úvahy, nakoľko uprednostňujú študentov. Rád by som si našiel lacnejší podnájom, avšak momentálne si to pre vopred požadované depozity nemôžem dovoliť. 

Ešte pred nedávnou mozgovou príhodou som si našiel prácu,ktorú by som hádam zvládol, aby som nebol odkázaný na pomoc iných, žiaľ pri mojom postihnutí a mojom veku som bol odmietnutý a keďže som prekonal ďalšiu mozgovú príhodu a mávam častejšie epileptické záchvaty a väčšie bolesti sa mi nedá zamestnať.

Keď som pracoval, pomáhal som iným a teraz,keď ja sám potrebujem pomoc, nemá mi ju kto poskytnúť. Preto je táto moja výzva písaná v zúfalstve a beznádeji a je vlastne veľkou prosbou  k Vám všetkým milým darcom. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Financie využijem konkrétne na zaplatenie dlhu, ktorý mi postupne vznikol po zvýšení nájomného, aby som neprišiel o strechu nad hlavou, na potrebné lieky, stravu a na uhradenie požadovaných depozitov po nájdení si lacnejšieho podnájmu. 

Úprimne z celého srdca Vám všetkým dobrým luďom,ktorí mi pomôžete, vopred veľmi pekne ďakujem.

Nech Vám Boh žehná.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

22. 9. 2023 12:47

MOJE VEĽKÉ,,ĎAKUJEM'.

Dobrý milý darcovia a darkyne,ľudia s dobrým srdcom.

Chcem sa z celého srdca VEĽMI PEKNE POĎAKOVAŤ dobrému a láskavemu neznámemu darcovi za jeho štedrý dar,ktorým mi veľmi pomohol,ako aj všetkým iným darcom s dobrým srdiečkom,ktori sa nájdu,aj v tejto neľahkej dobe a budú tak dobrí a ochotní podať mi pomocnú ruku.

Boh Vás vsetkých žehnaj.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
5 €  •  30. 9. 2023 6:24
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  28. 9. 2023 14:03
Láskavý darca
100 €  •  15. 9. 2023 19:05

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Veľkorysý darca
5 €  •  30. 9. 2023 6:24
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  28. 9. 2023 14:03
Láskavý darca
100 €  •  15. 9. 2023 19:05

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň