Výzva ukončená:

Pomôžme invalidnej dôchodkyni Viere vo finančnej núdzi

Získaných 0 € 255 €
500 €
 -
12 darcov
Celkom sa zapojilo
21 €
Priemerná výška daru
50 €
Najvyšší dar
29 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme invalidnej dôchodkyni Viere vo finančnej núdzi

Získaných 0 € 255 €
500 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Viera Čičváková
Dátum pridania
4. 4. 2023
Posledná aktualita

16. 5. 2023 14:09

Veľmi ďakujem všetkým, ktorí pomohli Viere Čičvákovej

Vyzbierané peniaze budú použité výhradne na stravu.

Zobraziť celú aktualitu

Kto kampaň organizuje?

Kampaň organizuje Ján Parada, sused Viery Čičvákovej. Rozhodli sme sa pre túto cestu, nakoľko pani Viera nemá ani e-mail, ani internet, ani bankový účet.

Komu pomôžeme?

Pomôžete mojej susedke Viere Čičvákovej z mesta Medzilaborce. Viera je vdova. Manžel jej zomrel pred 22 rokmi, ale Krajský súd v Košiciach jej nepriznal vdovecký dôchodok, nakoľko posledný rok jeho života nežili v spoločnej domácnosti. Jej manžel zomrel, lebo mal nádor na mozgu. Kedysi pracovala v nemocnici na internom oddelení, ale došlo k závažnému zhoršeniu zdravotného stavu po psychickej stránke. Absolvovala psychiatrické liečenie v Psychiatrickej nemocnici v Michalovciach. Žije sama v malom byte. Musí doživotne užívať rôzne lieky, napríklad Chlorprothixen 50 mg, Tisercin, Triticco, Prenesa,Gerodorm, Anargil, Lagosa, Neurol 1.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Viera má len jeden jediný príjem, a to invalidný dôchodok, ktorý predstavuje 177 eur. Vzhľadom na jej zdravotný stav nedokáže pracovať, aby si privyrobila – invalidita je posúdená na 40 %.

Dá sa v dnešnej dobe žiť z toho, čo je zostane po zaplatení nájmu, elektriny a plynu?

Z tohto dôvodu Vás prosíme o pomoc pani Viere. Peniaze budú použité na základné životné potreby a potraviny. 

Ďakujeme!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

16. 5. 2023 14:09

Veľmi ďakujem všetkým, ktorí pomohli Viere Čičvákovej

Vyzbierané peniaze budú použité výhradne na stravu.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
10 €  •  3. 5. 2023 22:49
Veľkorysý darca
25 €  •  3. 5. 2023 21:14
Štedrý darca
10 €  •  3. 5. 2023 20:52
Veľkorysý darca
10 €  •  3. 5. 2023 12:01
Štedrý darca
25 €  •  19. 4. 2023 7:34
Láskavý darca
25 €  •  17. 4. 2023 21:21
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  16. 4. 2023 22:31
Láskavý darca
25 €  •  13. 4. 2023 9:34
Láskavý darca
5 €  •  11. 4. 2023 11:15
Veľkorysý darca
25 €  •  7. 4. 2023 14:34
Dobročiný Darca
50 €  •  5. 4. 2023 15:00
Veľkorysý darca
25 €  •  5. 4. 2023 7:17

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň