Pomôžme spoločne Inne, ktorá prišla o svoj domov

Získaných 0 € 20 €
od 1 darca
31 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať
Dátum pridania
3. 6. 2022

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Inna, mám 34 rokov a dve deti – syn Michael má 11 a pol roka, dcéra Mária má 10 rokov. Rodné mesto a náš domov sme museli opustiť 9. marca. Naše auto bolo poškodené počas paľby, takže sme Irpeň opustili evakuačným vlakom, ktorým sme sa dostali do Ľvova. Prestúpili sme na druhý vlak do Ivano-Frankivska a zostali sme tri dni v nemocnici. Nakoniec sme si kúpili lístky na autobus a vybrali sa do Bratislavy. Cesta trvala 25 hodín, z toho 12 hodín sme strávili na hraniciach. Priniesli sme so sebou aj našu britskú mačku, ani na chvíľu sme neuvažovali o tom, že by sme ju opustili. Na Ukrajine musel zostať môj muž, spolu s ďalšími vzdialenými príbuznými. Náš byt zostal opustený, s rozbitými oknami, dverami a porozhadzovanými vecami – boli tam lupiči. 

Komu pomôžeme?

Momentálne žijem so svojimi dvoma deťmi, mamou a svokrom na Slovensku, konkrétne v obci Svätý Jur. Do konca júna nám majitelia poskytli dom do užívania bezplatne. Povolaním som psychologička. Mesiac som pracovala ako asistentka tlače, v súčasnosti pracujem v utečeneckom centre v Bratislave. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Bola by som veľmi vďačná za vašu pomoc. Ja, moje deti a mama sme momentálne na Slovensku. Máme za sebou náročné obdobie. Pred pol rokom som prišla o otca, o týždeň na to zomrela moja stará mama a po nej aj starý otec. Ako by toho nebolo dosť, nakazila som sa koronavírusom a dva týždne som strávila na antibiotikách. Po tomto všetkom nás zastihla vojna, ktorá so sebou priniesla nové utrpenie. 

Všetky vyzbierané financie použijeme na pokrytie základných životných potrieb, oblečenia a neskôr aj zabezpečenie strechy nad hlavou. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  13. 6. 2022 11:13

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  13. 6. 2022 11:13

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám