Výzva ukončená:

Pomôžme fyzioterapeutke Oksane z Ukrajiny začať opäť pracovať

Získaných 0 € 676 €
1 200 €
 -
13 darcov
Celkom sa zapojilo
52 €
Priemerná výška daru
150 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme fyzioterapeutke Oksane z Ukrajiny začať opäť pracovať

Získaných 0 € 676 €
1 200 €

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
28. 9. 2022

Komu pomôžeme?

Volám sa Oksana a pochádzam z Ukrajiny. Keď začala vojna, spolu s mojimi 4 synmi sme prišli na Slovensko. Z našej krajiny sme odišli v 20. deň vojny. Nedávno sme si boli na Ukrajine obnoviť pasy, ale nie je to tam bezpečné, neustále znejú sirény.

Na Ukrajine ostalo veľa mojich príbuzných, ktorí nemohli alebo nechcú opustiť svoje domovy. Moji starí rodičia tam ostali tiež a starajú sa mi o psíkov.

Aká je naša momentálne situácia a aké máme plány?

Aktuálne sa nachádzame vo Vinnom, kde sme mali doteraz vďaka štátnej podpore ubytovanie zdarma. Ale odteraz bude treba za bývanie platiť. Moji traja synovia chodia od septembra do školy a veľmi sa z toho tešia.

Prácu som si ešte nenašla, pretože pre môjho najmladšieho syna (4 roky) nemajú miesto v škôlke a nemám ho s kým nechať. Som vyštudovaná fyzioterapeutka a mám rada svoje povolanie, avšak zatiaľ je to zložité, preto hľadám pomoc. Možno sa nájdu ľudia, ktorí by prišli ku mne na masáž a pomohli by mi postaviť sa na nohy.

Všetka finančná rezerva sa nám už minula a podpora, ktorú dostávame od štátu ledva postačí na jedlo. Sme vďační charite, ktorá nám pomáha s potravinami. Keď mi to situácia dovolí, privyrábam si upratovaním domácností. Učím sa aktívne slovenčinu a mám z nej certifikát.

Na čo využijeme získané peniaze?

Vaše dary by som využila na zabezpečenie nevyhnutných vecí pre deti do školy, najmä školské ruksaky a ďalšie školské potreby. Zároveň by som si chcela dať vyrobiť vizitky a takto dať o sebe vedieť, aby som mohla začať robiť masáže.

Veľmi vás prosím o pomoc.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
41 €  •  25. 11. 2022 15:26
Milý darca
10 €  •  24. 11. 2022 13:20
Darca
50 €  •  23. 11. 2022 9:47
Nech sa Vam dari, pani Oksana!
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  22. 11. 2022 10:19
Veľkorysý darca
50 €  •  19. 11. 2022 23:47
Láskavý darca
100 €  •  18. 11. 2022 10:09
Dobročiný Darca
50 €  •  10. 11. 2022 20:44
Milý darca
10 €  •  2. 11. 2022 10:23
Dobročiný Darca
25 €  •  29. 10. 2022 22:21
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  21. 10. 2022 12:47
Veľkorysý darca
50 €  •  10. 10. 2022 18:36
Milý darca
25 €  •  5. 10. 2022 12:46
Dobrosrdečný darca
150 €  •  3. 10. 2022 12:50

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň