Aňa a Táňa sa starajú o mladších súrodencov. Pomôžeme im?

Získaných 0 € 20 €
od 2 darcov
38 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať
Dátum pridania
13. 3. 2023

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Oksana pochádzam z Ukrajiny a spolu so svojimi 4 synmi sa kvôli vojne už takmer rok nachádzame na Slovensku. Platforma Donio mi pomohla v začiatkoch, keď sme boli v bezvýchodiskovej situácii a uľahčila pobyt v cudzej krajine. Krajine, ktorá pre nás za ten rok už nie je až taká cudzia. A to aj vďaka pomoci od dobrých ľudí a úprimného prístupu pri poskytovaní prvotných rád a informácií. 

Komu pomôžeme?

Teraz prosím o pomoc nie pre seba, ale pre mojich blízkym. Ide o moje netere – Aňu a Táňu z Ukrajiny. Ich rodinu ešte pred vojnou postihlo nešťastie. Pred štyrmi rokmi stratili matku, ktorá zomrela vo svojich 39 rokoch na strašnú diagnózu a nechala po sebe 4 deti – syna (9 rokov) a tri dcéry (14, 16 a 19 rokov). Otec sa oženil znovu.

Staršie dievčatá – Aňa a Táňa sú zatiaľ slobodné a nachádzajú sa na Ukrajine. Chceli by prísť na Slovensko, aby sa tu zamestnali a pomáhali by svojim mladším súrodencom a neskôr ich možno aj zobrali k sebe. Teraz žijú s tetou, ktorá sa o nich stará ako môže, ale v tieto neľahké časy je ťažko všetkým.

Rada by som ich na začiatku vzala k sebe, kým si nenájdu bývanie, prácu a pomohla im so všetkým nevyhnutným, čo budú potrebovať. Sú to šikovné dievčatá a veľmi túžia odísť z krajiny, ale samé to nezvládnu, potrebujú našu pomoc. Ja sama mám 4 deti, preto prosím dobrých ľudí a ľudí s veľkým srdcom, ktorým nie je tento príbeh ľahostajný, vžiť sa do ich situácie a nezavrieť pred ním oči.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Prosím o pomoc pre moje netere Aňu a Táňu, ktoré chcú prísť z Ukrajiny na Slovensko, aby finančne pomohli svojim mladším súrodencom. Získané peniaze využijú na bývanie a základné potreby na začiatok pobytu na Slovensku.

Aj vďaka vám boli moje predošlé kampane úspešné a urobili šťastnú nie len mňa, ale aj moje deti a rodinu. Verím, že tentokrát sa opäť nájdu láskaví darcovia, ktorí pomôžu začať odznova aj týmto mladým dievčatám. Veľká vďaka všetkým!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
10 €  •  17. 3. 2023 16:04
Dobrosrdečný darca
10 €  •  16. 3. 2023 12:51

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Štedrý darca
10 €  •  17. 3. 2023 16:04
Dobrosrdečný darca
10 €  •  16. 3. 2023 12:51

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň