Pomôžme malému Daniilkovi získať naspäť jeho zdravie

Získaných 0 € 4 383 €
25 000 €
41 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Daniil Bugrov
Dátum pridania
24. 7. 2023

Kto kampaň organizuje?

Kampaň organizujeme my, rodičia Daniila Bugrova – Pavel Bugrov a Yana Bugrova. Presťahovali sme sa do Bratislavy z Ruska v roku 2020 s našou 5-ročnou dcérkou a vždy sme snívali o synovi. Splnil sa nám sen. Ale lekárska chyba počas pôrodu mohla zabiť naše bábätko.

Teraz je nažive, ale nevyvíja sa tak, ako by mal a potrebuje veľmi dlhú a drahú liečbu a rehabilitáciu v zahraničí. Už sme jedenkrát navštívili Izrael a po liečbe sa Danielko cítil lepšie, no potrebujeme minimálne ešte jeden kurz, ale už bohužiaľ nemáme potrebné financie.

Náš príbeh

Bábätko Daniil Bugrov sa narodilo v Bratislave 22. 08. 2022, v UNB Ružinov. Kvôli lekárskej chybe počas pôrodu skončil ako donosený 19-hodinový novorodenec s respiračným zlyhaním a rozvojom závažnej laktátovej acidózy, anémie a poruchy koagulácie. Bol preložený na intenzívnu liečbu na neonatológiu na Kramáre v kritickom stave.

Diagnózy: embólia a trombóza venóznych splavov mozgu, respiračné zlyhanie novorodenca, kŕče u novorodenca, mozgové (neúrazové) krvácanie novorodenca, subarachnoidalné (neúrazové) krvácanie novorodenca, hypoxicko-ischemická encefalopatia u novorodenca, iná choroba pečeň hepatopatia pri cholangitíde, poškodenie novorodenca pôrodom vákuovým extraktorom, syndróm hustej žlče, zakrvácanie pod okosticu lebky zapríčinené poranením pri pôrode, prechodná novorodenecká trombocitopénia, iná prechodná novorodenecká porucha zrážania, iná porucha svalového tonusu u novorodenca – dystonický syndróm, kameň žlčníka s akútnou cholecystitídou, s obštrukciou žlčových ciest. 

Kvôli zraneniu hlavičky počas pôrodu, hlavička nášho synčeka nerastie dostatočne, je menšia ako by mala byť v jeho veku, a jej tvar nie je normálny. V Izraeli vedia liečiť takéto diagnózy a môžu opraviť tvar hlavičky. Po prvom kurze liečby nám hlavička vyrástla o 2 cm. Aby malo naše bábätko šancu uzdraviť sa, treba pokračovať s liečbou. O pol roka by sme tam mali prísť znova.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Všetky získané financie využijeme na zabezpečenie liečby v Izraeli na klinike Beer David v Jeruzaleme. Naše bábätko potrebuje kraniosakrálnu terapiu, magnetickú liečbu, rehabilitáciu a ďalšie lekárske zákroky. Taktiež potrebujeme zaplatiť letenky a pobyt v Izraeli s matkou.

Boli by sme veľmi vďační, ak by ste nám s týmto vedeli pomôcť🙏

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň