Výzva ukončená:

Pomoc zvieratám na Ukrajine

Získaných 0 € 1 605 €
3 000 €
 -
67 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
44 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomoc zvieratám na Ukrajine

Získaných 0 € 1 605 €
3 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
MVDr. Mária Poláčková
Dátum pridania
12. 6. 2023
Posledná aktualita

4. 8. 2023 10:58

Ďakujem za vyzbieranie krásnej sumy.

Ahojte milí prispievatelia. Ďakujem, že sme sa spoločne spojili a vyzbierali krásnu čiastku na pomoc pre ukrajinské zvieratá. Ide najmä o zachránené zvieratá z povodní a z bombardovania, ktoré potrebujú veterinárne ošetrenie. Hneď ako splníme legislatívne „papierovačky“, bude celá suma vyplatená na fond veterinárov VetCrew z Ukrajiny. 

Ďakujem Vám a som šťastná, že Vám osud zvierat nebol ľahostajný. 

Zobraziť celú aktualitu

Kto kampaň organizuje?

Ahoj, volám sa Majka a som veterinárnou lekárkou a zároveň zakladateľkou projektu Veterina Inak (@veterinainak).

Prostredníctvom tohto projektu sa snažím edukovať bežných majiteľov spoločenských zvierat v oblasti ich zdravia a starostlivosti. Pracujem ako veterinárna lekárka 6 rokov a nikdy mi nebol osud zvierat ľahostajný. Postupujem vždy podľa najlepšieho vedomia a svedomia. Preto som ani tentokrát nemohla byť ľahostajná voči správam, ktoré prišli zo zaplavených oblastí Ukrajiny. Ako sa tisíce zvierat utopilo, lebo nemali šancu ujsť. Tie, ktoré sa podarilo zachrániť potrebujú finančné prostriedky na ošetrenie, jedlo a nájdenie nového domova. 

Hlavná fotografia: Serhii Korovainyy – ako dobrovoľníci pomáhajú zvieratám v zaplavených oblastiach.

Komu pomôžeme?

Počas vojny na Ukrajine som začala na instagrame sledovať veterinárov, ktorí v krajine, ktorú sužuje vojna pomáhajú zvieratám. Niektorí aj s ohrozením vlastného života. Takými sú manželský pár Leonid and Valentina Stoyanov, ktorý pomáhajú aj v momentálne zaplavených územiach. Ich instagramový profil je @vetcrew.

Majú široký dosah na ostatné organizácie, ktoré dokážu pomôcť zvieratám a poskytujú im zdravotné ošetrenie. Získané peniažky poputujú k nim aby mohli naďalej vykonávať svoju prácu a pomôcť stovkám zvierat. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Celú finančnú čiastku pošlem na účet veterinárnym lekárom z organizácie Vet Crew – Leonidovi and Valentine Stoyanov, s ktorými som v kontakte a viem, že peniaze využijú na dobrú vec. Ich prácu a celý ich príbeh si môžete prečítať na instagramovom a facebookovom profile Vet Crew alebo na stránke https://sites.google.com/view/vetcrew.

Ďakujem za pomoc!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

4. 8. 2023 10:58

Ďakujem za vyzbieranie krásnej sumy.

Ahojte milí prispievatelia. Ďakujem, že sme sa spoločne spojili a vyzbierali krásnu čiastku na pomoc pre ukrajinské zvieratá. Ide najmä o zachránené zvieratá z povodní a z bombardovania, ktoré potrebujú veterinárne ošetrenie. Hneď ako splníme legislatívne „papierovačky“, bude celá suma vyplatená na fond veterinárov VetCrew z Ukrajiny. 

Ďakujem Vám a som šťastná, že Vám osud zvierat nebol ľahostajný. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň