Zabezpečme terapie pre troch anjelikov

Získaných 0 € 3 901 €
12 000 €
14 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Michala Karliková
Dátum pridania
10. 8. 2023

Kto kampaň organizuje?

Drahí známi i neznámi,

keď sme si pred takmer 7. rokmi ako svadobné motto vybrali citát od Jána Pavla II. – Lásku bez kríža nenájdeš a kríž bez lásky neunesieš, ešte sme netušili, že bude pre nás taký príznačný.

Po svadbe nám do nášho všedného života postupne vstúpili tie najvzácnejšie dary – naše tri deti. Bohužiaľ, všetky naše zlatíčka trpia poruchami autistického spektra (detský autizmus).

Komu pomôžeme?

Tobiasko je náš 5 a pol ročný synček, ktorému bol diagnostikovaný detský autizmus v jeho 3 rokoch. Je to naše slniečko, veselý smejko, na prvý pohľad úplne normálny chlapček, ktorého však dokáže rozhodiť aj maličkosť – stačí zmeniť smer, položiť vec inak. Svoj hnev dá potom patrične najavo a stojí nás veľa síl ukľudniť ho. Tobiaskov mladší braček Miško (4 roky) taktiež javí symptómy detského autizmu. Spolu s bračekom sú sledovaní psychológom, pedopsychiatrom, neurológom a logopédom. Tento náš synček veľmi rád reorganizuje, vyhadzuje a ukladá veci po svojom, inými slovami – máme všetko a všade. A niekde medzi tými vecami sa pohybuje naša najmenšia 2 ročná láska – Ninka. Do nej sme vkladali všetky nádeje. Podobne ako bratia sa vyvíjala ako zdravé dieťatko, bľabotala a nič nenasvedčovalo tomu, že by mala mať problém aj ona. Tešili sme sa a dúfali, že sa postará o svojich bračekov, že im bude oporou a pomôže im vo všetkom, čo budú v budúcnosti potrebovať. Ale bohužiaľ našu radosť vystriedal plač, keď sme u nej začali sledovať podobné príznaky ako u chlapcov.

Dá sa povedať, že v krátkom období sa nám zmenili naše priority a fungovanie rodiny. Po úvodnom smútku sme si tento náš kríž vyložili na plecia a rozhodli sa ho niesť ako najlepšie vieme. Každý deň je pre nás dobrodružstvom – raz kričíme s deťmi, inokedy sa smejeme, potom plačeme a napokon padáme od únavy.

Asi najväčším problémom je, že sú všetci neverbálni a je pre nás veľmi náročné porozumieť im, ich potrebám, a to býva aj častým spúšťačom ich výbuchov hnevu. Ako každý rodič, aj my veľmi túžime počuť z úst našich detičiek prvé slová ako mama, tata… a želáme si, aby nám aspoň trošku rozumeli.

K tomu by nám mohli pomôcť terapie ako delfínoterapia, terapia u Dr. Veľa, hipoterapia, terapia kmeňovými bunkami, ktoré by sme veľmi radi s našimi anjelikmi podstúpili. Veríme, že tieto terapie pomôžu našim detičkám rozviazať ich jazýčky, zlepšiť ich vnímanie i prežívanie nielen s nami, ale aj nadviazať vzťahy so širšou rodinou a spoločnosťou. Tieto terapie sú však finančne veľmi náročné a pre nás v tomto období priam nedosiahnuteľné.

Cítime ako nás ťarcha nášho kríža tlačí na kolená, ale nechceme sa vzdať. Preto sme sa rozhodli pre tento krok – s hlbokou pokorou Vás poprosiť o pomoc.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Získané peniaze budú použité na terapie pre detičky. Radi by sme podstúpili delfínoterapiu, terapiu u Dr. Veľa, hipoterapiu a terapiu kmeňovými bunkami. Veríme, že tieto terapie pomôžu našim zlatíčkam napredovať a zlepšia ich celkové prežívanie a zaradenia sa do bežného života. 

Už teraz sme Vám nesmierne vďační za každé prečítanie, zdieľanie, finančnú či modlitbovú podporu. Zo srdca Ďakujeme!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň