Výzva ukončená:

Prispejme Nataliinej dcérke z Ukrajiny na liečbu

Získaných 0 € 411 €
1 500 €
 -
8 darcov
Celkom sa zapojilo
51 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
42 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Prispejme Nataliinej dcérke z Ukrajiny na liečbu

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Nataliia Sabov
Dátum pridania
27. 3. 2023

Kto kampaň organizuje?

Sme rodina s ukrajinského mesta Charkov. Ja som Natália, mám 36 rokov a spolu so mnou sú na Slovensku aj moje tri maloleté deti (8, 11 a 15 rokov). Na Slovensko sme prišli v apríli 2022.

Komu pomôžeme?

Momentálne bývame v prenajatom byte v okolí Košíc a vďaka láskavému majiteľovi tam sme zadarmo. Moja dcérka je dlhodobo chorá – má infekciu a potrebuje zvýšenú starostlivosť. To je dôvodom, prečo sa nemôžem zamestnať. Som na Slovensku sama a nemal by sa o ňu kto starať, kým by som bola v práci. Aj preto sme v zložitej finančnej situácii. Liečba na Slovensku nie je lacná a nemôžeme si to dovoliť. Preto prosíme dobrých ľudí o finančnú pomoc našej rodine.

Na Ukrajine ostal môj manžel, ktorý bojuje za vlasť. Rovnako tak tam ostali aj starí rodičia. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Príspevky, ktoré nám darujete, využijeme v prvom rade na liečbu a lieky pre moju dcérku, ktorá má infekciu. Za lieky treba doplácať a je to v našej situácii finančne neúnosné. Okrem toho by sme potrebovali nakúpiť oblečenie a obuv pre deti, ako aj potreby do domácnosti (paplóny, vankúše, uteráky, posteľnú bielizeň, kuchynský riad). Všetkým, ktorí nám pomôžu, vopred ďakujeme.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  7. 5. 2023 21:43
Dobrosrdečný darca
25 €  •  3. 5. 2023 21:31
Veľkorysý darca
25 €  •  3. 5. 2023 11:59
Štedrý darca
99 €  •  2. 5. 2023 15:41
Veľkorysý darca
37 €  •  2. 5. 2023 9:57
Veľkorysý darca
100 €  •  30. 4. 2023 1:07
Veľkorysý darca
50 €  •  26. 4. 2023 19:58
Láskavý darca
25 €  •  3. 4. 2023 9:52

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň