Výzva ukončená:

Vráťme rodine s chorou dcérkou život, ktorý mala pred vojnou

Získaných 0 € 25 €
3 000 €
 -
1 darca
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
44 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Vráťme rodine s chorou dcérkou život, ktorý mala pred vojnou

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Natalia Serzhanska
Dátum pridania
28. 2. 2023

Náš príbeh

V úvode by som sa rada predstavila a porozprávala svoj príbeh. Volám sa Natalia a s mojím mužom Aleksandrom máme dve deti -Maxima (9 rokov) a Annu (4 roky).

Rovnako ako stovky tisíc ukrajinských matiek, som aj ja so svojimi deťmi v marci 2022 utekala z obstreľovaného Charkova. Od začiatku vojny to bolo strašné, ale odísť do zahraničia sme sa rozhodli až po tom, ako bol 27. februára 2022 zničený náš dom. Našťastie sú všetci živí a zdraví, ale bývať sa v ňom už nedá.

Okrem toho má dcéra problémy so srdcom, podstúpila už dve operácie, takže bolo pre nás dôležité, aby sme boli v pokojnom prostredí s možnosťou dobrej lekárskej starostlivosti.

Odišli sme na Slovensko. Vzhľadom k tomu, že dcéra má problémy so srdcom, manželovi dovolili prísť k nám z Ukrajiny o dva mesiace neskôr.

Na Slovensku nám dobrí ľudia pomohli s bývaním, prácou, škôlkou. Nájsť škôlku bolo zložité, ale dostali sme ponuku ísť do súkromnej škôlky bezplatne za to, že tam budem zadarmo 3 hodiny denne upratovať. Aj napriek tomu platím 120€ mesačne za stravu.

Momentálne sa tu už cítime dobre, ale ešte stále máme finančné ťažkosti.

Prečo potrebujeme pomoc?

Naša rodina pracuje, ale nemáme veľa peňazí. Prvým dôvodom je, že keďže čiastočne pracujem zadarmo ako upratovačka v materskej škole, ktorú navštevuje moja dcéra, neostáva mi veľa hodín na normálnu platenú prácu. Druhým dôvodom je, že Ukrajinci sú za prácu málo platení.

Samozrejme, stačí nám na každodenné potreby, no okrem toho chceme svojim deťom dopriať zdravý, zaujímavý a šťastný život. Chceme im vrátiť to, čo stratili na Ukrajine (bicykle, kolobežky a iné športové potreby), aby mohli športovať. Chceme ich vziať do hôr, k moru. Chceme ich kŕmiť kvalitnými, nie najlacnejšími potravinami. Usporiadať im narodeninové oslavy s kamarátmi, nie doma s jednou tortou.

Vrátiť im normálny život, na ktorý sú zvyknutí a ktorý milujú.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Táto výzva je pre naše deti. Pre ich potreby, trávenie voľného času športom, na zaplatenie materskej a základnej školy, zábavu, liečbu a podporu zdravia. 

Okrem toho by sme si, samozrejme, chceli niečo ušporiť. Aby sme si potom, čo skončí vojna (v čo veľmi verím), mohli na Ukrajine opraviť náš pôvodný dom alebo postaviť nový. Veľmi si to prajem.

Budeme vám nesmierne vďační za každý váš dar!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň