Pomôžme Tomášovi splniť si sen a zakúpiť fotoaparát

Získaných 0 € 123 €
1 000 €
34 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Tomáš Gočo
Dátum pridania
30. 8. 2023
Posledná aktualita

8. 9. 2023 12:55

Poďakovanie

Zo srdca ďakujem všetkým darcom ktorý mi doteraz prispeli. Som vám nesmierne vďačný. 

Zobraziť celú aktualitu

Kto kampaň organizuje?

Ahojte. Volám sa Tomáš Gočo a mám 46 rokov. Od narodenia som telesne postihnutý. Mám ochorenie CMT, čo je ochorenie nervového systému, niečo podobné ako skleróza multiplex. Kvôli tomuto ochoreniu som na invalidnom dôchodku.

Komu pomôžeme?

V živote to mám dosť ťažké. Moje záľuby sú hudba a fotografovanie. Hrával som na gitare a mojím snom bolo založiť si kapelu. Ale tým ako moja choroba pomaly postupuje, skracujú sa mi šľachy a oslabuje svalstvo na končatinách. Moje prsty na rukách sa stali nemotorné a málo ohybné. Čiže hrať na gitare sa mi už nedá a musel som sa zdať môjho sna o založení kapely. Avšak ako som spomínal moja ďalšia záľuba je fotografovanie. Do teraz som fotil prírodu. Ale pred pár mesiacmi som čítal článok o astrofotografovi Tomášovi Slovinskom, ktorý fotí fotky nočnej oblohy a krajiny. Keď som videl jeho fotky tak ma tak nadchli, že som sa rozhodol aj ja, že budem fotiť tento žáner. A skúsiť si tým privyrobiť popri dôchodku. Tým že y mojich fotiek by som robil obrazy a predával ich tak, ako aj Tomáš Slovinský. Na toto však môj starý fotoaparát nestačí keďže potrebujem kvalitnejší fotoaparát s veľkým snímačom. Ceny takýchto fotoaparátov sa pohybujú minimálne od 1000€. Čo si žiaľ z môjho invalidného dôchodku nemôžem dovoliť.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze z kampane budú použité na kúpu fotoaparátu a objektívov.  Dúfam, že aj ja vďaka vašej pomoci budem môcť fotiť také fotky ako Tomáš Slovinský a vďaka tomu si privyrobiť nejaké peniaze. Za vašu finančnú pomoc vám vopred všetkým veľmi pekne ďakujem.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

8. 9. 2023 12:55

Poďakovanie

Zo srdca ďakujem všetkým darcom ktorý mi doteraz prispeli. Som vám nesmierne vďačný. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň