Pomôžme Princovi dostať sa na africké juniorské majstrovstvá v šachu v Káhire

Získaných 0 € 580 €
3 200 €
11 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Jua, o.z
Dátum pridania
15. 8. 2023

Kto kampaň organizuje?

JUA, o.z je občianske združenie, ktoré pôsobí prioritne v Keni.

Naša pomoc je určená najmä pre všetky marginalizované deti spoločnosti ako deti ulice, deti žijúce v absolútnej chudobe, siroty a polosiroty a zdravotne postihnuté deti so špeciálnymi potrebami.

Našou prioritou je poskytovanie vzdelávania a edukačné programy, prostredníctvom ktorých sa snažíme sa, aby boli deti schopné pretvárať svoju krajinu a meniť ju k lepšiemu.
Viac na www.juapredeti.com alebo https://www.facebook.com/juapredeti/

Našim hlavným lokálnym partnerom je Základná a juniorská škola Sv. Filipa Neriho, v Joske v Keni, ktorá bola postavená v roku 2013 slovákmi a je tiež spravovaná nami a podporovaná Ministerstvom zahraničných vecí SR pod hlavičkou Slovak aid v spolupráci s Vysokou školou zdravotnícva a sociálnej práce Sv. Alžbety.

Čo robíme?

Staráme sa o deti z ulice, siroty, deti s telesným postihnutím, deti žijúce s albinizmom, deti s ochorením/HIV, deti z detských domovov či detí z ťažkých životných podmienok. Okrem detí z ulice, školu navštevujú aj deti z okolia školy, ktoré majú úplné rodiny a každý deň prichádzajú do školy. Tieto deti na internáte nespia. Celkovo máme v škole aktuálne 575 detí.

Čo ponúka škola deťom?

Škola poskytuje núdznym deťom cez program adopcia na diaľku:

 • kvalitné vzdelávanie,
 • stravu 4× denne,
 • ubytovanie na internáte,
 • kvalitnú zdravotnú starostlivosť,
 • školské potreby vrátane učebníc,
 • školskú uniformu a úbor na telesnú výchovu,
 • internátne potreby, hygienické potreby,
 • a útočisko počas prázdnin.

Čo sme doteraz vybudovali vďaka rôznym darcom:

Nové triedy, laboratória, počítačovú miestnosť, podarilo sa nám zväčšiť jedáleň a postaviť sanitárne zariadenia.

Komu pomôžeme?

Teraz potrebujeme a hľadáme pomoc konkrétne pre 1 dieťa a to pre Princa Kito.

Princ má 9 rokov a je v 4. ročníku. Študuje na základnej škole Sv. Filipa Neriho v Joske, v Keni. V polovici minulého roka sa prihlásil na šachový krúžok a veľmi sa mu to zapáčilo. Zúčastnil sa na pár turnajoch, na ktorých dosiahol skvelé výsledky vo svojej kategórii. Začiatkom roka sa zúčastnil kenských šachových juniorských majstrovstiev na západe Kene, na ktorých dosiahol úžastné výsledky a podarilo sa mu tak kvalifikovať sa na africké juniorské majstrovstvá v šachu v Káhire, v Egypte, ktoré začínajú 1. 9. 2023.


Je to skvelý úspech nielen pre Princa, ale aj pre našu školu a pevne veríme, že sa nám podarí vyzbierať dostatok finačných prostriekov, aby sme boli schopní Princa s jeho učiteľom/trénerom poslať do Káhiry. Je to obrovská skúsenosť pre Princa, ktorá mu môže otvoriť nové horizinty a posunúť ho ďalej v jeho začínajúcej kariére mladého nádejného šachistu. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze z tejto kampane budú použité na cestovné náklady (letenka z Nairobi do Káhiry a späť),  ubytovanie na 8 nocí so stravou, vstupné víza do Káhiry a turnajové poplatky pre Princa a rovnako pre jeho učiteľa Bonifaca.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  23. 8. 2023 11:32
Luba
500 €  •  16. 8. 2023 21:11
Drzim palce
Milý darca
10 €  •  16. 8. 2023 20:05
Dobrosrdečný darca
25 €  •  16. 8. 2023 19:43
Dobrosrdečný darca
25 €  •  16. 8. 2023 19:16
Láskavý darca
10 €  •  16. 8. 2023 7:01
Štedrý darca
5 €  •  15. 8. 2023 23:20

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Luba
500 €  •  16. 8. 2023 21:11
Drzim palce
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  23. 8. 2023 11:32
Milý darca
10 €  •  16. 8. 2023 20:05
Dobrosrdečný darca
25 €  •  16. 8. 2023 19:43
Dobrosrdečný darca
25 €  •  16. 8. 2023 19:16
Láskavý darca
10 €  •  16. 8. 2023 7:01
Štedrý darca
5 €  •  15. 8. 2023 23:20

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň