Pomôžme Lucke a jej rodine, ktorej choroba obrátila život hore nohami

Získaných 0 € 3 265 €
od 161 darcov
27 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Zuzana Huličiarová
Dátum pridania
23. 8. 2023

Kto kampaň organizuje?

Som samoživiteľka a mám dve dcéry. Ide o životný príbeh mojej mladšej dcéry Lucky. Tento rok nám diagnostikovali vážnu chorobu Mukopolysacharidoza typ 4A. Doteraz som sa snažila všetko zvládať sama za pomoci známych. Bohužiaľ, to už bez vašej pomoci ďalej nezvládnem. 

Luckin príbeh

Lucka sa narodila 16. 8. 2015 o 16:08 ako zdravé dievčatko. Narodila sa v 37t.t. vážila 3180g a merala 50cm. Moje krehké miminko, nevinné, nežné a čisté stvorenie.  Jej prvé 3 roky života boli úplne normálne, zdravé dievčatko, ktoré sa učilo bežné veci ako ostatné deti. Mala rovnú chrbticu, rovné nožičky a celkovo bola úplne normálne dievčatko. V roku 2017 som sa rozviedla, ale to je iný príbeh, no ostala som sama na dve dcéry. Keď sa blížil čas dovŕšenia 3 rokov, začala som si všímať zmenu chôdze, sedenia a držania tela.Tak som začala hľadať ortopéda, no každý má ubezpečil že je všetko v poriadku, že každý máme inú kostru. Od roku 2018 bola náchylná na bežné choroby ako je angína, zápal priedušiek a na vyšetrení imunológie nám zistili slabšiu imunitu a bežné alergie. 

Žili sme teda ďalej normálny život. S tým rozdielom že som ju pozorovala. Pri spaní, pri kúpaní, chôdzi a bežnom spôsobe života. Chodili sme na turistiku od roku 2019, nemala problém vyjsť u nás na Chatu Kľačianska Magura, kde sme aj počas prázdnin žili 2 mesiace, bola živá a aktívna, behala hore-dole. 

V 2020 sme navštívili ortopéda, ktorý nám oznámil že má skoliózu, tak nám odporučili MUDr. Popluhára, PhD., MBA ku, ktorému sa dostať je na dlhšie mesiace. Boli sme objednané, no bohužiaľ kvôli Covidu sme sa tam nemohli dostaviť, ďalší rok sme mali tiež termín no znova sa nám opakovala tá istá situácia. Tak som spravila to, čo som v tej dobe uznala za vhodné a ešte v roku 2020 sme sa dostali k MUDr. Žiškovi. Podľa lekárov tam nebolo nič také vážne – pri prvej návšteve nám diagnostikovali iba ploché nohy, skoliózu a sudkovitý tvar hrudníku. Bohužiaľ, rok 2021 bol pre nás veľmi náročný, často sme boli v karanténe, taktiež sme mali 2-krát Covid. Aj keď sme boli objednaní na vyšetrenia, bohužiaľ Covid nám v tom bránil. Bežné prehliadky u pediatričky boli v poriadku, čo sa týkalo krvi.

Písal sa rok 2022, keď to nabralo na obrátkach

Hneď v prvý voľný termín sme išli na vyšetrenie k MUDr. Žiškovyi, ktorý nás hneď poslal na Endokrinológiu a Genetiku, lebo sa mu niečo nezdalo, Lucka stále nerástla a stale rovnako vážila, telíčko sa deformovalo, nožičky išli viac k sebe zhoršovala sa chôdza, ale stále nikto nevedel čo sa deje. Po známosti sme sa behom dvoch týždňov dostali na vyšetrenie k Doc. MUDr. N. Mišovicová, CSc. , ktorá Lucku vyšetrila, vzala jej krv a po fotila si ju celú, aby to prebrala s kolegami. Niečo sa jej nezdalo, no bez výsledkov z krvi vám nikto nič nepovie.

Prišli týždne čakania na výsledky. 15. 6. 2022 mi bolo doručená správa s výsledkami. Záver znel takto: Dispropocionálny nanizmus, Somatická asténia, Skeletárna dysplazia, Susp.spondylokostálna dysostóza.

Ako mesiace plynuli, tak som sa ja učila o Lymfatickom systéme, hľadala som alternatívnu medicínu, spôsob ako jej uľaviť, lebo prichádzal jeden úder za druhým a jej sa stav zhoršoval. Pre mňa to boli najhoršie mesiace v živote, nevedieť čo sa deje.

Dňa 12. 7. 2023 nám prišli výsledky z genetiky a vtedy sme zistili, že má Lucka Mukopolysacharidózu typ 4A. Dozvedeli sme sa, že je tu nádej na liečbu. Po ďalšom očnom vyšetrení sme zistili, že Lucka zle vidí a je tu podozrenie na Keratokonus na oboch očiach, predpísali nám okuliare so špeciálnymi sklami a následne by nás mala čakať operácia. 

Nakoniec sme sa dozvedeli, že Luckina diagnóza je nevyliečiteľná. Enzýmovou liečbou sa dá pozastaviť progres choroby. Momentálne čakáme, či nám poisťovňa túto liečbu schváli. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Získané peniaze budu použité na opravu nášho staršieho auta, lebo sme naň odkázané. Neviem koľko bude stáť oprava, ale už teraz som doň dala 350€. Najradšej by sme si kúpili nové auto, ale na to momentálne nemáme. 

Zároveň sa peniaze použijú na Luckine vyšetrenia a potreby. Aj na potreby mojej staršej dcéry. Keďže všetky peniaze aj rezervu som minula za posledné 2 roky na Lucku. Len okuliare ma stáli 235€ a teraz potrebuje ešte ortopedickú obuv a pomôcky na cvičenie. Čakajú nás rehabilitácie a dlhý proces vyšetrení.  A iné potreby, ktoré nám lekári doporučujú. Výživové doplnky a vitamíny, mastičky a bylinkové kvapky, ktoré jej dávam. 

Ja som živnostníčka, pletiem vlasy a vyrábam hračky a iné veci. Pracujem tak práve kvôli Lucke, lebo ona potrebuje stálu asistenciu , keďže je stále malinká ako 3-ročné dieťatko. Jej diagnóza nám zmenila život o 360° a to sme len na začiatku. Od úradov ešte nič nepoberám, lebo čakáme na schválenie. Posledné 2 mesiace som už na nule a stále sa naháňam, aby som všetko uhradila a objednala materiál na vlasy, lebo všetky peniaze idú do nej a nemám toľko času na deti len aby som všetko poplatila a spravila im aspoň nejaké prázdniny. A teraz sa blíži škola, čo sú ďalšie výdavky naviac.

Preto vás prosím o pomoc. A ďakujem vám za vašu podporu. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň