Výzva ukončená:

Pomoc pre Hanta

Získaných 0 € 0 €
1 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomoc pre Hanta

Získaných 0 € 0 €
1 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Kristina Lehnerova
Dátum pridania
19. 10. 2022

Kto kampaň organizuje?

Moje meno je Kristína a psíka Hanta som si vzala pod svoje ochranné krídla. Venujem sa pomoci zvieratám na Slovensku aj na Ukrajine.

Hantov príbeh

Hantík žil v koterci na pozemku sám so svojou kamoškou, ktorú postihol strašný osud. Niekoľkokrát utiekli a obyvatelia sídliska, kde boli zatvorení na záhrade bez dozoru už toho mali dosť. Fenka bohužiaľ napadla maltézaka a usmrtila ho. Policajti ju následne krutým spôsobom usmrtili – omotali jej pásku okolo papuľky, na to jej dali uterák a aj ten obmotali páskou, labky jej obviazali dozadu za chrbát. Na jednu fenu bolo asi 8 chlapov a medzi nimi policajti. Fenka po hodine a pól podľa niekoľky'ých svedkov skonala. Keďže dav ľudí, ktorý sa prizeral celú túto verejnú popravu podporoval, fenke sa nedostalo pomoci. Bolo tam OZ, ktoré fenku chcelo zobrať, mali klietku všetko potrebné k odchytu, ale polícia to nedovolila.

Po incidente sa ľudia z toho sídliska vyjadrovali, ze Hanta upália v koterci. Tak padlo rozhodnutie, že po neho pôjdem. Zobrala som ho z koterca v záhradkárskej oblasti, kde bol zase sám. Podľa ľudí by to mal byť agresívny pes, ktorý trhá ostatné psy, napáda obyvateľov sídliska, pred ktorým sa museli skrývať v aute a podobne.  Samozrejme to boli úplné nezmysly a Hanto funguje so psami, mačkami a ľuďmi bez akýchkoľvek konfliktov 🙂 


Avšak, pri niektorých pohyboch / gestách ( keď mu napr. chcem pripnúť vodítko ) si ľahne so strachom na chrbát. Myslím, že väčšina vieme čo to znamená… bitky tam určite boli 😞 
Pri veterinárnej kontrole našimi skvelými veterinármi sa zisitilo niekoľko problémov, ktoré ku starému psovi už patria. Dalo by sa im predísť aspoň trošku kvalitnou stravou a pravidelnou návštevou veterinára, ale ani jedno sa Hantovi bohužiaľ nedostávalo. Mal v tele silný zápal, začínajúce problémy s obličkami  a zväčšenú prostatu. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniažky budú použité na Hantove veterinárne úkony, špeciálne renal krmivo a doplnky. Rehabilitácie aspoň prvé 2–3 mesiace bude potrebné absolvovať tak 2× do týždňa , pričom cena jednej rehabky je 25–35€. Mesačne to robí dosť vysokú sumu. Plus, samozrejme, mu bude treba urobiť RTG, kastrácie a ďalšie úkony. Keď sa podarí získať viac, rozdelíme sa s občianskymi združeniami v našom okolí. 

Viem, že doba je teraz veľmi veľmi ťažká, a preto Vás určite nejdem vydierať vetami typu, že nebude mať čo jesť, skončí na ulici alebo podobne.

Skôr by sme s Hantom boli vďační, keby ste nám mohli prispieť aspoň malinkou čiastkou, lebo aj male gestá robia svet krajším.


Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň