Úspešne dokončené:

Pomoc pre Aďka s detskou mozgovou obrnou

Získaných 0 € 3 057 €
od 6 darcov
 -
6 darcov
Celkom sa zapojilo
510 €
Priemerná výška daru
2 842 €
Najvyšší dar
45 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomoc pre Aďka s detskou mozgovou obrnou

Získaných 0 € 3 057 €
od 6 darcov

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Ivana Harnišová
Dátum pridania
26. 9. 2023

Kto kampaň organizuje?

Som mamička-samoživiteľka a mám synčeka Aďka, ktorý sa narodil so zdravotným znevýhodneným, s centrálnou neurogénnou poruchou-ťažkou kvadraparézou.

Komu pomôžeme?

Môj synček Aďko sa narodil v 30. týždni s krvácaním do mozgu a pôrod mu spôsobil že má DMO. Aďko má dva rôčky, ale vôbec nesedí ani nechodí.

Chodíme na rehabilitácie do nemocnice raz do týždňa, čo je však veľmi málo. Synček napreduje, aj keď veľmi pomaly. Ale vďaka týmto rehabilitáciám sa jeho stav zlepšuje. Okrem toho sú aj iné rehabilitácie, ktoré si vzhľadom na moju finančnú situáciu nemôžeme dovoliť. 

Počula som aj o operácii, ktorá sa volá Ulzibat a stojí okolo 3000€. Pani neurologička nám ju odporučila, ale ja si ju finančné neviem dovoliť. Preto sa obraciam na vás s prosbou o pomoc pre môjho synčeka Adriána, aby začal napredovať ako jeho rovesníci.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Vaše finančné príspevky využijeme na operáciu, ktorá stojí 3000€ a veľmi by mu pomohla zlepšiť jeho zdravotný stav. Taktiež na liečebné pobyty, ktoré nie sú hradené so zdravotného poistenia a pravidelné rehabilitácie. Jedna rehabilitácia stojí 20€. Na mesiac to vychádza na cca 240€. To je suma, ktorú potrebujem zohnať každý mesiac, aby sme mohli chodiť cvičiť pravidelne, synovi by to veľmi pomohlo. Okrem toho by potreboval aj špeciálny rehabilitačný kočík, ktorý nie je úplne hradený poisťovňou. Doplatok 435€ si nemôžeme dovoliť, je to príliš vysoká suma. 

Pomôžte prosím môjmu synčekovi. Iba vďaka vám bude môcť napredovať vo svojom vývoji. 

Srdečne vám ďakujem!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Dobrosrdečný darca
20 €  •  9. 11. 2023 22:19
Dobročiný Darca
150 €  •  9. 11. 2023 21:27
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  7. 11. 2023 14:03
Denník N a Donio n. f.
2 842 €  •  24. 10. 2023 17:53
Milena: Denník chudobnej matky
Tomasko
25 €  •  15. 10. 2023 20:05
Prajeme skore uzdravenie
Láskavý darca
10 €  •  14. 10. 2023 8:04

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň