Oksana s rakovinou prosí o pomoc

Získaných 0 € 269 €
50 000 €
7 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Oksana Valentovic
Dátum pridania
2. 11. 2023

Moja cesta prežitia

Môj príbeh je príbehom odvahy, prežitia a nádeje. Som Oksana Valentovic, 41-ročná utečenka z Charkova (Ukrajina) a milujúca matka svojho syna, ktorá prekonala rakovinu. Otváram vám tu svoje srdce a chcem sa podeliť o svoju hrdú cestu prežitia. V roku 2021 sa začali bolesti v ženských oblastiach. Súrne som potrebovala operáciu, ktorú som absolvovala v Charkove 6. februára 2021. Bola to náročná operácia, ktorá trvala dlhých 6 hodín. No s Božou pomocou som prežila a ukázala, že Oksana je neporaziteľnou bojovníčkou :)

Po tejto náročnej operácii som mala mesiac na zotavenie pred tým, ako ma čakala ďalšia ťažká etapa: 6 cyklov chemoterapie. Ten rok bol ako kozmický stav, akoby to už nebola tá istá Oksana. V čase, keď som začala liečbu ma opustil manžel, no ja som to nevzdala. Toto nám pripomína, že sila v nás nie je závislá na okolnostiach, ale na našom vnútornom odhodlaní.

Momentálne čelím ďalšiemu boju a hľadám pomoc pre obnovenie svojho zdravia. Naše srdce je silnejšie, než si myslíme a pomoc, ktorú poskytnete, môže zmeniť môj život. Pripojte sa k tejto výzve na liečbu rakoviny a spoločne môžeme zmeniť tento príbeh na príbeh plný svetla a nových začiatkov.

Dozvedela som sa, že mám relaps (vrátenie rakoviny)

Po svojom ťažkom boji s rakovinou som sa nevzdala. Otvorila som svoj vlastný manikérsky salón, kúpila som nový byt a začala nový život. Ale 24. februára 2022 prišla nečakaná zmena, keď som bola nútená s celou rodinou utiecť na Slovensko. Aj napriek všetkým prekážkam na ceste, nikdy nestrácam vieru. Našla som si ubytovanie aj prácu, ktorá ma baví a pokračovala som v budovaní svojho nového života. Mala som zákazníčky, nové zážitky, dokonca som na Slovensku stretla aj svoju lásku. Ale potom sa zdravotný stav zhoršoval. Išla som na plánovanú kontrolu na Ukrajinu, kde som sa dozvedela, že zas mám rakovinu ale tentokrát je to rakovina pečene. Vtedy sa zistilo, že lekárovi táto diagnóza predtým unikla, čo bolo stratením cenného času…

Na čo použijem vaše dary?

Dnes sa nachádzam v Turecku na vyšetreniach, no aj tu sú lekári bezradní. Čelím neistote a finančným ťažkostiam. Preto som sa rozhodla vyhlásiť túto kampaň.

Spolu s vami môžeme byť svetlom nádeje a prispieť k šanci na získanie liečby v Turecku alebo Izraeli. Uvedená suma je približná, ale celým srdcom dúfam, že to bude stačiť.

Po prvé, rakovina nie je lacná choroba a zahrňuje všetky náklady spojené s chemoterapiou, operáciami a inými terapeutickými postupmi, ktoré sú potrebné pre kontrolu a liečbu ochorenia. Napríklad, jeden cyklus chemoterapie na Slovensku stojí 1500€, v Turecku sa tieto čísla môžu líšiť. Všetko bude ešte záležať na stupni ťažkostí môjho stavu. Pri prvej liečbe, ktorú som mala na Ukrajine, bolo potrebných 6 cyklov, čiže približne 9000€. Okrem toho lekári prognozujú neodkladnú operáciu…

Po druhé, by vaše finančné dary pokryli cestovné náklady, ako sú letenky a ubytovanie pre mňa a rodinu počas liečby. Letenky, ubytovanie aspoň na týždeň pre mňa a pre moju mamku, ktorá by ma sprevádzala budú stáť cca 5000€. 

Po liečbe môžu odo mňa vyžadovať právne a administratívne náklady. Peniaze by boli použité na zabezpečenie správnej dokumentácie a právnych krokov, ktoré sú potrebné pre moju liečbu a zabezpečenie práv.

Spoločne môžeme dostať na nohy tu zdravú Oksanu a podporiť ju v boji za zdravie. Každý váš dar je krokom k tomu, aby som mohla znovu začať šíriť svoj úsmev aj lásku vo svete a pokračovať prinášať radosť dievčatám novou manikúrou a pedikúrou :)

Vaša podpora môže znamenať rozdiel v mojom živote a pridať nové kapitoly do jej príbehu. Zjednoťme sa a darujme druhú šancu na zdravie!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
100 €  •  6. 12. 2023 14:18
Láskavý darca
5 €  •  30. 11. 2023 7:10
Dobrosrdečný darca
7 €  •  8. 11. 2023 16:32
Štedrý darca
25 €  •  8. 11. 2023 12:16
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  7. 11. 2023 12:07
Veľkorysý darca
2 €  •  6. 11. 2023 9:43
Dobročiný Darca
5 €  •  2. 11. 2023 21:55
Štedrý darca
25 €  •  2. 11. 2023 19:43

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Milý darca
100 €  •  6. 12. 2023 14:18
Láskavý darca
5 €  •  30. 11. 2023 7:10
Dobrosrdečný darca
7 €  •  8. 11. 2023 16:32
Štedrý darca
25 €  •  8. 11. 2023 12:16
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  7. 11. 2023 12:07
Veľkorysý darca
2 €  •  6. 11. 2023 9:43
Dobročiný Darca
5 €  •  2. 11. 2023 21:55
Štedrý darca
25 €  •  2. 11. 2023 19:43

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň