Výzva ukončená:

Podporte moju maturitnú prácu – zostrojenie Teslovej cievky

Míľnik 1/3

Možno zakúpiť hliníkové potrubie, ktoré bude tvoriť vrchnú elektródu.

Získaných 0 € 0 €
50 €

Míľnik 2/3

Dosiahnutie tejto sumy štartuje projekt. Možno zadovážiť základné materiály.

Získaných 0 € 0 €
300 €

Míľnik 3/3

Neviem, ako slovami opíšem svoju vďačnosť, keď sa podarí dosiahnuť túto sumu.

Získaných 0 € 0 €
2 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Podporte moju maturitnú prácu – zostrojenie Teslovej cievky

 -

Míľnik 1/3

Možno zakúpiť hliníkové potrubie, ktoré bude tvoriť vrchnú elektródu.

Získaných 0 € 0 €
50 €

Míľnik 2/3

Dosiahnutie tejto sumy štartuje projekt. Možno zadovážiť základné materiály.

Získaných 0 € 0 €
300 €

Míľnik 3/3

Neviem, ako slovami opíšem svoju vďačnosť, keď sa podarí dosiahnuť túto sumu.

Získaných 0 € 0 €
2 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Matej Hušek
Dátum pridania
11. 1. 2023

Kto som?

Volám sa Matej Hušek a študujem na strednej priemyselnej elektrotechnickej škole v Bratislave. Vyznám sa vo vysokofrekvenčných zariadeniach na striedavý prúd a ako svoju maturitnú prácu som si zvolil zostrojenie Teslovej cievky. S výstavbou Teslových cievok mám dlhoročné skúsenosti. Ide o veľké zariadenia s vysokým výkonom, ktoré slúžia na potešenie všetkých, ktorý túžia vidieť skutočné bleskové výboje generované strojom navrhnutým samotným tajomný Nikola Tesla.

Zostrojiť Teslovu cievku nie je vôbec jednoduché. Na jej riadenie sú nevyhnutné elektrické súčiastky určené do rezonančných obvodov. Prirodzene, tieto nie sú produkované na Slovensku a ich zadováženie je pre mňa veľmi finančne náročné.

Problematika Teslovej cievky

Teslova cievka je v podstate transformátor, ktorého výstupom je veľmi vysoké napätie s vysokou frekvenciou. Môže byť rôznych veľkostí a tvarov. Ide o zariadenie, ktoré sa často vyskytuje v múzeách a elektrotechnických školách, teda na miestach, kam ľudia chodia so zámerom dozvedieť sa viac o tajomnom svete elektrického prúdu. Teslova cievka slúži na ohromenie divákov, pretože generuje masívne blesky, ktoré dokonca hrajú hudbu. Počas jej ukážky každý zatají dych a sleduje ohromné výboje, ktoré za normálnych okolností možno vidieť len v prírode, ako rozrážaním vzduchu tvoria melódie známych piesní. Konštrukcia Teslových cievok je však veľmi zdĺhavá a náročná.

Na čo budú získané peniaze použité?

Získané peniaze budú použité na kúpu silových elektrických súčiastok a financovanie ich dopravy (patrí sem poplatok za dopravu, colné poplatky a pod.), ktoré sú nevyhnutné pre zostrojenie Teslovej cievky a nie sú produkované na Slovensku. Ide o tranzistory CM300DY-24H, polypropylénové kondenzátory z rady 942C, integrované obvody – budiče hradla tranzistorov, elektrolytické kondenzátory a ďalšie.

Ak sa podarí získať viac, než bola plánovaná cieľová suma, nadbytočné peniaze využijem na zostrojenie ďalšej (malej) Teslovej cievky, ktorú darujem škole, na ktorej študujem. Týmto spôsobom môže slúžiť ako učebná pomôcka pre ďalších študentov.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň