Výzva ukončená:

Pomôžte Michalovi absolvovať potrebnú operáciu bedrových kĺbov

Získaných 0 € 1 860 €
5 000 €
 -
92 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
59 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Túto výzvu sme ukončili.
Toto sú ďalšie kampane, ktoré môžete podporiť.

 

Pomôžte Michalovi absolvovať potrebnú operáciu bedrových kĺbov

Získaných 0 € 1 860 €
5 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Juraj Vaňo
Dátum pridania
4. 7. 2023

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Juraj a organizujem túto kampaň pre svojho syna Michala. 

Som samoživiteľ dvoch chlapcov, Lukáš má 11 rokov a Michal 15. Michalovi bolo diagnostikovaných niekoľko zdravotných problémov. Ako polročnému mu zistili skrátený sval na krku, cvičil Vojtovu metódu. V piatom roku života Michal podstúpil operáciu pravého oka-strabizmus, v šiestom roku života dostal prvý epileptický záchvat, epilepsia pretrváva dodnes.

Okrem toho Michal má obojstranné vykĺbené bedrové kĺby, dňa 25. 7. 2023 má podstúpiť operáciu – výmenu bedrového kĺbu a výmenu bedrovej jamky. V roku 2021 som so synom mal absolvovať artrografiu oboch bedrových kĺbov, no nestalo sa tak. Boli sme prijatí na lôžkové oddelenie ortopédie v NDUCH Kramáre, kde Michal dostal silný epileptický záchvat, ktorý trval trinásť minút, Michala museli oživovať. Po roku sme absolvovali spomínanú artrografiu oboch bedrových kĺbov, kde nám bolo oznámené, že Michal sa musí podrobiť operácii bedrových kĺbov, len musí dorásť a musia sa mu zaceliť kosti.

Vo februári 2023 sme na vyšetrení v Prahe sa dozvedeli, že Michal je schopný podrobiť sa operácii. Okrem toho, že má zlé sklony bedrových hlavíc na stehenné kosti, samotné hlavice má vyosené von z tela.  Tento operačný zákrok sa nevykonáva na Slovensku. 

Komu pomôžeme?

Michalovi, ktorý bude musieť  sústavne cvičiť, rehabilitovať, aby sa vedel hýbať, chodiť.

Samotná operácia je nákladná, cena operácie jedného bedrového kĺbu je cca 200 000 Kč, navyše platíme operačný personál 1 500€, lôžko v nemocnici 800 Kč/deň, predpokladaný čas 10 dní, CT3D RTG 5737Kč, a to nie sú všetky náklady.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Všetky peniaze poputujú na Michalovu operáciu, liečbu, fyzioterapie a všetky cvičenia, ktoré by mal absolvovať, aby sa mohol plnohodnotne hýbať, nakoľko bude mať po operácii jednu nohu kratšiu, pokiaľ mu nezoperujú aj druhú nohu. 

Taktiež nás tento rok čaká kúpeľná liečba v Českej republike, ako aj na Slovensku, na ktorú taktiež potrebujeme peniaze, nakoľko poisťovňa neschválila Michalovi doprovod na kúpeľnú liečbu a rehabilitácie.

Preto Vás touto cestou chcem poprosiť o pomoc.

Ďakujeme.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Ďalšie kampane

 

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň