Projekt ukončený:

Podporte festival Hudba v meste Prešov

Míľnik 1/2

Uskutočníme Hudbu v meste podľa pôvodných plánov

Získaných 0 € 300 €
1 000 €

Míľnik 2/2

Umožníme vystúpiť aj v poradí druhej kapele zo súťaže mladých kapiel

Získaných 0 € 300 €
1 500 €
 -
13 podporovateľov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
35 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

Podporte festival Hudba v meste Prešov

Míľnik 1/2

Uskutočníme Hudbu v meste podľa pôvodných plánov

Získaných 0 € 300 €
1 000 €

Míľnik 2/2

Umožníme vystúpiť aj v poradí druhej kapele zo súťaže mladých kapiel

Získaných 0 € 300 €
1 500 €
Dátum pridania
28. 4. 2022

Predstavenie príbehu

Čo je Hudba v meste a čo sa snaží priniesť do centra Prešova?

Hudobný festival Hudba v meste sa snaží priniesť koncept city-music festivalu do Prešova. Tento projekt začal už v roku 2019, keď sme sa my, skupina študentov, rozhodli zmeniť zanedbaný priestor Záhrady umenia, ktorý má v sebe veľký potenciál, a oživiť ho dobrou a kvalitnou hudbou, ktorá by pomohla budovať kultúru v Prešove. Záhrada umenia ma bohatú minulosť, momentálne sa však častokrát stáva útočiskom podnapilej mládeže. Práve preto sa snažíme imidž tohoto miesta zmeniť, aby sa Záhrada umenia stala bohatým kultúrnym centrom pre mladých.

V tomto roku chceme do Záhrady umenia priniesť Korben Dallas, Komajotu a BDHS – Blikajúci dychový hudobný systém. Túto trojicu doplní ešte jedna mladá kapela z otvorenej výzvy, o ktorej rozhodne hlasovanie na facebooku. 

Cenu lístkov sa snažíme držať vždy dostupnú a preto sa spoliehame na podporu z grantov a od firiem. Bohužiaľ firmy zažívajú aktuálne obdobie silnej neistoty v súvislosti s vojnou na Ukrajine a dopadmi pandémie. Preto nám prosíme pomôžte s prípravou Hudby v meste v tomto roku.

Kto za kampaňou stojí?

Hudbu v meste organizuje občianske združenie 5 Paľce, ktoré spája mladých študentov venujúcich sa kultúre. Naše OZ vzniklo z kapely rovnomenného názvu a najprv sa venovalo organizácii jednotlivých koncertov mladých umelcov v gospelovej a populárnej sérii. Práve tieto prvé koncerty neskôr vyústili až vo festival Hudba v meste, ktorý vznikol v roku 2019. 

Tím Hudby v meste tvoria študenti vysokých škôl na Slovensku aj v Čechách, ktorí sa radi vracajú domov. Aktuálne náš tím tvoria: Andrej Farkaš, Valéria Valičková, Timotej Kamenský, Martina Lešková a Šimon Mikolaj. Celý organizačný tím robí svoju prácu dobrovoľne bez nároku na honorár.

Na čo získané peniaze použijme?

Získané prostriedky pomôžu doplniť rozpočet festivalu a budú použité na honoráre kapiel a technické zabezpečenie festivalu. Celkový rozpočet festivalu je cca 14000 eur, z ktorých časť pokryjú vstupenky a časť verejné dotácie. Bohužiaľ vojna na Ukrajine a doznievajúca pandémia vyčerpala našich partnerov zo súkromného sektora, preto hľadáme spôsoby ako dofinancovať poslednú časť rozpočtu. 

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
50 €  •  28. 5. 2022 14:49
Peter Konrady
20 €  •  25. 5. 2022 20:23
Ahoj Andrej
Dobrosrdečný darca
40 €  •  23. 5. 2022 19:13
Marek
20 €  •  18. 5. 2022 18:00
Ahojte, teší ma, ze Prešov má mladých ludí, ktorí budujú kultúrnu scénu a komunitu. Držím Vam palce a ak by ste potrebovali pomocnú ruku či dve, dajte vedieť na majomarekkusnir@gmail.com.
Milý darca
50 €  •  16. 5. 2022 16:13
Veľkorysý darca
50 €  •  13. 5. 2022 9:24
Veľkorysý darca
10 €  •  10. 5. 2022 9:24
Veľkorysý darca
15 €  •  8. 5. 2022 22:35
Tama
10 €  •  8. 5. 2022 22:34
Držím vám palce, skvelý projekt
Štedrý darca
5 €  •  8. 5. 2022 22:27
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  8. 5. 2022 20:07
Štedrý darca
10 €  •  8. 5. 2022 18:06
Dobrosrdečný darca
15 €  •  7. 5. 2022 20:30

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu