Výzva ukončená:

Podporme Asociáciu detských lesných klubov na Slovensku

Získaných 0 € 75 €
od 6 darcov
 -
6 darcov
Celkom sa zapojilo
13 €
Priemerná výška daru
20 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Podporme Asociáciu detských lesných klubov na Slovensku

Získaných 0 € 75 €
od 6 darcov
Dátum pridania
30. 11. 2021

Združujeme 40 detských lesných klubov

Asociácia detských lesných klubov na Slovensku je občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2017 a aktuálne združuje 40 detských lesných klubov pôsobiacich v rôznych častiach Slovenska (z toho 27 riadnych a 13 pridružených členov).

Asociácia DLK vznikla preto, aby sa detské lesné kluby stali aj na Slovensku plnohodnotnou a rovnocennou alternatívou štandardných materských škôl, aby ich mal kto reprezentovať v komunikácii so štátnymi inštitúciami, ale aj preto, aby sme vytvárali podmienky na rozvíjanie detských lesných klubov a zlepšovanie kvality starostlivosti, ktorú deťom poskytujú.

Lesné kluby fungujú na Slovensku už roky

Detské lesné kluby, často nazývané aj lesné škôlky, sú alternatívou predškolského vzdelávania a poskytujú starostlivosť a vzdelávanie deťom vo veku 3 – 6 rokov. Táto forma vzdelávania detí je v zahraničí už desaťročia rozšírená a uznávaná a aj na Slovensku máme lesné kluby, ktoré úspešne fungujú už dlhé roky. Náš právny poriadok však pre ich fungovanie doposiaľ nestanovil žiadny rámec, a tak sú stále len dobrovoľnými združeniami založenými na občianskom princípe, bez akejkoľvek podpory zo strany štátu.

Chceme to zmeniť, a preto sa dlhodobo snažíme o prijatie legislatívy, ktorá by túto formu predškolského vzdelávania uznala, upravila jej fungovanie a spravila ju dostupnejšou pre tisíce ďalších detí po celom Slovensku.

Aj keď zákony nám zatiaľ naklonené nie sú, nové lesné kluby vznikajú neustále a my sme tu pre nich. Chceme im poskytovať adekvátnu podporu a pripraviť praktický Manuál pre začínajúce detské lesné kluby, z ktorého získajú všetky dôležité informácie pre úspešný štart.

Aby sme zabezpečili vysokú kvalitu vzdelávania, chystáme špecializované workshopy a prednášky pre učiteľov, ktorí s deťmi v lesných kluboch pracujú. A našou najväčšou métou je vytvorenie vzdelávacieho programu pre začínajúcich učiteľov detských lesných klubov, ktorý by záujemcov o túto krásnu prácu komplexne a dôkladne pripravil.

Urobme detské lesné kluby dostupnejšie čo najväčšiemu počtu detí

Vďaka Vašej podpore dokážeme zabezpečiť chod našej organizácie a pokryť jej prevádzkové náklady, inými slovami, budeme vedieť ľuďom z nášho malého tímu za ich prácu pre Asociáciu zaplatiť. Vďaka tomu sa jej budú môcť venovať naplno a v dostatočnom časovom rozsahu na to, aby sme naše plány a nápady dokázali premieňať na realitu. Spoločne tak dokážeme úžasné veci a prinesieme krásne detstvo v prírode tisíckam detí.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Michaela P.
20 €  •  26. 12. 2021 23:02
Ako rodic deti z lesneho klubu a slodobnej skoly Atelier LES a ŽiTo si velmi cenim pracu asiciacie. Drzim palce a prajem vela vytrvalosti v dalsej robote…
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  12. 12. 2021 21:32
Dobročiný Darca
5 €  •  1. 12. 2021 21:55
Dobrosrdečný darca
10 €  •  1. 12. 2021 17:05
Veľkorysý darca
10 €  •  30. 11. 2021 18:52
Dobročiný Darca
20 €  •  30. 11. 2021 14:31

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám