Podarujme Alexovi auto a zjednodušme mu tým život

Získaných 0 € 425 €
10 000 €
6 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Alexandra Oller
Dátum pridania
25. 7. 2023

Kto kampaň organizuje?

Drahí priatelia, chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri riešení tejto ťažkej situácie. Neviem, čo by som ešte mohla skúsiť a preto sa obraciam na Vás.

Alex a moja sestra (slobodná matka) sa ocitli vo veľmi nepríjemnej a ťažkej situácii. Alex ma len 11 rokov a navštevuje špeciálnu školu. Je zdravotne postihnutý: má detskú mozgovú obrnu s leukomalaciou a autizmus. Narodil sa predčasne. Je na invalidnom vozíku a je odkázaný na našu pomoc.

Nemôže sám stáť ani sedieť, potrebuje pomoc s jedením, prebaľovaním, obliekaním a niekedy aj so stolicou…proste so všetkým. Alex je už na svoj vek (11r) veľmi ťažký. Jeho invalidný vozík tiež (viac ako 100kg). 

Bohužiaľ ich osobné auto, nie je vhodné na invalidný vozík ani na neustále vkladanie a vyberanie Alexa, nakoľko je už veľký a ťažký. Zakaždým ho treba vybrať z vozíka a vložiť do sedačky.

Keďže sestra potrebuje pre Alexa auto na dennej báze (na terapiu, na nákupy, do školy, k lekárom)… , ich život bez auta je veľmi komplikovaný. Snažili sme sa požiadať úrady o pomoc, ale kým Alex nespĺňa milión požiadaviek, nemajú naň nárok. Skúšali sme kúpiť auto na úver, ale pre nízky príjem jej auto nikto na splátky nemôže dať.

Komu pomôžeme?

Alexik je milý, usmievavý chlapec. Vyrastal na Marvel a DC filmoch. Pozná všetkých hrdinov, no najradšej má Spidermana. Rozpráva nám: „Keby bych mal také pavučiny ako on, mohol bych aspoň lietať, keď už nemôžem chodiť.“ Izbu ma pomaľovanú svojimi hrdinami a keď ide spať, svieti mu svetlo, aby ich videl.

S rokmi sa jeho hobby ale tiež zmenili. Má veľmi rád aktívny šport (futbal, hokej, basketbal, wrestling, box..).

Bohužiaľ, vykonávať ho nemôže, tak ho aspoň aktívne sleduje, komentuje a chce, aby sme mu nahrávali videá, ako ich komentuje🙂Vravieva: „Keby som ja hral, ukázal by som im rôzne triky“.

Ústa sa mu veru nezastavia. Možno raz bude ozajstný moderátor. Rád si aj pospevuje a sleduje vtipné videá. Má veľmi dobrú pamäť a dokáže si veci zapamätať do najmenšieho detailu. Takže on nikdy na nič nezabudne, čiže mu nikdy nemôžeme sľúbiť niečo, čo sa nedá splniť 😁 máme s ním veľa srandy. Je to také usmievavé slniečko.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Mojej sestre pred 2 rokmi diagnostikovali sklerózu multiplex. Ona sama má veľa zdravotných problémov, hoci má len 31 rokov. Nechcem sa sťažovať, aký ťažký život majú. Bohužiaľ, nemá silu posadiť chlapca, ktorý ma vyše 40kg do sedačky v aute, ktoré  na to nie je spôsobené. Veľakrát sa stane, že sa ona alebo Alex udrie, čo veru nie je vôbec príjemné a neraz aj nebezpečné. Proste človeku trhá srdce sa na to len pozerať. 

Potrebujeme pre nich auto, kde sestra Alexa s vozíkom naloží a bezpečne ho odvezie do školy a späť domov, prípadne k lekárovi. Čiže to musí byť auto, kde sa bude dať Alexa vložiť priamo do auta cez rampu. Snažíme sa nájsť spôsob, ako dať Alexovi čo najpohodlnejší život, keďže je od samého narodenia skúšaný.

Za každý dar od vás budeme nesmierne vďační!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
10 €  •  26. 9. 2023 23:56
😘
Dobrosrdečný darca
50 €  •  10. 9. 2023 12:50
Veľkorysý darca
30 €  •  19. 8. 2023 7:06
Malému veľkému mužovi. ❤️
Veľkorysý darca
200 €  •  7. 8. 2023 16:20
Štedrý darca
10 €  •  6. 8. 2023 9:49
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  28. 7. 2023 7:01
Babka Judka a dedko
100 €  •  27. 7. 2023 13:06
Alexik,želáme Ti celá šťastia ,hlavne zdravíčka.V3lmi Ťa ľúbime.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Veľkorysý darca
10 €  •  26. 9. 2023 23:56
😘
Veľkorysý darca
30 €  •  19. 8. 2023 7:06
Malému veľkému mužovi. ❤️
Babka Judka a dedko
100 €  •  27. 7. 2023 13:06
Alexik,želáme Ti celá šťastia ,hlavne zdravíčka.V3lmi Ťa ľúbime.
Dobrosrdečný darca
50 €  •  10. 9. 2023 12:50
Veľkorysý darca
200 €  •  7. 8. 2023 16:20
Štedrý darca
10 €  •  6. 8. 2023 9:49
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  28. 7. 2023 7:01

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň