Podajme pomocnú ruku hendikepovaným deťom

Získaných 0 € 10 €
30 000 €
13 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Mamy deťom
Dátum pridania
18. 10. 2023

Pomôžme deťom, ktoré našu pomoc potrebujú

Vážení známi aj neznámi, priatelia a ľudia, ktorým osud detí nie je ľahostajný.

Videli sme silu Slovákov, ktorí sa spojili nie jedenkrát na pomoc pre tých, ktorí to potrebujú. Spolu sme silnejší! Naše občianske združenie Mamy deťom sme založili pred 5 rokmi s úmyslom podporovania hendikepovaných detí. Našu prácu nájdete na instagrame alebo facebooku Mamy deťom.

Komu pomôžeme?

Oliverko, dvojročný chlapec, o ktorého sa s láskou stará babička trpí od narodenia detskou mozgovou obrnou. Jeho začiatky boli veľmi ťažké ale obetavá babička mu dáva všetku lásku. Oliverko je zverený do výchovy babičky začo má veľký obdiv. Finančná situácia rodiny je veľmi náročná, finančné prostriedky budú použité na rehabilitácie a hygienické pomôcky, ktoré sú potrebné na bežné denné používanie.


Nikolas, mladý teenager, ktorý rozdáva radosť a úsmev všade, kde príde. Od narodenia bojuje s detskou mozgovou obrnou. Napriek všetkému je veľmi šikovný chlapec, ktorý sa nevzdáva. Finančné prostriedky použije rodina na rehabilitáciu v centre Progress, aby raz urobil svoje veľké kroky aj samostatne.

Veselé šesťročné dievčatko Miška, pravidelne rehabilituje v špecializovaných centrách zameraných na detskú mozgovú obrnu. Vďaka pravidelným rehabilitáciam robí pokroky, ktorými robí radosť svojim rodičom.Rehabilitácie pre deti s týmto ochorením nie sú hradené zdravotnými poisťovňami, preto finančné prostriedky budú použité na ďalšiu rehabilitáciu

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Získané financie pomôžu zafinancovať rehabilitácie v špecializovaných centrách zameraných na detskú mozgovú obrnu – rehabilitácie v Adeli medical centrum vychádzajú s ubytovaním a stravou 10 200 EUR pre každé dieťa. Taktiež pomôžu získať rodinám zdravotné pomôcky, ktoré sa využívajú na uľahčenie bežných denných činnosti, ako napríklad špeciálny kočík v hodnote 1200 EUR. V neposlednom rade pomôžete zabezpečiť hygienické potreby, lieky a výživové doplnky, ktoré sú nevyhnutné pri liečbe detí s diagnózou detská mozgová obrna.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Dobrosrdečný darca
10 €  •  18. 10. 2023 16:38

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Dobrosrdečný darca
10 €  •  18. 10. 2023 16:38

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň