Výzva ukončená:

Nový verejný priestor v Košiciach: Poďme spraviť Playko

Získaných 0 € 105 €
7 500 €
 -
4 darcovia
Celkom sa zapojilo
26 €
Priemerná výška daru
50 €
Najvyšší dar
162 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Nový verejný priestor v Košiciach: Poďme spraviť Playko

Získaných 0 € 105 €
7 500 €

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
6. 6. 2022

O projekte:

Kvalitný verejný priestor. Jasná identita. Streetbalové ihriská. Miesto na stretnutia s priateľmi. Priestor súčasnej kultúry s programom.

V košickom Mestskom parku sa už niekoľko rokov nachádza asfaltová plocha, ktorá stále čaká na využitie svojho potenciálu. Po zrealizovaní mobilnej ľadovej plochy z dielne mesta Košice chceme priestor ďalej meniť tak, aby vznikol plnohodnotný funkčný, kvalitný verejný priestor plný života s unikátnym dizajnom. Využitie tohto priestoru nebude spočívať iba v športových aktivitách, preto veríme, že svojimi možnosťami osloví nielen deti a mladých, ale aj ich rodičov či starých rodičov, čím vznikne unikatné prepájanie generácii a aktivít.

Kampaň organizuje občianske združenie Dobrý Kolektív, ktoré je iniciátorom tohto projektu. Na projekte zároveň kolaborujú Elena Šoltésová a Oliver Sadovský z architektonického štúdia Sadovsky&Architects a Martin Jenča z dizajnového štúdia Milk. Na realizácii zámeru spolupracujeme s mestom Košice, bez ktorého projekt nie je možné úspešne dokončiť.

Prečo by ste nás mali podporiť?

Okrem dobrého pocitu, že ste sa stali súčasťou príbehu nového verejného priestoru Playko a prispeli k malému kroku pre krajšie Košice, si budete môcť už čoskoro zahrať na novom, peknom a modernom ihrisku v centre Košíc basketbal, posedieť s priateľmi alebo pozrieť film, či vychutnať hudobný koncert pod holým nebom. Takisto budete vedieť, že ste podporili sen niekoľkých mladých ľudí, ktorí už dlho pracujú na tom, aby sa tento zámer stal realitou.

Veríme, že cez takéto projekty, ktoré budú slúžiť ľuďom a rozvoju miest sa vieme podieľať na skvalitnení verejných priestorov, životného prostredia, podpore športu, kultúry ale aj umenia a tým vytvárať krajšie miesta.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Získané financie z kampane budú použité na náklady spojené s celoplošnou maľbou, doplnením novej zelene, vyčistenie priestoru a doplnenie mobiliáru, či zaobstaranie športových pomôcok. Projekt robíme bez nároku na honorár a preto všetky získané peniaze budú výlučne použité priamo na položky spojené s projektom.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Peter
50 €  •  15. 6. 2022 12:50
Držím palce :)
Milý darca
20 €  •  10. 6. 2022 10:33
Dobrosrdečný darca
15 €  •  6. 6. 2022 19:02
Veľkorysý darca
20 €  •  6. 6. 2022 17:36

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň