Výzva ukončená:

Pomôžte nám s rekonštrukciou centra PAREZKA

Získaných 0 € 0 €
7 500 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
48 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžte nám s rekonštrukciou centra PAREZKA

Získaných 0 € 0 €
7 500 €
Dátum pridania
21. 2. 2022

Čo je paréza brachiálneho plexusu?

Pare plexus brachialis znie ako nejaké kúzlo z čarodejníckeho sveta Herryho Pottera alebo zo Saxaninho zaprášeného lexikónu kúziel. V skutočnosti je to však doživotná diagnóza pre deti a dospelých, ktorí prišli na svet ťažkým traumatickým pôrodom. Pareza je pre nás všetkých dôkazom toho, že ruka je nenahraditeľným výkonným orgánom človeka. PPB je poškodenie periférnych nervov u novorodencov. K samotnému poškodeniu dochádza traumatickým pôrodom pri prílišnom ťahaní hlavičky pri dystokii ramienka-čo v podstate znamená, že dieťatko je zaseknuté. Ide o nesprávny postup lekára pri komplikácii, ktorá nastane pri pôrode. Definuje sa to ako úraz pri pôrode, pre ktorý bude mať dieťa následky na celý život.

AKO SŤAŽUJE PAREZA DEŤOM A ICH RODINÁM ŽIVOT?

Niektoré detičky s parezou svoju ruku úplne odmietajú, keďže ju nevedia používať. Preto je čo najskôr potrebné začať s dieťaťom pracovať na tom, aby ruku akceptovalo, aby sa s ňou snažilo pracovať. Je to neustály kolotoč rôznych terapií a cvičení. Detičky s parezou stoja niekde na pomedzí – nepatria ani medzi zdravé, ale ani medzi choré deti. Ich hendikep je len jedná rúčka, niekto si preto povie, veď predsa majú ešte jednu ruku a môžu chodiť, no oni tým veľmi trpia. Vďaka našej organizácii PAREZKA N.O. sú aspoň medzi svojimi, niekam zapadli. Cítia sa tak aj ich rodičia, navzájom sa prepájame, pomáhame si, vznikajú medzi nimi a aj medzi deťmi priateľstvá. Naším poslaním a cieľom je dostať parezu plexus brachialis do povedomia širokej verejnosti. 

Kto za kampaňou stojí?

Od roku 2018 vďaka osobnej angažovanosti a aktivite dobrovoľníkov, tiež podpore sponzorov, sa PAREZKA etablovala ako mimoriadne aktívna nezisková organizácia, ktorá si našla svoje miesto na Slovensku. PAREZKU N.O. sme sa rozhodli založiť po 10 rokoch skúseností s touto diagnózou. Aj pri pôrode našej dcérky Alžbetky došlo k tejto ujme. Preto naše pocity a skúsenosti so zranením sú mimoriadne pestré. Najskôr sme sa snažili získať čo najviac informácií, ako pri liečení postupovať, no nikde sme sa o nich nedočítali. Lekári na Slovensku nám nedali žiadne relevantné informácie. Prognózy boli veľmi zlé. My sme sa nevzdali a hľadali všade, všetky možné spôsoby liečby aj v zahraničí. Na Slovensku sa tomu takto špecificky nikto nevenoval, preto sme sa rozhodli, že to budeme robiť my. Sme veľmi radi, že sa dnes na nás obracajú rodičia z rôznych kútov Slovenska. Poskytujeme im poradenstvo, no zvládať ťažkú situáciu im pomáhame aj finančne.

Na čo získané peniaze použijeme?

Plánujeme otvoriť  špecializované rehabilitačné centru pre deti s PPB a JIA. Poskytnúť im tam chceme všetky potrebné a dostupné terapie, ktoré môžu zlepšiť ich zdravotný stav. Po dlhom hľadaní sme napokon našli vhodné priestory na realizáciu centra PAREZKA. Následne na to sme začali s rozsiahlou rekonštrukciou, aby sme pod jednou strechou mohli ponúknuť terapie rôzneho typu. Usilujeme sa byť miestom, kde sa ľudia cítia bezpečne pri vyjadrení svojich či už šťastných alebo smutných pocitov. 

Podlahové kúrenie sme už vďaka sponzorom urobili

Príspevky, ktorými náš projekt podporíte, využijeme na dokončenie našej malej kuchyne miesto tepla, domova a priateľstva. Dokončíme aj chodbičku s recepciou, kde bude aj čitateľský kútik, miesto pre detičky na hranie. Čím viac financií sa vyzbiera, tým viac bude možné aj realizovať a zatraktívnia sa tak možnosti centra PAREZKA. Taktiež zriadime priestor na oddych pre rodičov, ktorí využijú túto časť na svoju relaxáciu počas čakania na dieťa, čo je pre nich veľmi prínosné z dôvodu neustálej vyčerpávajúcej starostlivosti. Detský kútik, v ktorom si to svoje nájde naozaj každé dieťa, ktoré rado skúša všetko nové.

7.500 eur predstavuje sumu, ktorú nutne potrebujeme vyzbierať na to, aby sme úspešne dokončili rekonštrukciu priestorov

– položenie dlažby

– zníženie stropu

(urobili sme už podlahové kúrenie a momentálne prebieha omietnutie stien novou omietkou.)

Boli by sme ale nesmierne šťastní, ak by sa nám podarilo získať podporu na dosiahnutie našich cieľov, ktoré sú pre využiteľnosť centra veľmi dôležité. V prípade, že sa nám vďaka vašej podpore podarí získať potrebnú sumu zakúpime kuchynskú linku a spotrebiče potrebné do kuchyne, aby sme mohli v nej spolu tráviť čas rôznymi aktivitami napr. aj pečenie perníkov na Vianoce a zariadiť aj čitateľský a detský kútik – priestor pre oddych.

Veríme, že ste to práve Vy, kto sa s našou myšlienkou oboznámi a pomôže nám v začiatkoch.

Ďakujeme za Vašu dobrotu, za obrovské srdce pomáhať, podporu a odhodlanie, že aj sny sa môžu meniť na skutočnosť. Patrí Vám náš obdiv.

Chcete sa o nás dozvedieť viac? Navštívte nás na našej webovej stránke www.parezka.sk alebo fb stánke parezkaneziskovaorganizacia či instagrame parezkano a prečítajte si o nás a našich aktivitách. 

Ďakujeme Vám za akúkoľvek formu podpory.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám