Časté otázky

Naštartuj projekt je určený ľuďom so zaujímavými nápadmi, ktorí výmenou za atraktívne odmeny získavajú financie ich realizáciu. Na rozdiel od iných platforiem Donio odovzdá 100 % získanej sumy, neberie si totiž provízie, ktoré sú na Slovensku štandardom.
  • Odovzdáme 100 % získanej sumy. Žiadne provízie, žiadne poplatky. Chod a rozvoj platformy je financovaný z dobrovolných darov, ktoré môžu ľudia poslať spolu s darom na naštartovanie projektu.
  • Získané peniaze dostane zakladateľ už v prípade, že dosiahne prvý finančný míľnik.
  • Kampaniam dávame viac času, s Naštartuj projekt majú 3 mesiace.
  • Kampaniam, ktoré nemajú materiálne odmeny, sa uvoľnia ruky a ušetria čas i financie, nie sú totiž podmienkou.
Pre kohokoľvek s dobrým nápadom. Napríklad pre začínajúcich i skúsených spisovateľov, ktorí chcú vydať knihu, ale nemajú dostatok finančných prostriedkov. Pre návrhárov, ktorí chcú vytvoriť limitovanú kolekciu oblečenia… V skratke pre všetkých, ktorí by radi priviedli na svet nový nápad, ale chybajú im financie. A tiež pre tých, čo radi podporujú vznik nových nápadov.

Zakladatelia kampaní

Založenie i spravovanie projektu je zadarmo, rovnako ako jeho zverejnenie v Naštartuj projekt. Zadarmo od nás tiež dostanete profesionálnu platobnú bránu, dokonca sami hradíme náklady spojené s bankovými transakciami. Bezplatne dostávate aj uživatelskú podporu a konzultácie od nášho skúseného tímu.
Neberieme, vždy odovzdáme 100 % získanej sumy.
Chod a rozvoj platformy pokrývame z vlastných zdrojov a dobrovoľných príspevkov od darcov. PS: Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že vám dáva zmysel, čo robíme. <3
Kladieme veľký dôraz na spoluprácu s projektami a značkami, ktorých si profesne i ľudsky vážime. Zároveň sa od úplného začiatku sústredíme na to, aby Naštartuj projekt bolo miestom, ktoré môžu značky využiť pre skvelý marketing. Sme za každú dobrosť, ak ale cítime, že kampaň nespĺňa naše požiadavky, môžeme ju odmietnuť (robíme to neradi).
Nemusíte, kampaň vám vytvoríme aj keď ste fyzická alebo právnická osoba.
Z rešeršu, který sme urobili, vyplynulo, že sa zakladatelia často boja, že nezískajú 100 % sumy, peniaze nedostanú a všetka energia venovaná príprave projektu i kampane prijde na vnivoč. Preto sme vymysleli systém tzv. míľnikov, ktoré cieľovú sumu delia na niekoľko častí – zakladateľ dostane získané peniaze už v prípade, že dosiahne prvý. Míľniky sú teda pomyselné body, ktoré sa podarilo uskutočniť.
To záleží na výške cieľovej sumy. Pokiaľ je cieľová suma nad 3 000 eur, je potebné dosiahnuť aspoň 25 %. Ak je nižšia, je nutné získať aspoň polovicu požadovanej sumy, aby bola kampaň braná ako úspešná a nemuselo dôjsť k refundácii.
Finančné dary pošleme späť darcom. Príspevok na chod a rozvoj platformy Donio žiaľ nejde z procesných dôvodov vrátiť.
Máme radosť, že ste se rozhodli požiadať svoju komunitu o finančnú podporu. Ozvite sa Lucii Malastovej: lucia@donio.sk, ktorá si s vami prejde, čo všetko je potrebné nachystať.
Pokiaľ od vás máme všetky podklady, spustenie kampane je otázkou hodín.
Video nie je podmienkou, ale významne pomáha, rovnako ako kvalitné fotografie.
Áno, cez administratívne rozhranie Moje Donio, môžete upravovať text projektu, pridávať a mazať fotografie, či pravidelne informovať, ako sa váš príbeh vyvíja, pomocou aktualizácií, ktoré sa objavia v úvode projektu.
Ano, radi vám s tým pomôžeme.
Ano, vďaka widgetu, ktorý vám vygenerujeme, je to velmi ľahké. Jednoducho si ho vložíte do vlastného webu. Radi vám ho i graficky upravíme, aby ladil s vašimi farbami.
Do 14 dní od ukončenia kampane.
Nečaká. Pre uskutočnenie kampane je potrebné podpísať zmluvu. To je všetko.
Zatiaľ čo pri Dobročinných výzvach nie sme limitovaní časom, pri Naštartuj projekt je maximálna dĺžka, počas ktorej môže byť kampaň aktívna, 90 dní. Ak chcete mať kratšiu kampaň, je to možné, vyjdeme vám v ústrety.
Po úspešnom ukončení kampane vám odovzdáme prehľadný zoznam všetkých darcov, ktorí obsahuje prehľad odmien a kontaktov, aby ste sa s nimi mohli ľahko spojiť.
Radi. Štandardne využívame naše sociálne siete a tiež mailing, ktorý ma veľmi dobré výsledky. Marketingovú a mediálnu podporu riešime vždy individuálne tak, aby sme sa v aktivitách dopĺňali.

Darcovia

Potrebujeme váš e-mail, aby sme vám mohli potvrdiť, že sme váš dar v poriadku prijali. Ak ste podporili kampaň a prajete si za dar získať odmenu, potrebujeme údaje, aby sme ich mohli odovzdať zakladateľovi projektu, ktorý vám odmenu pošle.
Ak ste zvolili platbu prevodom, váš dar ku kampani sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. Buďte, prosím, pozorný pri zadavaní variabilného symbolu, aby sme dokázali váš dar správne priradiť.
Pozrite sa, prosím, do spamu. Ani tam nie je? Ozvite sa nám na ahoj@donio.sk.
V momente, keď sa nepodarí dosiahnuť ani prvý míľnik kampane, váš dar vám vrátime späť na účet.
Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá niektoré zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie podmienky na prevod zo zahraničia.
Peniaze je vždy dôležité poslať s variabilným symbolom, aby sme dokázali platbu priradiť k správnemu projektu. Preto je potrebné pri každej kampani zvoliť platbu bankovým prevodom, na základe ktorej vám vygenerujeme variabilný symbol a všetky údaje k platbe vám pošleme.
Donio je iba fundraisingová platforma, cez ktorú je možné na výrobu odmien v jednotlivých kampaniach finančne prispieť. Ak máte záujem o niektorý produkt, na ktoré sú naše kampane, kontaktujte, prosím, vždy ich zadávateľov uvedených v popise.
Donio je fundrasingová platforma, ktorá založenie kampaní umožňuje. V profile každej kampane je uvedené meno jej zakladateľa, ktorému po ukončení kampane odovzdáme získanú sumu. Na posúdenie, či je zakladateľ dôveryhodný, používame niekoľko kritérií, aby sme čo najviac predišli zneužitiu. Je ale potrebné myslieť na to, že nemôžeme preveriť všetko, preto nás, prosím, nepovažujte za garanta kampaní.