Výzva ukončená:

Pomôžte zrealizovať projekt MiniErasmus 2023/2024

Získaných 0 € 10 €
3 000 €
 -
1 darca
Celkom sa zapojilo
10 €
Priemerná výška daru
10 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžte zrealizovať projekt MiniErasmus 2023/2024

Získaných 0 € 10 €
3 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Budúca Generácia Európy, o.z.
Dátum pridania
11. 9. 2023

Kto sme a čo robíme?

Future Generation Europe je občianske združenie zložené z mladých pracujúcich a VŠ študentov, ktoré sa už viac ako 8 rokov zameriava na hľadanie riešení pre uplatnenie mladých ľudí na trhu práce, pomáhame im s výberom vhodnej vysokej školy a kariéry a riešime problémy, ktoré trápia nás samých.

Pre koho to robíme?

Mladí ľudia čelia mnohým dôležitým rozhodnutiam, ktoré majú vplyv na ich budúcnosť. Jedným z nich je výber vysokej školy. Nie vždy však dostanú študenti všetky informácie potrebné na to, aby sa rozhodli pre štúdium, ktoré je pre nich najvhodnešie. 

Úspešný štvordňový projekt MiniErasmus umožňuje stredoškolákom navštíviť skutočné vyučovanie vysokých škôl a spoznať stovky budúcich spolužiakov. Konečne tak dostanú odpoveď na otázku:

„Vedel by som si predstaviť takto prežiť najbližšie roky môjho života?“

MiniErasmus je akčný týžden nabitý zážitkami, ktoré môžu stredoškolákom pomôcť vyriešiť zásadné životné otázky a pri tom spoznať veľa ľudí.

Príležitosti by mali byť bez obmedzení

Projekt MiniErasmus mal úspech už v predchádzajúcich rokoch, keď v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach prilákal viac ako 500 účastníkov.

V samotnej Bratislave to bolo cez 400 účastníkov na turnus a 120 z nich malo počas projektu ubytovanie. Pred pandémiou COVID-19 bolo mnoho našich zúčastnených študentov ubytovaných v cenovo dostupných hosteloch, pričom náklady hradili naše partnerské univerzity.

Žiaľ, pandémia viedla k zatvoreniu mnohých takýchto ubytovní, čo výrazne obmedzilo nákladovo efektívne možnosti bývania. Aj keď sú naši univerzitní partneri ochotní spolufinancovať ubytovanie, je potrebné ďalšie financovanie, aby sa zabezpečila inkluzívnosť a dostupnosť programu pre všetkých študentov, najmä pre študentov z finančne znevýhodneného prostredia.

Tento rok chceme zabezpečiť ubytovanie pre približne 86 študentov v odhadovanej výške 5 500,- EUR. Príspevky od našich partnerských univerzít čiastočne pokryjú tieto náklady (spolu s naším vlastným príspevkom) a teraz hľadáme spôsob, ktorý by nám pomohol preklenúť finančnú medzeru.

Získaná suma je určená len na ubytovanie pre účastníkov projektu a je priamo úmerná počtu študentov, ktorým bude ubytovanie poskytnuté (nižšia/vyššia suma = menej/viac ubytovaných študentov).

Ďakujeme, že podporujete rozvoj vzdelávania a poskytovanie možností mladým ľuďom na Slovensku.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
10 €  •  4. 10. 2023 17:58

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň