Darcovská výzva ukončená:

Pošli Mateja na Cambridge

Získaných 0 € 615 €
3 000 €
Pošli Mateja na Cambridge
11 darcov
Celkom sa zapojilo
55,90 €
Priemerná výška daru
300 €
Najvyšší dar
Viac o tejto výzve

Pošli Mateja na Cambridge

Získaných 0 € 615 €
3 000 €
Zakladateľ
Ján Tkáč
Dátum pridania
30. 5. 2022

Prečo Darcovskú výzvu zakladám

Matej je môj “mladší spolužiak” z Kolégia Antona Neuwirtha. Čiže je o 10 rokov mladší :)

Prijali ho na Cambridge a chce si splniť svoj sen, aby pomohol Slovensku odbornosťou.

Ale po Brexite je jeho školné astronomicky vysoké…

Keď každý z mojich priateľov na Facebooku dá 10 €, Matej bude za vodou a my budeme mať ďalšieho vzdelaného človeka, ktorý bude meniť Slovensko k lepšiemu. 

Ja začínam 50kou. 

Kto sa pridá?


Predstavenie príbehu

Som presvedčený, že súčasný vedecký a technologický pokrok otvára nové spoločenské problémy a na ich riešenie treba ľudí, ktorý ovládajú obe vedy – aj prírodné aj humanitné. 

Slovensko potrebuje ľudí, ktorí vedia rozprávať oboma jazykmi, aj jazykom vedy, aj jazykom filozofie, aby mohli reagovať na nové výzvy o človeku a prírode.

Odbor History and Philosophy of Science and Medicine na prestížnej univerzite Cambridge mi ponúka možnosť zamerať sa na vedecko-filozofický výskum nových výziev v etike, medicíne a neurovedách, ako aj tých vo fyzike a metafyzike.

Svoje poznatky a know-how by som chcel priniesť na Slovensko do vzdelávania a riešenia praktických problémov. Práve dnes v spoločnosti potrebujeme, aby vedecký pokrok, morálka a humanitné vedy držali spolu krok. To, ako sa s tým vysporiadame, sa dotýka nás všetkých.

Vašou finančnou podporou sa môžete stať súčasťou tejto výzvy.

Kto som?

Som 22-ročný študent fyziky s úprimným zápalom pre filozofiu a humanitné vedy. Preto som si vybral magisterský program History and Philosophy of Science and Medicine na univerzite Cambridge, kde som bol prijatý na ročný výskum spomedzi mnohých uchádzačov z celého sveta.

Na strednej škole som bol dobrovoľník v neziskovej organizácii P-mat, ktorá vzdeláva deti z celého Slovenska v matematike a fyzike. Pomáhal som pripravovať vzdelávací a zážitkový program na rôzne tábory, letné školy, korešpondečné semináre a súťaže. 

Popri škole som absolvoval výskumnú stáž na Ústave pre výskum kvantovej informácie SAV, kde som ďalej pracoval popri škole. Pracoval som v oblasti numerických metód počítania fázových prechodov spinových modelov. So školiteľom pošleme štúdie do časopisu Physical Review E.

Taktiež som popri Matfyze absolvoval dvojročný program filozofie v Kolégiu Antona Neuwirtha. Aj vďaka tomuto základu som sa dostal na ďalšie magisterké štúdium. 

Podporili ma:

Na čo získané peniaze použijem?

Získané peniaze budú použité na zaplatenie školného (31293 libier), aby som budúci rok mohol nastúpiť na Cambridge. Po Brexite je pre európskych študentov školné omnoho drahšie, a nie je možné si zobrať pôžičku tak, ako to bolo doteraz.

Zvyšné náklady na život (okolo 11500 libier) si budem hradiť z vlastných úspor a štipendií. 

Budem vďačný za akýkoľvek príspevok, ktorý mi pomôže k špičkovému vzdelaniu, ktoré budem môcť využiť k vzdelávaniu a v prospech našej spoločnosti. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
50 €  •  20. 7. 2022 13:08
Dobrosrdečný darca
100 €  •  18. 7. 2022 21:26
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  18. 7. 2022 11:37
Milý darca
10 €  •  8. 6. 2022 22:42
JH
20 €  •  7. 6. 2022 19:47
Veľa šťastia! 🍀
Veľkorysý darca
10 €  •  1. 6. 2022 18:59
PL
15 €  •  31. 5. 2022 23:39
nech to vyjde, zavidim :-)
Dobrosrdečný darca
10 €  •  31. 5. 2022 16:20
Štedrý darca
30 €  •  31. 5. 2022 6:37
;-)
300 €  •  30. 5. 2022 23:09
Nech tvoj pribeh pokracuje...na Cambridge
Veľkorysý darca
50 €  •  30. 5. 2022 22:51

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vybraná čiastka bude použitá na pomoc kampani