Podporte malých talentovaných tanečníkov na ich ceste na svetovú súťaž v Ríme

Získaných 0 € 330 €
6 000 €
52 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
OZ Hafiry
Dátum pridania
17. 9. 2023

Karolínka je tu už 17 rokov

Veľmi radi by sme sa Vám predstavili.

Sme detský tanečný súbor Karolínka, ktorý sa od roku 2006 venuje stepovému tancu. Súbor  navštevuje približne 40 tanečníkov vo veku od 3 do 18 rokov, rozdelených do 4 skupín.

Deti sa pod vedením svojej trénerky MUDr. Evky Brečkovej stretávajú 2 x do týždňa na pravidelných tréningoch, kde vytrvalo a usilovne, no hlavne s radosťou trénujú jednotlivé kroky a nové choreografie a taktiež počas jedného víkendu do mesiaca absolvujú intenzívne tréningy s uznávaným tanečníkom a choreografom Michalom Köverom. Okrem toho sa vždy cez letné prázdniny deti zúčastnia tanečného sústredenia.

Svoje celoročné snaženie deti zúročia na tanečných súťažiach, ale tiež aj na kultúrnych podujatiach, kde radi ukážu svoje umenie a schopnosti.  

Každoročne sa zúčastňujú rôznych súťaží, najmä v zahraničí, kde dosahujú popredné umiestnenia. Sú niekoľkonásobní majstri Slovenska v stepe a víťazi Majstrovstiev Českej republiky v stepe,  tiež víťazi medzinárodných súťaži v Maďarsku a v Českej republike.

Viac krát získali ocenenie Talent – Tvrdošín a Orava má talent. Získali popredné umiestnenia na celoslovenskej tanečnej súťaži School dance a to im umožnilo sa prezentovať v Europarlamente v Bruseli.

V júni tohto roku sme sa zúčastnili medzinárodnej tanečnej súťaže v Budapešti, kde sme získali 4 prvé miesta + cenu poroty pre trénera.    Na tejto súťaži sme si zároveň vybojovali postup na svetovú súťaž v Ríme, ktorá sa uskutoční v dňoch 27. – 29. 10. 2023.

S účasťou na súťaži sú však spojené nemalé finančné náklady (doprava, ubytovanie, štartovné).

Celoročná činnosť súboru (súťaže, vystúpenia, doprava, ubytovanie, kostýmy, stepky, mzda choreografa,…) si vyžaduje veľký objem peňazí. Príspevok od štátu nemáme a tak sme nútení si veľkú časť platiť z vlastných zdrojov, čo nie je vždy jednoduché, najmä ak do súboru chodia 2–3, dokonca aj 4 deti z rodiny.

Aby sme si zabezpečili aspoň nejaký príjem na pokrytie nákladov, organizujeme rôzne spoločenské akcie – Maškarný ples, Vianočné trhy, Ples Karolínky, Country bál, Popoludnie s Karolínkou, Večerné kino. Nezabúdame ani na iných a organizujeme tiež aj už tradičné benefičné vystúpenie Vianoce deťom, kde celý výťažok z vystúpenia venujeme konkrétnym chorým deťom, ktoré by si možno tiež radi zatancovali, ale ich zdravotný stav im to neumožňuje.

Aj napriek našej neúnavnej snahe sa nám žiaľ nedarí zabezpečiť dostatočné množstvo finančných prostriedkov, ktoré by pokrylo náklady súboru na pripravovanú cestu na svetový pohár do Ríma.

Z hlbokou pokorou a úctou sa preto obraciame na Vás o pomoc a podporu pri zrealizovaní tohto nášho cieľa.

Bola by škoda, len kvôli financiám, nezúčastniť sa takejto prestížnej súťaže, kde deti môžu reprezentovať a zviditeľniť náš región aj celé Slovensko. Bola by to pre nich zároveň aj odmena za niekoľkoročné úsilie a námahu.

Ak sa nás rozhodnete podporiť, budeme Vám nesmierne vďační.

Step je pre naše deti zábava a vášeň

https://www.youtube.com/watch?v=a0MJER_j1zo 

Každý jeden tvrdo odtrénovaný tréning , jeden víkend v každom mesiaci kde deti trénujú dvojfázovo, každé vystúpenie či už dobročinné alebo súťažné deti posúva vpred a je pre ne obrovskou motiváciou vytrvať a pripraviť každý rok novú choreografiu. 
Vystúpenie na medzinárodných súťažiach a teraz ak sa nám podarí na svetovej je veľká odmena a zároveň veľká motivácia.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Účasť na zahraničných medzinárodných súťažiach pre takýto veľký súbor je finančne veľmi náročná, preto peniaze z kampane budú použité najmä na cestovné naklady . Ak by sa získala dostatočná suma, uhradili by sme aj časť poplatku za pobyt na svetovej súťaži v Ríme. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň