Výzva ukončená:

Malé kroky, veľká pomoc: Pomôžme Lukovi k chôdzi bez pádov

Získaných 0 € 215 €
5 700 €
 -
10 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Túto výzvu sme ukončili.
Toto sú ďalšie kampane, ktoré môžete podporiť.

 

Malé kroky, veľká pomoc: Pomôžme Lukovi k chôdzi bez pádov

Získaných 0 € 215 €
5 700 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Čo dokáže mama, Luka Klokoč
Dátum pridania
3. 6. 2023

Kto kampaň organizuje?

Výzva je určená pre Luku Klokoča, 9-ročného chlapčeka, ktorý od narodenia bojuje s ťažkým životným osudom. Má zákerné ochorenie Mitochondriopatiu.  

Chceme dopriať Lukovi, aby si vďaka terapiám, podporným terapiám a hlavne úžasnej  pomôcke WalkAid mohol užívať život aspoň sčasti tak ako jeho rovesníci.                                                                                                                                                      

Komu pomôžeme?

Luka od narodenia bojuje. V prvom rôčku svojho života prekonal viacnásobnú sepsu, vôbec nepoznal svoju postieľku, zato dôverne všetky nemocničné lôžka od SL, PP, BA až po Prahu. Má zákerné ochorenie Mitochondriopatiu. Ide o stav, kde sú poškodené bunky v bunkách, tie sú dôležité pre normálne vykonávanie činností ako jesť, postaviť sa, vidieť…Luka dokáže len niektoré z nich (telo ide na úsporný režim, nedokáže získavať energiu). Potravu prijíma 8 rokov len cez PEG. Hadičkou rovno do žalúdka.

Od svojich dvoch rokov intenzívne rehabilituje a absolvuje všetky možné neurorehabilitácie a podporné terapie. Celých 8 rokov je ako na vlnách, raz je lepšie, raz horšie. Detská klinika na Kramároch je našich druhým domovom. Luka má za sebou aj rad operácii. Za týchto pár rokov sme sa veľmi posunuli a Luka dokáže prejsť po byte. Snaží sa byť aspoň trošku samostatný. Je veľký bojovník a všetko chce dokázať svojou vytrvalosťou.  

Prvé kroky spravil v piatich rokoch. Jeho chôdza je nestabilná, padá, veľa neprejde. Okrem toho má veľa pridružených diagnóz ako Allan Herdnon Dudley syndróm, DMO, hypotrofia,  hemiparézu, diparézu, talus vertikalis, psychomotorickú retardáciu, oneskorený vývin…).

Každý jeden, i ten najmenší krôčik vpred, je veľmi ťažký, je za ním veľa driny, sĺz a nespočetné množstvo odcvičených dní, týždňov, mesiacov, rokov. Jeho telíčko potrebuje pravidelne absolvovať pre neho tak nevyhnutné intenzívne rehabilitácie, aby sme spomalili regres.

Luka po odklade nastúpil v septembri 2022 do druhého ročníka ZŠ. Je integrovaný a má asistentku. Jeho telo nezvládne celodenný vyučovací proces, preto chodí len na 2–3 vyučovacie hodiny. Jemná motorika, sústredenosť, krátkodobá pamäť  a myslenie sú veľmi zlé a spomalené.

Luka bude bojovať zo všetkých síl aj naďalej. Touto pomôckou by sme mu uľahčili život. Verte, keď niekedy budete mať možnosť vidieť Luku aký je zlatý, aký je snaživý, aký vie byť veselý, ako cíti každú pomoc, ako to všetko čím prechádza, ale aj na čo sa teší vidno v jeho krásnych očkách určite neoľutujete, že ste mu pomohli. Luka, veríme, raz vyrastie a možno aj z neho bude ďalší šťastný človek.                                                         

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze z tejto zbierky budú určené konkrétne na pomôcku WALKAID. 

Následkom  diagnózy nevládze chodiť, dvíhať chodidlo a palce. Kvôli tomu je jeho chôdza nestabilná, zakopáva, padá a celú váhu prenáša len na jednu stranu. 

Našli sme prístroj. Úžasný prístroj – neurostimulátor. Tento prístroj je pripevnený na Lukovej nohe, dvíha mu chodidlo a palce. Diódy vysielajú signály do mozgu a učia ho novým vzorcom. 

Aj keby ho mal nosiť celý život, nevadí. Stal by sa jeho súčasťou ako hadičky ale mohol by fungovať lepšie a krajšie si užívať život. Poisťovňa túto pomôcku neprepláca, ani jej časť.  Luka nechce až tak veľa.  Chce len aby mohol fungovať, malými krôčikmi napredovať a zapájať sa medzi zdravých rovesníkov.

V prípade, že sa nepodarí získať cieľová suma dá sa táto suma dať ako záloha a po častiach sa pomôcka môže splácať. Alebo by sa financie použili na neurorehabilitácie, terapie, podporné terapie a lieky.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Ďalšie kampane

 

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň