Úspešne dokončené:

Lilija utiekla pred vojnou na Slovensko s veľkou rodinou a malým bábätkom – teraz potrebuje našu pomoc

Získaných 0 € 500 €
od 7 darcov
 -
7 darcov
Celkom sa zapojilo
71 €
Priemerná výška daru
300 €
Najvyšší dar
44 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Lilija utiekla pred vojnou na Slovensko s veľkou rodinou a malým bábätkom – teraz potrebuje našu pomoc

Získaných 0 € 500 €
od 7 darcov

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
1. 3. 2023

Kto sme?

Volám sa Lilija, môj manžel je Serhij a sme z Ukrajiny. Spolu s mojou mamou Olenou a našimi tromi deťmi Mychajlom, Artemijom a Bohdanom žijeme na Slovensku v Galante.

Aký je náš príbeh?

Pochádzame z mesta Bila Cerkva v Kyjevskej oblasti a na Slovensko sme prišli v auguste 2022. Na Ukrajine ostal môj brat, rodičia manžela a sestra mojej mami s rodinou. 

Máme zabezpečené bývanie, ale nie zo štátneho programu, takže si ho musíme platiť sami. Nie je to lacné, ale nemáme na výber. Je nás dokopy 6.

Čo sa týka práce, je to ťažké. Manžel sa len pred nedávnom zamestnal, ešte ani nedostal prvú výplatu. Ja som doma, pretože najmladší syn má iba 10 mesiacov. Ďalší dvaja majú 8 a 6 rokov. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Momentálne máme veľké ťažkosti platiť za bývanie, všetky úspory sa nám už minuli. K tomu je treba ešte platiť za školu a stravovanie. Je to veľmi náročné, keďže nemáme stálu prácu. 

Prosíme o finančnú pomoc, ktorú využijeme na stravu, ubytovanie, školné pre starších chlapcov a plienky pre bábätko. Vopred veľké ďakujem za každý dar!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  14. 4. 2023 10:29
Milý darca
25 €  •  12. 4. 2023 16:54
Veľkorysý darca
25 €  •  10. 4. 2023 23:34
Dobročiný Darca
300 €  •  10. 4. 2023 17:28
Dobrosrdečný darca
50 €  •  3. 4. 2023 14:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  13. 3. 2023 16:28
Láskavý darca
50 €  •  5. 3. 2023 21:25

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň