Kroky nádeje

Získaných 0 € 405 €
3 000 €
46 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Centro de Orientación del Migrante
Dátum pridania
7. 2. 2024

Kto kampaň organizuje?

Ahojte priatelia,

Možno ma niektorí poznáte a možno nie. Som dobrovoľníčka v Mexiku v centre pre migrantov, kde ako lekárka im poskytujem základnú zdravotnú pomoc, venujem sa deťom, či pomáham servírovať jedlo a upratovať. Naše centrum sa volá Centro de Orientación del Migrante de Oaxaca (COMI) a nachádza sa v centre mesta Oaxaca.

Do nášho COMI môžu prísť pondelok až piatok. Majú tu zabezpečené ubytovanie na 2 noci (keďže kolobeh migrantov je veľký, aby mali viacerí možnosť sa prestriedať, napr. v januári sa u nás prestriedalo 348 migrantov) stravu, oblečenie, hygienu, informácie o ich právach a povinnostiach, o rizikách a ich dôsledkoch. Konečne si môžu na pár dní v pokoji a bezpečí vydýchnuť. Keďže COMI patrí pod cirkevnú organizáciu, ktorá je tu v Mexiku oddelená od štátu, financií veľa nemá a fungujeme vďaka darcom. 

Komu pomôžeme?

Naši migranti sú z rôznych krajín Latinskej Ameriky, od Venezuely, Ekvádoru, Peru, až po Guatemalu. Kráčajú týždne, niektorí aj mesiace za každých podmienok. Často spávajú len na zemi, na kartónoch, karimatke, v dekách či bez, s trochou oblečenia, ktoré si mohli zbaliť do svojho batoha. Častokrát prepadnutí, okrádaní, znásilnení. Vytrpia si toho cestou veľa, ale zlé ekonomické podmienky, či violencia v ich krajinách ich donútila sa vydať na túto nebezpečnú cestu za lepším životom. 

Najčastejšie sa tu stretávam so zápalmi horných dýchacích ciest, otitídami, močovými infekciami, gastrointestinálnymu ťažkosťami, bolesťami hlavy, chrbta, nôh, mykózami, kožnými infekciami, pterygium (degeneratívne ochorenie oka, kedy tkanivo spojivky prerastá na rohovku). Ale mali sme už aj zápal pľúc a srdca u 3-mesačného dieťatka, ktoré skončilo v nemocnici, tehotné ženy s odtekaním plodovej vody, s mŕtvym plodom či bolestivým zápalom, znásilnené ženy s následnou infekciou, abscesy po poštípaní komárom alebo uhryznutí pavúkom, úrazy spôsobené napadnutím.

Keďže pacientov je dosť, lieky sa míňajú. Pri vážnejších diagnózach spolupracujeme s miestnym zdravotným systémom, kde je možnosť urobiť aj laboratórne odbery (1 odber 50MXN = 2,7€) či USG tehotných (abdominálne 195MXN = 10,54€, transvaginálne 450MXN = 24,32€). Aj keď je to pre migrantov s určitou zľavou, niečo je potrebné zaplatiť, ale väčšinou si to nemôžu dovoliť. Chýba nám tlakomer a váha, aby sme mohli lepšie zhodnotiť zdravotný stav a dávkovať lieky. Jedlo máme niekedy pestrejšie. No posledné týždne strava pozostávala väčšinou z ryže a strukovín, sem-tam vajíčok či rýb z konzervy. Migranti po dňoch s trochou jedla, spaním na zemi, nahladnutí, by si zaslúžili trochu pestrejšiu stravu bohatú na vitamíny. 

Ďakujem už vopred všetkým štedrým darcom za otvorené srdce pre tých, čo to potrebujú 🫶🏽

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Lieky: antipyretiká, analgetiká (tbl, sirupy, gély), dekongestíva, mukolytiká, antitusiká, antihistaminiká, vitamíny B,C, D, acidum folicum, probiotiká, elektrolytické nápoje, očné a ušné kvapky, antibiotiká (tbl, sirupy, krémy), antimykotiká, hydratačné krémy…

Iné: slnečné okuliare, váha, tlakomer, laboratórne vyšetrenia, USG tehotných

Potraviny: ovocie, zelenina, mäso, chlieb

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
100 €  •  19. 2. 2024 13:34
Dobrosrdečný darca
25 €  •  14. 2. 2024 12:28
Dobročiný Darca
105 €  •  12. 2. 2024 10:36
Veľkorysý darca
100 €  •  12. 2. 2024 9:54
Dobročiný Darca
25 €  •  11. 2. 2024 18:07
Štedrý darca
25 €  •  9. 2. 2024 7:36
Štedrý darca
25 €  •  8. 2. 2024 20:52

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Láskavý darca
100 €  •  19. 2. 2024 13:34
Dobrosrdečný darca
25 €  •  14. 2. 2024 12:28
Dobročiný Darca
105 €  •  12. 2. 2024 10:36
Veľkorysý darca
100 €  •  12. 2. 2024 9:54
Dobročiný Darca
25 €  •  11. 2. 2024 18:07
Štedrý darca
25 €  •  9. 2. 2024 7:36
Štedrý darca
25 €  •  8. 2. 2024 20:52

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň