Kosmopol – podporte vydanie knihy o jedinečnom divadle v Banskej Štiavnici

Míľnik 1/3

Publikácia vznikne v tlačenej podobe

Získaných 0 € 6 766 €
7 000 €
11 dní
do ukončenia

Míľnik 2/3

Navýšime náklad a podporíme ďalšiu distribúciu publikácie

Získaných 0 € 6 766 €
9 000 €
11 dní
do ukončenia

Míľnik 3/3

Okrem vzniku publikácie podporíte aj ďalšie reprízovanie divadla Kosmopol ešte v tomto roku

Získaných 0 € 6 766 €
12 000 €
11 dní
do ukončenia
Dátum pridania
29. 5. 2022
Posledná aktualita

7. 6. 2022 11:50

Rádio DEVÍN: Knižný projekt Kosmopol – Ako sa tvorí imaginárium

O našej knihe a o Kosmopole sme sa v pondelok rozprávali s Tomášom Bartonekom na rádiu Devín. 

Vypočujte si rozhovor zo záznamu, dozviete sa ako kniha vznikala, čo v nej nájdete a aj o tom, ako prebiehali naše posledné reprízy.
Rozhovor na Rádiu DEVÍN: Knižný projekt Kosmopol

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Napísali sme knihu, pomôžte nám ju vydať

Kniha, do ktorej vstúpite ako do divadla a zažijete s ňou zázračné imaginárium Kosmopolu na vlastnej koži. Publikácia odhaľuje proces a celé zákulisie tvorby imerznej inscenácie Kosmopolu. História Banskej Štiavnice 20. storočia ožije cez našu dokumentárnu fikciu aj na papieri. Ak ste naše divadlo videli, odhalíte v publikácii mnohé netušené detaily a skryté zákutia príbehu a tvorby. Ak ste ho nevideli, dostanete jedinečnú možnosť ponoriť sa do divadelného zážitku, ktorý vám ožije priamo pod rukami. Pozývame vás na knižný „making-of“ Kosmopol. Vznikne hlavne vďaka vašej podpore.

Čo je KOSMOPOL?

Kosmopol je imerzná divadelná inscenácia, ktorá vťahuje divákov do špirály času a nechá ich spolu s jednou meštianskou rodinou prežiť udalosti 20. storočia tak, ako sa mohli odohrať v Banskej Štiavnici. Predstavenie sa odohráva na 11. scénach v starom meštianskom dome, divák sa ponára do deja ako jeho neviditeľná súčasť, sleduje ho z bezprostrednej blízkosti a sám má možnosť vyberať si, ktorú scénu bude sledovať. Stáva sa tak aktívnym účastníkom inscenácie, skladá si vlastný príbeh, s ktorým sa začne stotožňovať a pociťovať ako príbeh vlastnej rodiny. Kosmopol získal v roku 2020 Cenu Nadácie Tatra Banky v hlavnej kategórii Divadlo.

Prečo sme napísali knihu o KOSMOPOLE?

Divadlo je pominuteľné. Film, hudba, či výtvarné umenie pretrvajú pre diváka v nemennej podobe, zanechávajú konkrétnu, hmatateľnú stopu. Divadlo je však prchavé a žije, iba kým sa hrá. Potom ostáva len v spomienkach, ktoré časom vyblednú. Zachovať ducha divadla vo videozázname je prakticky nemožné. Jediné médium, ktoré môže vystihnúť zázrak divadelného momentu sa nám javí pri knihe, ktorá rozoberie všetky jeho zložky do absolútneho detailu. A tak sme sa v dobe pandémie rozhodli, že sa do tejto sizyfovskej práce pustíme a zhrnieme všetky materiály, procesy a detaily, ktoré uchovajú stopu Kosmopolu naveky. Nielen pre tých, čo ho videli, ale aj pre tých, čo ho už nikdy nebudú mať možnosť vidieť naživo.

Čo nájdete v knihe?

Na 250-tich stranách sa pred vami rozvinie komplexný príbeh Kosmopolu a procesu jeho tvorby doplnený bohatým obrazovým materiálom. Imerzné divadlo si zaslúži imerznú knihu. Budete ju môcť čítať po vrstvách, ktoré tvoria viaceré línie – divadelná, historická, obrazová, spomienková. Podľa svojej preferencie si knihu môžete otvoriť v ktoromkoľvek bode a sledovať tú časť procesu a tvorby, ktorá vás zaujíma. Čo všetko v knihe nájdete?

 • Bohatý obrazový materiál z inscenácie a tvorivého procesu, ale aj mnohé cenné a neznáme fotografie mesta, jeho obyvateľov a artefaktov z minulosti
 • Zoznámite sa s naším etnologickým výskumom a vďaka prepisom rozhovorov so vzácnymi štiavnickými pamätníkmi spoznáte jedinečné príbehy, ktoré inšpirovali vznik našich postáv a peripetie ich osudov
 • Pochopíte, aké zložité je písať scenár, ktorý sa odohráva na 11 scénach súčasne a aké netradičné metódy sme pri tom používali.
 • Spoznáte prácu hercov, ktorá sa v imerznom divadle vzdaľuje od klasického herectva a približuje k filmovým postupom. Svoje skúsenosti vám porozprávajú samotní herci.
 • Zistíte, akú dôležitú úlohu v Kosmopole zohráva divák, a že v procese tvorby aj pri samotnom hraní bol pre nás mimoriadne dôležitým partnerom
 • Vstúpite do tajov tvorby scénografie, ktorá bola v našom prípade založená na prehľadávaní povál a bazárov, vďaka čomu sú takmer všetky rekvizity reálne historické artefakty so svojím príbehom.
 • Samostatnú líniu knihy budú tvoriť ukážky zo scenára s fotografiami, ku ktorým ponúkame ako bonus hutné príspevky historika, v ktorých odhalí mnohé reálie a fakty viažuce sa priamo na históriu Banskej Štiavnice 20. storočia.

Pre koho je kniha určená?

Pre divákov

Videli ste Kosmopol a stále máte pocit, že vám niečo uniklo? Nie ste sami. Nik totiž nemôže odhaliť všetky detaily a nuansy tohto zložitého organizmu. V našej knižke si doplníte celistvý obraz, dozviete sa o tých najtajnejších zákutiach duše postáv a aj o tom, čo skrývajú ich šuflíky a čo píšu v listoch.  So svojimi pocitmi a strasťami pri práci sa vám zveria aj samotní herci. Počas predstavenia ste sa stali členmi našej rodiny a vďaka tejto knižke sa rodina Kosmopolu stane členom vašej domácnosti, aby ste sa k nej mohli kedykoľvek vrátiť.

Pre nedivákov

Ak ste Kosmopol nevideli, a už sa vám to ani nepodarí, máte jedinečnú možnosť spoznať tento divadelný zážitok práve vďaka našej knižke. Proces vzniku, tvorby a samotného hrania nášho divadla opisujeme natoľko detailne, že budete mať pocit, akoby ste divadlo videli na vlastné oči.   

Pre odbornú verejnosť

Milí kolegovia z divadelnej a etnologickej obce, režiséri, dramaturgovia, herci, scénografi, manažéri, produkční, divadelní teoretici, etnológovia, historici a medziodboroví pracovnící, táto publikácia je určená aj vám! 

Venuje sa fenoménu imerzného divadla, ktoré je, hlavne v praktickej rovine, na Slovensku pomerne neprebádané. Publikácia sa podrobne venuje jednotlivým zložkám tvorby v tejto forme a poskytuje návody a cenné rady pri realizácii imerzného projektu. Opisuje proces tvorby polydramatického textu, dramaturgicko – režijného konceptu, ale aj špecifiká hereckého prejavu v imerzii, percepcie diváka, scénografie a produkcie. Sleduje náš etnologický výskum a praktické spracovanie oral history do umeleckej podoby. Veríme, že bude slúžiť ako cenný študijný materiál pre profesionálov aj študentov príbuzných odborov. Odborná kvalita textov prešla recenziami divadelnej teoretičky Michaely Mojžišovej a etnologičky Moniky Vrzgulovej.

Pre milovníkov Štiavnice

Naše divadlo vzniklo na základe hĺbkového historického a etnologického výskumu štiavnickej meštianskej spoločnosti 20. storočia. Vďaka našej knižke spoznáte mnohé netušené osobnosti, príbehy aj fakty, ktoré tvorili podobu tohto slávneho banského mestečka v minulom storočí. Obrazový materiál publikácie bude obsahovať aj mnohé cenné a neznáme fotografie mesta, jeho obyvateľov aj artefaktov z minulosti.

Čo môžete za svoju podporu získať

Okrem dobrého pocitu je to hlavne publikácia v zvýhodnenej sume. Pripravili sme si však pre vás aj špeciálne odmeny, ktoré vám poskytnú nevšedný zážitok.

Kosmopol tvorí 10 postáv s jedinečnými charaktermi a bohatým životom.  

Doprajte si súkromie s niektorou z našich postáv a nechajte sa oblažiť jej humorom, múdrosťou či talentom. Ak chcete podporiť vznik knihy a zároveň stráviť čas, adresovaný len Vám a vybranej postave, vyberte si niektorú z jedinečných zážitkových odmien s postavami Kosmopolu.

Kto za kampaňou stojí?

Publikáciu napísala tvorivá trojica autoriek inscenácie Kosmopol Klára Jakubová, Mila Dromovich a Veronika Hajdučíková. Každá osobito opisuje vlastný zástoj v tvorivom procese. Do publikácie sme prizvali aj štvrtého autora, historika Daniela Harvana, ktorý prispel kapitolami z histórie Banskej Štiavnice, a doplnil tak mozaiku prostredia z historicko – politického pohľadu dobovej spoločnosti. Grafický dizajn knihy vytvoril Lukáš Rohárik. 

Na čo získané peniaze použijeme?

Posledný rok sme sa sústredili na písanie, zhromažďovanie fotografického a archívneho materiálu a na prípravu publikácie. Venovali sme tomu veľa času a energie a veríme, že to všetko malo zmysel. V tejto chvíli ale potrebujeme vašu pomoc, aby sme vydanie knihy, jej tlač a distribúciu doviedli do úspešného konca.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

7. 6. 2022 11:50

Rádio DEVÍN: Knižný projekt Kosmopol – Ako sa tvorí imaginárium

O našej knihe a o Kosmopole sme sa v pondelok rozprávali s Tomášom Bartonekom na rádiu Devín. 

Vypočujte si rozhovor zo záznamu, dozviete sa ako kniha vznikala, čo v nej nájdete a aj o tom, ako prebiehali naše posledné reprízy.
Rozhovor na Rádiu DEVÍN: Knižný projekt Kosmopol

4. 6. 2022 10:58

Píšu o nás

Prečítajte si, čo o vzniku našej knižky a Kosmopole čerstvo napísali v Denníku N

Divadlo Kosmopol je legenda. Potrebuje ho každé mesto, ale zatiaľ žije iba v Štiavnici – Denník N

Noro P.
39 €  •  29. 6. 2022 22:53
ďakujem za to, čo ste vymysleli a urobili <3
Dobrosrdečný darca
44 €  •  29. 6. 2022 19:38
Milý darca
40 €  •  29. 6. 2022 17:49
Zuzana B.
45 €  •  29. 6. 2022 14:46
Držím palce a verím, že sa mi podarí kúpiť lístky na september a že Vás tretíkrát uvidím a budem mať zase zážitok minimálne do zimy! Nádherný projekt ste vytvorili! Ďakujem!
Láskavý darca
20 €  •  29. 6. 2022 13:40
Láskavý darca
200 €  •  29. 6. 2022 8:27
Dobrosrdečný darca
20 €  •  28. 6. 2022 10:27
Milý darca
50 €  •  28. 6. 2022 8:41
Veľkorysý darca
39 €  •  27. 6. 2022 10:26
Jaroslav B.
46 €  •  26. 6. 2022 6:25
Zdravím do BS a těším se na knihu!
Láskavý darca
44 €  •  25. 6. 2022 21:02
Ľudmila K.
80 €  •  25. 6. 2022 11:53
Teším sa na knihu.
Štedrý darca
72 €  •  24. 6. 2022 12:37
Veľkorysý darca
39 €  •  24. 6. 2022 8:53
Láskavý darca
60 €  •  24. 6. 2022 8:47
Láskavý darca
44 €  •  24. 6. 2022 7:35
Láskavý darca
40 €  •  24. 6. 2022 7:31
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  24. 6. 2022 6:34
Veľkorysý darca
50 €  •  23. 6. 2022 23:24
Dobrosrdečný darca
50 €  •  23. 6. 2022 14:17
Dobrosrdečný darca
50 €  •  23. 6. 2022 11:00
Lenka
39 €  •  23. 6. 2022 9:17
Krásny projekt. Verím, že sa mi podarí dostať sa aj na predstavenie. :)
Veľkorysý darca
44 €  •  23. 6. 2022 8:46
Milý darca
39 €  •  23. 6. 2022 8:35
Štedrý darca
79 €  •  23. 6. 2022 8:31
Milý darca
44 €  •  22. 6. 2022 23:50
Marian Č.
39 €  •  22. 6. 2022 23:18
Ste super.
Dobrosrdečný darca
39 €  •  22. 6. 2022 21:59
Veľkorysý darca
39 €  •  22. 6. 2022 21:55
Milý darca
44 €  •  22. 6. 2022 21:41
Dobrosrdečný darca
39 €  •  22. 6. 2022 19:58
Milý darca
39 €  •  22. 6. 2022 19:05
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  22. 6. 2022 18:49
Láskavý darca
150 €  •  22. 6. 2022 15:57
Štedrý darca
39 €  •  22. 6. 2022 14:47
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  19. 6. 2022 17:00
Dobrosrdečný darca
39 €  •  17. 6. 2022 13:23
Veľkorysý darca
50 €  •  13. 6. 2022 20:43
Láskavý darca
39 €  •  13. 6. 2022 16:30
Štedrý darca
10 €  •  13. 6. 2022 14:40
Dobrosrdečný darca
39 €  •  13. 6. 2022 10:15
Štedrý darca
44 €  •  11. 6. 2022 15:00
Štedrý darca
45 €  •  10. 6. 2022 13:51
Darca, ktorý je za každú dobrost
39 €  •  10. 6. 2022 11:02
Veľkorysý darca
39 €  •  9. 6. 2022 14:33
Milý darca
45 €  •  9. 6. 2022 9:24
Dobrosrdečný darca
50 €  •  7. 6. 2022 15:45
Dobrosrdečný darca
44 €  •  7. 6. 2022 12:20
Láskavý darca
44 €  •  6. 6. 2022 17:29
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  6. 6. 2022 15:12
Milý darca
50 €  •  6. 6. 2022 12:59
Ste skvelí! Nech sa Vám darí!
Dobrosrdečný darca
39 €  •  6. 6. 2022 9:58
Milý darca
44 €  •  6. 6. 2022 8:33
Láskavý darca
39 €  •  6. 6. 2022 8:06
Dobrosrdečný darca
200 €  •  6. 6. 2022 4:16
Štedrý darca
200 €  •  5. 6. 2022 20:47
Anna G.
40 €  •  5. 6. 2022 18:12
Nech žije kosmopolitny tím a jeho dielo!
Láskavý darca
40 €  •  4. 6. 2022 17:33
Láskavý darca
20 €  •  4. 6. 2022 16:10
Darca, ktorý je za každú dobrost
44 €  •  4. 6. 2022 14:19
Láskavý darca
44 €  •  4. 6. 2022 11:20
Štedrý darca
44 €  •  3. 6. 2022 21:19
Veľkorysý darca
44 €  •  3. 6. 2022 15:50
Dobrosrdečný darca
100 €  •  3. 6. 2022 9:39
Dobrosrdečný darca
30 €  •  2. 6. 2022 20:23
Veľkorysý darca
39 €  •  2. 6. 2022 10:02
Lucia J.
44 €  •  1. 6. 2022 19:11
Tak na túto knižku sa teším 😍 Kosmopol je čarovný výlet do iného sveta, úžasne spracovaný a zahraný. Držím palce, nech je tu s nami ešte dlho - ako inscenácia i knižka
Veľkorysý darca
5 €  •  1. 6. 2022 19:11
Láskavý darca
44 €  •  1. 6. 2022 14:55
Dobrosrdečný darca
50 €  •  31. 5. 2022 22:24
Zuzana Suchová
39 €  •  31. 5. 2022 12:50
Kosmopol je skvele predstavenie. Teším sa na knihu. Držím palce.
Darca, ktorý je za každú dobrost
39 €  •  31. 5. 2022 11:02
Veľkorysý darca
5 €  •  31. 5. 2022 10:10
Veľkorysý darca
15 €  •  31. 5. 2022 9:23
Štedrý darca
39 €  •  30. 5. 2022 21:16
Láskavý darca
50 €  •  30. 5. 2022 19:06
Dobrosrdečný darca
100 €  •  30. 5. 2022 18:16
Láskavý darca
44 €  •  30. 5. 2022 17:43
Dobrosrdečný darca
100 €  •  30. 5. 2022 17:37
Darca, ktorý je za každú dobrost
72 €  •  30. 5. 2022 15:30
Milý darca
72 €  •  30. 5. 2022 11:53
Dobrosrdečný darca
1 000 €  •  30. 5. 2022 9:06
Milý darca
44 €  •  30. 5. 2022 8:58
Milý darca
39 €  •  30. 5. 2022 8:19
Veľkorysý darca
89 €  •  29. 5. 2022 23:16
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  29. 5. 2022 22:18
Darca, ktorý je za každú dobrost
39 €  •  29. 5. 2022 20:57
Milý darca
72 €  •  29. 5. 2022 20:49
Jelencek
300 €  •  29. 5. 2022 19:59
teším sa na šomloja s celou tvorivou bandou😉
Láskavý darca
44 €  •  29. 5. 2022 19:50
Veľkorysý darca
300 €  •  29. 5. 2022 19:00
Štedrý darca
200 €  •  29. 5. 2022 18:59
Veľkorysý darca
200 €  •  29. 5. 2022 18:37
Milý darca
44 €  •  29. 5. 2022 18:36
Gabique
39 €  •  29. 5. 2022 18:23
Verím, že vyzbierate dosť (prajem vám aby to bolo omnoho viac 🙏). Už teraz sa teším na knihu 🥰
Štedrý darca
39 €  •  29. 5. 2022 18:20
už sa veľmi tešíme na knihu

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Vyberte si odmenu

1 x Kniha Kosmopol
Prispejte 39 € a viac

1 x Kniha Kosmopol

Knižný Making-of jedinečnej imerznej divadelnej inscenácie Kosmopol z Banskej Štiavnice. Doručenie do Vianoc.

Odmena
 • 1 x kniha
Získať túto odmenu
2 x kniha Kosmopol
Prispejte 72 € a viac

2 x kniha Kosmopol

Kúp rovno dve! Jednu si nechaj a druhou poteš niekoho iného. Knihu doručíme do Vianoc.

Odmena
 • 2 x kniha
Získať túto odmenu
Víno v zubárskom kresle s Alexandrom Szatmárym
Prispejte 200 € a viac

Víno v zubárskom kresle s Alexandrom Szatmárym

Zostáva 1/1

Preventívna zubná prehliadka na dobovom hydraulickom zubárskom kresle, spojená s nezáväznou dišputou o stave spoločnosti a morálky celkovo. Pacient spozná stav svojho chrupu a pri poháriku špiritusu nadviaže priateľstvo s Alexandrom.

Odmena Zostáva 1/1
 • Trvanie 30 minút po repríze v sobotu 17. septembra 2022
 • Špeciálna odmena zahŕňa 1 výtlačok publikácie (s doručením do Vianoc), 1 vstupenku na predstavenie, súkromný čas strávený s Alexandrom a fľašu vínka v špeciálnej edícii Kosmopolu. (Po ďalšej dohode možnosť prikúpenia druhej vstupenky  pre váš sprievod.)
Hodina spevu a tanca s Libušou
Prispejte 150 € a viac

Hodina spevu a tanca s Libušou

Zostáva 2/3

Božská Libuša vám pomôže prebudiť talent na hudbu či tanec. V súkromnej lekcii vás naučí svadobné tance, či klasické uspávanky dľa vlastného výberu. Podiškutuje s vami o úlohe ženy v modernej dobe a ochotne si vymení i recept na koláč, alebo spokojné manželstvo.

Odmena Zostáva 2/3
 • Trvanie 30 minút po repríze v sobotu 17. septembra 2022 
 • Špeciálna odmena zahŕňa 1 výtlačok publikácie (s doručením do Vianoc), 1 vstupenku na predstavenie, čas strávený s Libušou a a fľašu vínka v špeciálnej edícii Kosmopolu. (Po ďalšej dohode možnosť prikúpenia druhej vstupenky pre váš sprievod.)  
Pijanské a iné veselé šlágre so študentom Jurajom
Prispejte 150 € a viac

Pijanské a iné veselé šlágre so študentom Jurajom

Zostáva 4/5

Toľkokrát sa vám už stalo, že by ste si v spoločnosti radostne, priam zo srdca zaspievali, ale na um vám neprichádza žiaden piesňový repertoár? Juraj Hronský si zavše privyrobí spevom a hrou na husliach v obľúbenom bare Metropol. Piesne, pri ktorých sa nejeden večer zabávala štiavnická spoločnosť, naučí aj Vás!

Odmena Zostáva 4/5
 • Trvanie 60 minút po repríze v sobotu 17. septembra
 • Špeciálna odmena zahŕňa 1 výtlačok publikácie (s doručením do Vianoc), 1 vstupenku na predstavenie, čas strávený s Jurajom a fľašu vínka v špeciálnej edícii Kosmopolu. (Po individuálnej dohode možnosť prikúpenia druhej vstupenky pre váš sprievod.) 
Staňte sa sponzorom publikácie
Prispejte 1 000 € a viac

Staňte sa sponzorom publikácie

Zostáva 3/4

Za vašu podporu získate čestné miesto a poďakovanie priamo v publikácii a výtlačok s osobným venovaním od všetkých tvorcov a hercov.

Odmena Zostáva 3/4
 • poďakovanie za vašu podporu priamo v publikácii
 • 1 x kniha s venovaním od tvorcov a hercov  (s doručením do Vianoc)
Odmenou mi bude dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa mi vaša iniciatíva a chcem podporiť kampaň Kosmopol bez nároku na odmenu.

Odmena

ĎAKUJEME

Čaj o piatej s Lacom Patakym
Minuli sa

Čaj o piatej s Lacom Patakym

Zostáva 0/1

Tradičné posedenie pri čaji s pohrabným Patakym v jeho podniku. Svojím typickým šarmom vám poodhalí tajomstvá pohrebného rituálu a možno privolí i poležať si v truhle. Ak to prežijete, vezme vás na svadbu. 

Odmena Zostáva 0/1
 • Trvanie 30 minút pred reprízou v sobotu 17. septembra 2022
 • Špeciálna odmena zahŕňa 1 výtlačok publikácie (s doručením do Vianoc), 1 vstupenku na predstavenie, súkromný čas strávený s Lacom Patakym a fľašu vínka v špeciálnej edícii Kosmopolu. (Po individuálnej dohode možnosť prikúpenia druhej vstupenky pre váš sprievod. )
Rande s Vilmou
Minuli sa

Rande s Vilmou

Zostáva 0/1

Rande s Vilmou spojené s hodinou maďarskej konverzácie pre začiatočníkov i pokročilých. Ochotne vás naučí frázy ako vyznať lásku v maďarčine, či zarecitovať Sándora Petőfiho  v origináli. Ako bonus vám zverí tajomstvá rodiny Szatmároyových, pretože nik nepozná tajné zákutia rodiny viac ako ona.

Odmena Zostáva 0/1
 • Trvanie 30 minút po repríze v sobotu 17. septembra 2022
 • Špeciálna odmena zahŕňa 1 výtlačok publikácie (s doručením do Vianoc), 1 vstupenku na predstavenie, súkromný čas strávený s Vilmou a fľašu vínka v špeciálnej edícii Kosmopolu. (Po individuálnej dohode možnosť prikúpenia druhej vstupenky pre váš sprievod. )
Šomló halušky à la divadlo Kosmopol
Minuli sa

Šomló halušky à la divadlo Kosmopol

Zostáva 0/2

Súkromná večera s celou KOSMOPOL RODINOU – s hereckým aj inscenačným tímom

Čo myslíte, čo jedia a pijú herci, keď sa tvária, že si pochutnávajú na pokrmoch a lahodných trúnkoch? Je možné vypiť toľko gambáčikov a neumrieť na delírium tremens? Pozývame vás na degustačné menu skutočnej hereckej potravy a drinkov s celou Kosomopol rodinou, kde nahliadnete do útrob kuchyne, v ktorej sa varí imaginárium. Súčasťou večere bude spoločné fotografovanie s celou rodinou na pamiatku.

Odmena Zostáva 0/2
 • Trvanie 40 minút po repríze – dátum piatok 16. 9.
 • Špeciálna odmena zahŕňa 1 výtlačok publikácie (s doručením do Vianoc), 2 vstupenky na predstavenie, súkromný čas strávený s celou rodinou Szatmáryvových a fľašu vínka v špeciálnej edícii Kosmopolu. Navyše dostanete plagát s podpismi všetkých hercov a osobným venovaním.

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

1 x Kniha Kosmopol
Prispejte 39 € a viac

1 x Kniha Kosmopol

Knižný Making-of jedinečnej imerznej divadelnej inscenácie Kosmopol z Banskej Štiavnice. Doručenie do Vianoc.

Odmena
 • 1 x kniha
Získať túto odmenu
2 x kniha Kosmopol
Prispejte 72 € a viac

2 x kniha Kosmopol

Kúp rovno dve! Jednu si nechaj a druhou poteš niekoho iného. Knihu doručíme do Vianoc.

Odmena
 • 2 x kniha
Získať túto odmenu
Víno v zubárskom kresle s Alexandrom Szatmárym
Prispejte 200 € a viac

Víno v zubárskom kresle s Alexandrom Szatmárym

Zostáva 1/1

Preventívna zubná prehliadka na dobovom hydraulickom zubárskom kresle, spojená s nezáväznou dišputou o stave spoločnosti a morálky celkovo. Pacient spozná stav svojho chrupu a pri poháriku špiritusu nadviaže priateľstvo s Alexandrom.

Odmena Zostáva 1/1
 • Trvanie 30 minút po repríze v sobotu 17. septembra 2022
 • Špeciálna odmena zahŕňa 1 výtlačok publikácie (s doručením do Vianoc), 1 vstupenku na predstavenie, súkromný čas strávený s Alexandrom a fľašu vínka v špeciálnej edícii Kosmopolu. (Po ďalšej dohode možnosť prikúpenia druhej vstupenky  pre váš sprievod.)
Hodina spevu a tanca s Libušou
Prispejte 150 € a viac

Hodina spevu a tanca s Libušou

Zostáva 2/3

Božská Libuša vám pomôže prebudiť talent na hudbu či tanec. V súkromnej lekcii vás naučí svadobné tance, či klasické uspávanky dľa vlastného výberu. Podiškutuje s vami o úlohe ženy v modernej dobe a ochotne si vymení i recept na koláč, alebo spokojné manželstvo.

Odmena Zostáva 2/3
 • Trvanie 30 minút po repríze v sobotu 17. septembra 2022 
 • Špeciálna odmena zahŕňa 1 výtlačok publikácie (s doručením do Vianoc), 1 vstupenku na predstavenie, čas strávený s Libušou a a fľašu vínka v špeciálnej edícii Kosmopolu. (Po ďalšej dohode možnosť prikúpenia druhej vstupenky pre váš sprievod.)  
Pijanské a iné veselé šlágre so študentom Jurajom
Prispejte 150 € a viac

Pijanské a iné veselé šlágre so študentom Jurajom

Zostáva 4/5

Toľkokrát sa vám už stalo, že by ste si v spoločnosti radostne, priam zo srdca zaspievali, ale na um vám neprichádza žiaden piesňový repertoár? Juraj Hronský si zavše privyrobí spevom a hrou na husliach v obľúbenom bare Metropol. Piesne, pri ktorých sa nejeden večer zabávala štiavnická spoločnosť, naučí aj Vás!

Odmena Zostáva 4/5
 • Trvanie 60 minút po repríze v sobotu 17. septembra
 • Špeciálna odmena zahŕňa 1 výtlačok publikácie (s doručením do Vianoc), 1 vstupenku na predstavenie, čas strávený s Jurajom a fľašu vínka v špeciálnej edícii Kosmopolu. (Po individuálnej dohode možnosť prikúpenia druhej vstupenky pre váš sprievod.) 
Staňte sa sponzorom publikácie
Prispejte 1 000 € a viac

Staňte sa sponzorom publikácie

Zostáva 3/4

Za vašu podporu získate čestné miesto a poďakovanie priamo v publikácii a výtlačok s osobným venovaním od všetkých tvorcov a hercov.

Odmena Zostáva 3/4
 • poďakovanie za vašu podporu priamo v publikácii
 • 1 x kniha s venovaním od tvorcov a hercov  (s doručením do Vianoc)
Odmenou mi bude dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa mi vaša iniciatíva a chcem podporiť kampaň Kosmopol bez nároku na odmenu.

Odmena

ĎAKUJEME

Čaj o piatej s Lacom Patakym
Minuli sa

Čaj o piatej s Lacom Patakym

Zostáva 0/1

Tradičné posedenie pri čaji s pohrabným Patakym v jeho podniku. Svojím typickým šarmom vám poodhalí tajomstvá pohrebného rituálu a možno privolí i poležať si v truhle. Ak to prežijete, vezme vás na svadbu. 

Odmena Zostáva 0/1
 • Trvanie 30 minút pred reprízou v sobotu 17. septembra 2022
 • Špeciálna odmena zahŕňa 1 výtlačok publikácie (s doručením do Vianoc), 1 vstupenku na predstavenie, súkromný čas strávený s Lacom Patakym a fľašu vínka v špeciálnej edícii Kosmopolu. (Po individuálnej dohode možnosť prikúpenia druhej vstupenky pre váš sprievod. )
Rande s Vilmou
Minuli sa

Rande s Vilmou

Zostáva 0/1

Rande s Vilmou spojené s hodinou maďarskej konverzácie pre začiatočníkov i pokročilých. Ochotne vás naučí frázy ako vyznať lásku v maďarčine, či zarecitovať Sándora Petőfiho  v origináli. Ako bonus vám zverí tajomstvá rodiny Szatmároyových, pretože nik nepozná tajné zákutia rodiny viac ako ona.

Odmena Zostáva 0/1
 • Trvanie 30 minút po repríze v sobotu 17. septembra 2022
 • Špeciálna odmena zahŕňa 1 výtlačok publikácie (s doručením do Vianoc), 1 vstupenku na predstavenie, súkromný čas strávený s Vilmou a fľašu vínka v špeciálnej edícii Kosmopolu. (Po individuálnej dohode možnosť prikúpenia druhej vstupenky pre váš sprievod. )
Šomló halušky à la divadlo Kosmopol
Minuli sa

Šomló halušky à la divadlo Kosmopol

Zostáva 0/2

Súkromná večera s celou KOSMOPOL RODINOU – s hereckým aj inscenačným tímom

Čo myslíte, čo jedia a pijú herci, keď sa tvária, že si pochutnávajú na pokrmoch a lahodných trúnkoch? Je možné vypiť toľko gambáčikov a neumrieť na delírium tremens? Pozývame vás na degustačné menu skutočnej hereckej potravy a drinkov s celou Kosomopol rodinou, kde nahliadnete do útrob kuchyne, v ktorej sa varí imaginárium. Súčasťou večere bude spoločné fotografovanie s celou rodinou na pamiatku.

Odmena Zostáva 0/2
 • Trvanie 40 minút po repríze – dátum piatok 16. 9.
 • Špeciálna odmena zahŕňa 1 výtlačok publikácie (s doručením do Vianoc), 2 vstupenky na predstavenie, súkromný čas strávený s celou rodinou Szatmáryvových a fľašu vínka v špeciálnej edícii Kosmopolu. Navyše dostanete plagát s podpismi všetkých hercov a osobným venovaním.