Projekt ukončený:

Kniha WOMAN GEOMETRY:Akty v spojení s geometrickými tvarmi

Míľnik 1/2

Z tejto sumy bude pokryté grafické zalomenie knihy

Získaných 0 € 0 €
1 000 €

Míľnik 2/2

Pri fotografickej knihe je tlač mimoriadne dôležitá, z tejto sumy by som chcel pokryť náklady na tlač knihy

Získaných 0 € 0 €
3 500 €
 -
0 podporovateľov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
25 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

Kniha WOMAN GEOMETRY:Akty v spojení s geometrickými tvarmi

Míľnik 1/2

Z tejto sumy bude pokryté grafické zalomenie knihy

Získaných 0 € 0 €
1 000 €

Míľnik 2/2

Pri fotografickej knihe je tlač mimoriadne dôležitá, z tejto sumy by som chcel pokryť náklady na tlač knihy

Získaných 0 € 0 €
3 500 €
Dátum pridania
6. 12. 2021

Fotograf Lubo Špirko

Z mojej skúsenosti fotografa, mnoho žien by chcelo mať vlastný akt. Vo veku, keď mali postavu, že každá mohla pózovať maliarovi alebo fotografovi ako model, na to nemali buď odvahu, peniaze alebo to nedovoľovali iné okolnosti. A vo veku, kedy si ženy uvedomujú sami seba ako osobnosť a nemajú problém s nahotou, skôr riešia to, ako sa postava za tie roky zmenila vekom, deťmi alebo životným štýlom sa už nechcú fotografovať, lebo majú pocit, že už to nebude pekné. 

Opak je však pravdou, čo dokazujú mnohé dámy, ktoré si takúto fotografiu dali urobiť buď pre seba alebo svojho partnera ako dôkaz, že vyzerajú úžasne aj vo veku, kedy to už v spoločenskom poňatí nie je až také bežné.

Preto som vytvoril vlastný systém svietenia geometrických kriviek na ženské telo a následným fotgrafovaním tak, aby sme skryli nedokonalosti a zvýraznili to krásne, čo na každom ženskom tele sa dá nájsť. Mnohé ženy si dajú urobiť takúto fotografiu kvôli pocitu, aké to je, byť pred objektívom nahá  a mať na to spomienku. Nie je neobvyklé fotografovať ženu aj okolo 50tky a výsledok je vždy potešujúci pre model.  Touto obrazovou knihou chcem ukázať ako také fotografie vyzerajú, čo je a čo nie je vidieť , spôsob, ako sa dá akt urobiť aj so ženou, ktorá nikdy pred objektívom nestála. 

Kniha by mala byť doplnená o známe texty populárneho  slovenského hudobníka. 

Komu pomôžete?

Fotograf Lubo Špirko je autor niekoľkých publikácií, posledná kniha portrétov ľudí s bielymi vlasmi Almost White. Je autorom knihy zachytávajúcich  tanečníkov vo vzduchu a pod hladinou vody – kniha Water Emotion. Prvá kniha športových aktov pod názvom Tvár tela bola prvým fotografickým projektom aktov športovcov a tanečníkov. 

Ukážky fotografií nájdete na www.LUBOSPIRKO.com

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Grafika knihy je pre diváka veľmi dôležitá, mnohokrát rozhoduje o tom, či si záujemca knihu pozrie ďalej alebo nie. Druhou položkou je samotná tlač knihy, spracovanie a náklad, ktorý by mal byť v priaznivom pomere formátu, objemu a ceny za kus. Peniaze teda budú použité na grafické zalomenie a tlač knihy, čo je pri knižnom projekte asi najväčšia položka.  

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu