Pomôžme Filipkovi absolvovať liečbu kmeňovými bunkami

Získaných 0 € 3 987 €
6 500 €
16 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
12. 8. 2023

Kmeňové bunky pre filipka

Aj Filipko chce žiť bežný život bez bolesti. Už 4 roky navštevujeme lekárov s tým, že má zdravotné problémy, ktoré vyústili až do nepriechodnosti čriev a následnej dlhodobej hospitalizácie.

Komu pomôžeme?

Filipko je 4-ročný chlapec, ktorý má od narodenia problémy s vylučovaním, ktoré sa časom prejavili vo viacerých oblastiach zdravia. Filipko pred dvoma rokmi navštevoval aj jasličky, kde pekne napredoval a učil sa, no stále mal problémy s vylučovaním – časté zápchy, krv v stolici, hlieny.

Na základe toho sme navštevovali lekárov a snažili sa s tým niečo urobiť. Žiaľ, už v tej dobe nám nikto nevedel pomôcť a stav sa zhoršil natoľko, že mu išlo o život. Skončili sme v nemocnici s nepriechodnosťou čriev a s vysokými horúčkami. Následne sa ani pri rôznych vyšetreniach nezistilo, kde je problém. Na genetike sa len zistilo mierne poškodenie chromozómu 16, s tým, že môže ísť práve o takéto problémy. Žiaľ, viac sme sa nedozvedeli, keďže je to ešte len vo výskume.

Momentálne sa jeho stav o trochu zlepšil, konečne po pol roku kaká sám vďaka enzýmom a drahým výživovým doplnkom a bylinkám. Pomôcť by nam však mohla z dlhodobého hľadíska liečba kmeňovými bunkami, keďže Filipko trpí aj chronickým zápalom žalúdka. Vývoj sa mierne pozastavil, aj keď momentálne sa snaží napredovať, no len doma, keďže imunita mu nedovolí chodiť do akéhokoľvek kolektívu pretože každá nádcha u neho znamená obštrukciu – nepriechodnosť čriev.

Liečba kmeňovými bunkami je však drahá, pretože na to, aby bola účinná, ju musí Filipko podstúpiť 3-krát.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Získané peniaze budú použité na liečbu kmeňovými bunkami, prípadne lieky a výživové doplnky a ďalšie terapie, aby mohol Filipko napredovať. Keďže má Filipko v dôsledku častých chorôb ochabnuté svalstvo, peniaze budú použité tiež na rehabilitácie. 


Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň