Keď nevolíš, rozhodujú za Teba iní

Získaných 0 € 246 €
5 000 €

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Občianska platforma Nie v našom meste / Centrum komunitného organizovania
Dátum pridania
20. 7. 2023

Neformálny sprievodca k parlamentným voľbám 2023

Sami pravdepodobne vnímate frustráciu prodemokratických voličov a voličiek. Od júla do septembra sa budeme o voľbách rozprávať v teréne Banskobystrického kraja práve s nimi. Pôjdeme aj za ľuďmi mimo veľkých miest, o ktorých sa zaujímajú politici len pred voľbami. Chceme sa s nimi rozprávať o tom, prečo netreba hádzať flintu do žita a ísť predsa len voliť. Ak sa s nimi nebudeme rozprávať my, urobia to iní.

Heslom našej terénnej kampane je slogan: Keď nevolíš, rozhodujú o Tebe iní. Hovorí práve o tom, ako naše volebné hlasy môžu prepadnúť a nahrať tým, ktorých by sme sami nevolili.

Preto pripravíme brožúru Neformálny sprievodca k parlamentným voľbám 2023, ktorú potrebujeme vytlačiť a rozniesť koncom augusta a počas septembra do obcí a miest medzi sklamaných (ne)voličov z ostatných volieb. Brožúra bude mať informácie o tom, ako voliť, prečo voliť, čo ohrozuje demokraciu, ako sa zorientovať medzi stranami a skupinami, prečo voliť tých, ktorí zodpovedne pristupujú k našej spoločnej kase. Dostupná bude aj online.

Nie v našom meste

Kto sme my? Ľudia z občianskej platformy Nie v našom meste z Banskej Bystrice a Bystrického kraja. Fungujeme od roku, kedy bol na BBSK zvolený Marián Kotleba. Aj vďaka našej kampani bol z tejto pozície v roku 2017 zosadený.

NIE V NAŠOM MESTE je otvorenou platformou ľudí a organizácií, ktorým záleží na rozvoji tolerancie a ľudských práv. Veríme, že Slovensko je miestom pre život, kde obyvatelia zdieľajú a chránia hodnoty ľudskosti pred násilím a nenávisťou.

Rešpektujúc rôznorodosť názorov, podporujeme spoluprácu a budovanie komunity cez posilňovanie týchto hodnôt: úcta, solidarita, zodpovednosť, spolupatričnosť, tolerancia, čestnosť a múdrosť.

Nesúhlasíme s tým, aby odpoveďou na súčasnú politickú a hospodársku situáciu bolo ticho a aby sa extrémistické názory stali spoločnosťou tolerované a akceptované.  Ticho nie je správnou odpoveďou na nenávisť a násilie.

Pomôž nám vytlačiť 34 000 kusov brožúry

Potrebujeme pomôcť vytlačiť brožúru Neformálny sprievodca k parlamentným voľbám 2023. Nič viac. Ostatné voľby sme ich rozniesli sedemnásť tisíc, tieto si ich vyžadujú raz toľko. 

ĎAKUJEME.

Tím občianskej platformy Nie v našom meste

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň