Podporme hravú slovenčinu pre deti v Španielsku

Míľnik 1/5

Jupí … máme splnený prvý krok. Berieme telefón a dohadujeme prvú schôdzku.

Získaných 0 € 50 €
1 000 €
11 dní
do ukončenia

Míľnik 2/5

Uf! Pracujeme až sa z nás fajčí. Pripravujeme podklady, vymýšľame, plánujeme a zariaďujeme.

Získaných 0 € 50 €
3 000 €
11 dní
do ukončenia

Míľnik 3/5

Tralalá! Vďaka vám máme hotovú platnú koncesiu na materskú školu. Milé deti, mamičky aj oteckovia vitajte v našej materskej škole.

Získaných 0 € 50 €
6 000 €
11 dní
do ukončenia

Míľnik 4/5

A jedeme do cieľa! Spoločne to dáme. My zatiaľ vypracujeme špeciálny vzdelávací program upravený na podmienky štúdia v zahraničí.

Získaných 0 € 50 €
10 000 €
11 dní
do ukončenia

Míľnik 5/5

Tramtadadá… Dokázali sme to! Patrí vám veľká vďaka. Koncesia je hotová. Vďaka vám všetkým nezabudnú deti slovensky jazyk.

Získaných 0 € 50 €
12 000 €
11 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
18. 1. 2024
Posledná aktualita

30. 1. 2024 12:43

Priložili jsme ruky k dielu

Nedaľeko našej školy sme našli  zanedbané detské ihrisko a tak sme sa rozhodli priestor vyčistiť, aby tam mohly aj deti z našej školy tráviť voľný čas. 

Ďakujeme za vašu podporu. 

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Kto kampaň organizuje?

Pomoc je určená slovenským deťom, ktoré žijú na juhu Španielska. Deťom, ktoré sa doma na Slovensku učili svoju rodnú reč a teraz chodia do španielskych škôl.

Kampaň organizuje česká škola, ktorá v Španielsku pôsobí dlhšie ako jeden rok. Škola vzdeláva české a slovenské deti.

Komu pomôžeme?

Ak podporíte túto kampaň, pomôžete slovenským deťom zachovať, naučiť sa, prehĺbiť a opakovať slovenský jazyk, slovenské tradície a reálie. Tieto deti sa budú učiť slovenský jazyk, dostanú platné vysvedčenia a po návrate na Slovensko budú môcť pokračovať v ďalšom štúdiu. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze budú použité na dôležité akreditácie a povolenia.

Zabezpečenie školských akreditácií v cudzej krajine je veľmi náročný proces, ktorý môžu spracovávať iba odborné inštitúcie a tie účtujú priebežné náklady pri vytváraní koncesie. Pri osobnej schôdzke je účtovaný poplatok 140 euro a 70 euro za hodinu práce. Celý proces trvá 6 až 8 mesiacov.

Za tú dobu sa musia osloviť všetky dotknuté orgány, vypracovať mnoho písomností od vzdelávacieho programu, cez materiálne zabezpečenie až po hygienu, hasičov i políciu. Bežne sa oficiálne povolenie, kedy škola dostane všetky oprávnenia vyučovať a vydávať platné vysvedčenia, dostane na sumu okolo 12 000 eur. 

V prípade vašej štedrosti a získaniu vyššej čiastky, zvyšné peniaze použijeme na nákup školských pomôcok.

Ďakujeme vám!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

30. 1. 2024 12:43

Priložili jsme ruky k dielu

Nedaľeko našej školy sme našli  zanedbané detské ihrisko a tak sme sa rozhodli priestor vyčistiť, aby tam mohly aj deti z našej školy tráviť voľný čas. 

Ďakujeme za vašu podporu. 

19. 1. 2024 18:46

Začíname

Váženi priatelia, máme veľků radosť, že se nám podarilo po mnohých dňoch príprav zverejnit túto výzvu. Ďakujeme vám všetkým za každý, hoci najmenší prispevok. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
50 €  •  27. 1. 2024 17:30

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Milý darca
50 €  •  27. 1. 2024 17:30

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň