Výzva ukončená:

Galina a Misha hľadajú nové bývanie – pomôžme im

Získaných 0 € 390 €
od 8 darcov
 -
8 darcov
Celkom sa zapojilo
49 €
Priemerná výška daru
150 €
Najvyšší dar
55 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Galina a Misha hľadajú nové bývanie – pomôžme im

Získaných 0 € 390 €
od 8 darcov

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
28. 4. 2022

Kto kampaň organizuje?

Od 24. februára do 19.marca sme sa ukrývali v Kyjeve. Poplašná siréna znela päť až osemkrát denne. Občas sme utekali do bombových krytov, občas sme zostali doma, lebo v kryte bolo príliš veľa ľudí a už sme sa nezmestili. V momente, keď raketový útok takmer zničil dom neďaleko nás, sme sa rozhodli odísť. 

V akej sme situácii?

19. marca sme odišli do Užhorodu, kde sme 21. marca následne prekročili hranice so Slovenskom. Privítanie bolo veľmi srdečné a dodnes sme veľmi vďační za Slovákov. Žijeme ubytovaní v Bratislave u veľmi dobrých ľudí, ktorí prenechali mne a môjmu šesťročnému synovi Mishovi svoju izbu, zatiaľ čo oni spávajú v obývačke na gauči. 

Mám 44 rokov, 12 rokov som pracovala ako opatrovateľka v rodinách v Kyjeve. Dvaja starší synovia museli zostať doma: Sasha má 26 a Mykola 20 rokov. Môj bývalý manžel, Mishov otec zostal tiež v Kyjeve. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Misha začal chodiť do školy, učí sa po slovensky a nachádza si prvých kamarátov. Potrebujeme mu zabezpečiť školské potreby. 

Ja si hľadám prácu aspoň na čiastočný úväzok a chceme si nájsť nové bývanie, na ktoré budeme potrebovať financie na uhradenie nájmu.  

Budeme Vám veľmi vďační za akúkoľvek pomoc.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
20 €  •  22. 6. 2022 9:57
Štedrý darca
20 €  •  21. 6. 2022 19:51
Štedrý darca
20 €  •  21. 6. 2022 6:43
Štedrý darca
150 €  •  16. 6. 2022 13:28
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  8. 6. 2022 17:41
Milý darca
100 €  •  18. 5. 2022 13:36
Dobrosrdečný darca
20 €  •  10. 5. 2022 19:00
Dobročiný Darca
10 €  •  4. 5. 2022 7:38

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň