Festival INÉ CESTY: Pomalé CESTOVANIE môže POMÁHAŤ

Míľnik 1/3

S vašou pomocou – získaní prvého míľnika, budeme schopní zabezpečiť prenájom priestorov na uskutočnenenie 16. ročníka festivalu.

Získaných 0 € 117 €
1 500 €
32 dní
do ukončenia

Míľnik 2/3

......

Získaných 0 € 117 €
3 000 €
32 dní
do ukončenia

Míľnik 3/3

Z cieľovej sumy zabezpečíme prednášateľov, prenájom priestorov a inštaláciu na výstavu fotografií festivalu.

Získaných 0 € 117 €
3 000 €
32 dní
do ukončenia
Zakladateľ
SOSNA o.z.
Dátum pridania
17. 1. 2024

Na festivale stretnete ľudí, ktorí od krajín nielen berú, ale im aj dávajú..

Cestovateľských festivalov je na Slovensku celkom dosť, my v SOSNE sme však hrdí na to, že ako jediní v širokom okolí organizujeme akciu, ktorá je o „cestovaní s presahom“.

www.inecesty.sosna.sk

Nezaujíma nás premietanie selfie fotografií, naháňanie sa za senzačnými destináciami a najväčšími atrakciami. Zaujímajú nás ľudia, ktorí majú jasnú filozofiu cestovania a ktorí majú etický prístup.

Ako prednášajúcich na festival hľadáme a pozývame ľudí, ktorí od navštívených krajín nielen berú, ale im aj dávajú.

Snažíme sa poskytovať čo najväčší priestor ľuďom, ktorí pomáhali ako dobrovoľníci, ktorí sa snažia svojimi peniazmi minutými na ubytovanie, stravu alebo služby priamo podporovať domorodcov. Pozývame aj novinárov, fotografov, filmárov a spisovateľov, ktorí prinášajú príbehy a posolstvá z krajín a oblastí, kam sa bežný človek nedostane. Pretože festival organizujeme spolu s PF UPJŠ Košice, tak dávame aj veľký priestor prírodovedcom, výskumníkom, odborníkom, ktorí cestujú kvôli tomu, aby priniesli nové poznatky o svete, nové objavy a posolstvá vedcov o stave sveta, prírody a spoločnosti. Nie je to o komerčnom cestovaní, je to o autentickom poznaní a autentických posolstvách.

16. ročník festivalu „pomalého cestovania“ sa aj tento rok uskutoční v zariadení Kasárne/Kulturpark v Košiciach a vďaka Vašej podpore ho môžeme pripraviť ešte lepšie. Budete si opäť môcť vybrať z dvoch programov, ktoré budú bežať paralelne v dvoch sálach. Prednášatelia budú zo Slovenska aj Čiech a na záver bude aj koncert a diskusia s osobnosťami. 

Čakajú vás zaujímaví ľudia, silné príbehy, vysnívané krajiny, úžasné fotografie. A okrem toho, skvelé jedlo a nápoje, výstavy fotografií, neformálna atmosféra, predaj kníh prednášateľov spojený s autogramiádami, ale aj nedeľné exkurzie krajinou s prednášateľmi a mnoho ďalšieho.

Príďte si vypočuť posolstvá o svete takom, akým naozaj je.

Kto za kampaňou stojí?

SOSNA je občianske združenie, ktoré od svojho založenia v roku 1992 robí to, čo ešte len „visí vo vzduchu“.

Sme hrdí na to, že sa dívame za obzor a zaoberáme sa témami, ktoré považujeme za veľmi dôležité, aj keď sa im ešte nevenuje dostatok záujmu.

Takto sme pred 12 rokmi začali s programom premeny pustých školských pozemkov bez života na prírodné a klimatické záhrady, pomáhajúce prostrediu, aj žiakom.  

Takto sme začali pred 30 rokmi vzdelávať pedagógov, ako majú zážitkovo vzdelávať žiakov o prírode a životnom prostredí.

Takto sme pred 10 rokmi začali organizovať festival SúLadenie v priestoroch Prírodnej záhrady SOSNA, kde spájame umenie, prírodu a vážnejšie spoločenské témy. Takto sme začali premieňať našu záhradu na terapeutický priestor a propagovať ako jedni z vôbec prvých na Slovensku aj záhradnú terapiu.

A takto sme začali aj koncipovať a tvoriť  festival Iné cesty.

Na čo získané peniaze použijeme?

Vaše finančné príspevky použijeme na:

 • náklady súvisiace s prenájmom priestorov na festival

 • zabezpečenie prednášajúcich a vystavovateľov

 • príprava a inštalácia dvoch fotografických výstav počas festivalu 

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
42 €  •  31. 1. 2024 13:52
Milý darca
50 €  •  20. 1. 2024 13:35
Veľkorysý darca
25 €  •  17. 1. 2024 20:07

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Lístok na dva dni festivalu Iné cesty
Prispejte 25 € a viac

Lístok na dva dni festivalu Iné cesty

Zostáva 98/100

16. ročník festivalu, ktorý je o “inom” cestovaní. Program bude opäť namiešaný z výberu cestovateľov, ktorí nekomerčným spôsobom navštívili úžasné miesta tejto planéty. Zároveň sa môžete tešiť aj na prednášky prírodovedcov, novinárov, spisovateľov a dobrovoľníkov, ktorí vám predstavia svoj pohľad na svet, prírodu, krajinu a jej obyvateľov. 

Budete si môcť vybrať z dvoch programov, ktoré budú bežať paralelne v dvoch sálach.

Čakajú vás zaujímaví ľudia, silné príbehy, vysnívané krajiny, úžasné fotografie. A okrem toho, skvelé jedlo a nápoje, výstavy fotografií, neformálna atmosféra, predaj kníh prednášateľov spojený s autogramiádami, ale aj dve exkurzie s prednášateľmi a mnoho ďalšieho.

Zostáva 98/100
Získať túto odmenu
Lístok na jeden deň festivalu Iné cesty podľa vlastného výberu.
Prispejte 15 € a viac

Lístok na jeden deň festivalu Iné cesty podľa vlastného výberu.

Zostáva 100/100

16. ročník festivalu, ktorý je o “inom” cestovaní. Program bude opäť namiešaný z výberu cestovateľov, ktorí nekomerčným spôsobom navštívili úžasné miesta tejto planéty. Zároveň sa môžete tešiť aj na prednášky prírodovedcov, novinárov, spisovateľov a dobrovoľníkov, ktorí vám predstavia svoj pohľad na svet, prírodu, krajinu a jej obyvateľov.

Festival pomalého cestovania sa aj tento rok uskutoční v zariadení Kasárne/Kulturpark. Budete si tak môcť vybrať z dvoch programov, ktoré budú bežať paralelne v dvoch sálach.

Čakajú vás zaujímaví ľudia, silné príbehy, vysnívané krajiny, úžasné fotografie. A okrem toho, skvelé jedlo a nápoje, výstavy fotografií, neformálna atmosféra, predaj kníh prednášateľov spojený s autogramiádami, ale aj dve exkurzie s prednášateľmi a mnoho ďalšieho.

Zostáva 100/100
Získať túto odmenu
Lístok na jeden deň festivalu plus tričko Iné cesty.
Prispejte 30 € a viac

Lístok na jeden deň festivalu plus tričko Iné cesty.

Zostáva 50/50

Zažijete jeden deň festivalu Iné cesty podľa svojho výberu – buď  piatok 5. 4. 2024 alebo 6. 4. 2024 s programom, ktorý uspokojí aj najnáročnejšieho diváka. 

Odmena Zostáva 50/50

Súčasťou odmeny za váš dar je aj festivalový dress code :). Červené tričko s grafikou Iné cesty. Takto oblečený nemôžete nič pokaziť…

Získať túto odmenu
1. Lístok na dva dni festivalu plus jedna prírodovedná exkurzia krajinou s lektorom .
Prispejte 35 € a viac

1. Lístok na dva dni festivalu plus jedna prírodovedná exkurzia krajinou s lektorom .

Zostáva 24/25

Odmena zahŕňa zážitok z celého festivalu počas dvoch dní-

5. 4. 2024 a 6. 4. 2024 plus exkurzia krajinou s lektorom- nedeľa 7. 4. 2024.

Na výber budú dve varianty výletov so zabezpečenou spoločnou dopravou. Buď celodenná výprava alebo poldenná.

Počet miest tohoto zážitku je limitovaný. Bližšie info o výletoch už čoskoro na stránke:  www.inecesty.sosna.sk

FOTO hore

Zostáva 24/25
Získať túto odmenu
Darčeková poukážka na kurz alebo zážitkový program, či exkurzie v Ekologickom centre SOSNA.
Prispejte 300 € a viac

Darčeková poukážka na kurz alebo zážitkový program, či exkurzie v Ekologickom centre SOSNA.

Zostáva 200/200

Darčekový poukaz na kurzy či vzdelávanie SOSNY pre jednotlivca alebo skupinu.

SOSNA poskytuje komplexnú ponuku vzdelávania pre pedagógov všetkých stupňov škôl, od kurzov pre aplikáciu  environmentálnej výchovy, dlhodobých kurzov pre tvorbu prírodných a klimatických záhrad na školách, kurzov pre pedagogické kolektívy, ponuku metodických dní pre všetky typy škôl, až po ponuku seminárov pre pedagógov mnohých vzdelávacích odborov.

Systém vzdelávania zahŕňa:

 • semináre
 • kurzy
 • exkurzie 
 • vzdelávanie koordinátorov EV
 • záhradná pedagogika
 • záhradné konzultácie a poradenstvo

Bližšie info nájdete na našej stránke www.sosna.sk.  v sekcii kalendár akcií .

Tešíme sa na vašu návštevu u nás.

Zostáva 200/200
Získať túto odmenu
DOBRÝ POCIT...
Prispejte 5 € a viac

DOBRÝ POCIT…

SOSNA o.z. žije aktívnym životom už vyše 30 rokov. Po celý ten čas sa snaží zo všetkých síl pomáhať tam, kde je to podľa nás dôležité, zmysluplné a najmä PRE ŽIVOT. Po celý ten čas by sme ale bez dobrovoľníkov boli nikým. Sme vďační za váš dar! 

Odmena

Príďte na festival a na recepcii vám poďakujeme magnetkou s výtvarným logom SOSNA, ktorý navrhol výtvarník Oleg Šuk.  

Získať túto odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Lístok na dva dni festivalu Iné cesty
Prispejte 25 € a viac

Lístok na dva dni festivalu Iné cesty

Zostáva 98/100

16. ročník festivalu, ktorý je o “inom” cestovaní. Program bude opäť namiešaný z výberu cestovateľov, ktorí nekomerčným spôsobom navštívili úžasné miesta tejto planéty. Zároveň sa môžete tešiť aj na prednášky prírodovedcov, novinárov, spisovateľov a dobrovoľníkov, ktorí vám predstavia svoj pohľad na svet, prírodu, krajinu a jej obyvateľov. 

Budete si môcť vybrať z dvoch programov, ktoré budú bežať paralelne v dvoch sálach.

Čakajú vás zaujímaví ľudia, silné príbehy, vysnívané krajiny, úžasné fotografie. A okrem toho, skvelé jedlo a nápoje, výstavy fotografií, neformálna atmosféra, predaj kníh prednášateľov spojený s autogramiádami, ale aj dve exkurzie s prednášateľmi a mnoho ďalšieho.

Zostáva 98/100
Získať túto odmenu
Lístok na jeden deň festivalu Iné cesty podľa vlastného výberu.
Prispejte 15 € a viac

Lístok na jeden deň festivalu Iné cesty podľa vlastného výberu.

Zostáva 100/100

16. ročník festivalu, ktorý je o “inom” cestovaní. Program bude opäť namiešaný z výberu cestovateľov, ktorí nekomerčným spôsobom navštívili úžasné miesta tejto planéty. Zároveň sa môžete tešiť aj na prednášky prírodovedcov, novinárov, spisovateľov a dobrovoľníkov, ktorí vám predstavia svoj pohľad na svet, prírodu, krajinu a jej obyvateľov.

Festival pomalého cestovania sa aj tento rok uskutoční v zariadení Kasárne/Kulturpark. Budete si tak môcť vybrať z dvoch programov, ktoré budú bežať paralelne v dvoch sálach.

Čakajú vás zaujímaví ľudia, silné príbehy, vysnívané krajiny, úžasné fotografie. A okrem toho, skvelé jedlo a nápoje, výstavy fotografií, neformálna atmosféra, predaj kníh prednášateľov spojený s autogramiádami, ale aj dve exkurzie s prednášateľmi a mnoho ďalšieho.

Zostáva 100/100
Získať túto odmenu
Lístok na jeden deň festivalu plus tričko Iné cesty.
Prispejte 30 € a viac

Lístok na jeden deň festivalu plus tričko Iné cesty.

Zostáva 50/50

Zažijete jeden deň festivalu Iné cesty podľa svojho výberu – buď  piatok 5. 4. 2024 alebo 6. 4. 2024 s programom, ktorý uspokojí aj najnáročnejšieho diváka. 

Odmena Zostáva 50/50

Súčasťou odmeny za váš dar je aj festivalový dress code :). Červené tričko s grafikou Iné cesty. Takto oblečený nemôžete nič pokaziť…

Získať túto odmenu
1. Lístok na dva dni festivalu plus jedna prírodovedná exkurzia krajinou s lektorom .
Prispejte 35 € a viac

1. Lístok na dva dni festivalu plus jedna prírodovedná exkurzia krajinou s lektorom .

Zostáva 24/25

Odmena zahŕňa zážitok z celého festivalu počas dvoch dní-

5. 4. 2024 a 6. 4. 2024 plus exkurzia krajinou s lektorom- nedeľa 7. 4. 2024.

Na výber budú dve varianty výletov so zabezpečenou spoločnou dopravou. Buď celodenná výprava alebo poldenná.

Počet miest tohoto zážitku je limitovaný. Bližšie info o výletoch už čoskoro na stránke:  www.inecesty.sosna.sk

FOTO hore

Zostáva 24/25
Získať túto odmenu
Darčeková poukážka na kurz alebo zážitkový program, či exkurzie v Ekologickom centre SOSNA.
Prispejte 300 € a viac

Darčeková poukážka na kurz alebo zážitkový program, či exkurzie v Ekologickom centre SOSNA.

Zostáva 200/200

Darčekový poukaz na kurzy či vzdelávanie SOSNY pre jednotlivca alebo skupinu.

SOSNA poskytuje komplexnú ponuku vzdelávania pre pedagógov všetkých stupňov škôl, od kurzov pre aplikáciu  environmentálnej výchovy, dlhodobých kurzov pre tvorbu prírodných a klimatických záhrad na školách, kurzov pre pedagogické kolektívy, ponuku metodických dní pre všetky typy škôl, až po ponuku seminárov pre pedagógov mnohých vzdelávacích odborov.

Systém vzdelávania zahŕňa:

 • semináre
 • kurzy
 • exkurzie 
 • vzdelávanie koordinátorov EV
 • záhradná pedagogika
 • záhradné konzultácie a poradenstvo

Bližšie info nájdete na našej stránke www.sosna.sk.  v sekcii kalendár akcií .

Tešíme sa na vašu návštevu u nás.

Zostáva 200/200
Získať túto odmenu
DOBRÝ POCIT...
Prispejte 5 € a viac

DOBRÝ POCIT…

SOSNA o.z. žije aktívnym životom už vyše 30 rokov. Po celý ten čas sa snaží zo všetkých síl pomáhať tam, kde je to podľa nás dôležité, zmysluplné a najmä PRE ŽIVOT. Po celý ten čas by sme ale bez dobrovoľníkov boli nikým. Sme vďační za váš dar! 

Odmena

Príďte na festival a na recepcii vám poďakujeme magnetkou s výtvarným logom SOSNA, ktorý navrhol výtvarník Oleg Šuk.  

Získať túto odmenu