Pomôžme mačičkám s FELV (mačacou leukémiou)

Získaných 0 € 80 €
od 5 darcov
40 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
OZ Mačičkovo Dobrá
Dátum pridania
20. 11. 2023
Posledná aktualita

1. 12. 2023 14:14

Noviny v OZ MAčičkovo Dobrá.

V posledných dňoch nám do Mačičkova pribudli Mickey a Minnie, ešte sa opatrne rozkukávalú. Pomoc sme prisľúbili aj ďalším dvom kocúrikom, ak u nich PCR test potvrdí Felv.

Zobraziť celú aktualitu

Kto kampaň organizuje?

OZ Mačičkovo Dobrá je azyl pre mačky s chorobou FELV (mačacia leukémia). Stále bojujeme s nedostatkom financií na základné potreby pre mačičky.

Komu pomôžeme?

Nie sme klasické „útulkové OZ“, staráme sa len mačičky s chorobou FELV (mačacia leukémia). 

Keďže je to infekčná choroba, tieto mačičky nemôžu byť v kontakte so zdravými a keďže je smrteľná a neliečiteľná, sú u nás mačičky na dožitie. Prijímame ich väčšinou z iných OZ, sem tam od jednotlivcov, ktorý prichýlia pouličku a následne zistia, že je FELV pozitívna. Než sme sa začali venovať týmto mačičkám, boli vlastne odsúdené na okamžitú eutanáziu, pretože OZ-ká ich nemali kde na dlhšie oddeliť od zdravých. Napriek chorobe sa môžu dožiť ešte pár rokov a zažiť aj lepší život, než na ulici. Zvyčajne sa dožívajú tak 2 roky, ak sa pridružia aj iné zdravotné problémy, čo sa stáva, môže to byť len pár týždňov, ale pri troche šťastia, podpore imunity a dobrej starostlivosti niekedy aj 5–6 rokov.


No ak by bol aj len rok, či dva, každá mačička si zaslúži tú šancu.
Žijú u nás ako členovia domácnosti, patrí im vlastne celý náš dom aj s
nami ako personálom. V záhrade majú voliéru, aby si užili aj bezpečný
pobyt vonku. Takže žijú myslím si spokojný bezstarostný život, pokiaľ
môžu.  Keď nastane zhoršenie, snažíme sa im pomôcť pokiaľ sa dá, keď sa už nedá, odídu bezbolestne a dôstojne.

Večným problémom sú však financie.

2% pokryjú 2–3 mesiace z celého roka, okrem toho máme len podporu zopár ľudí, žiaľ len tak 20% z našich sledujúcich na FB.
Momentálne máme 50 mačičiek a ich mesačná spotreba len konzerv je 1 636€, k tomu granule, mäso, zdravotná starostlivosť, lieky, podpora imunity, spotrebný materiál, podstielky do záchodov. Nie, nekupujeme najlacnejšie krmivá, pretože z nich mačičky mávajú zdravotné problémy, ktoré už aj tak choré mačičky naozaj nepotrebujú. Preto je krmivo náš najčastejší finančný problém.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Krmivo, konkrétne konzervy na 1 mesiac. Nákup iba konzerv na celý mesiac vyjde na 1636€. Radi by sme spravili aspoň  akú takú zásobu. Mačičky zjedia denne 400 gramových 20 konzerv, mesačne je to 600 konzerv. 10 kilové vrece granúl vydrží cca 10 dní, keďže hlavnou stravou sú konzervy. Kvalitné krmivo nie je lacné a to ani nekupujeme to najdrahšie, skôr takú strednú trieda. Niektoré mačičky majú aj iné zdravotné problémy a potrebujú špeciálne diéty.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

1. 12. 2023 14:14

Noviny v OZ MAčičkovo Dobrá.

V posledných dňoch nám do Mačičkova pribudli Mickey a Minnie, ešte sa opatrne rozkukávalú. Pomoc sme prisľúbili aj ďalším dvom kocúrikom, ak u nich PCR test potvrdí Felv.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
25 €  •  7. 12. 2023 14:28
Dobrosrdečný darca
10 €  •  30. 11. 2023 16:25
Dobročiný Darca
10 €  •  24. 11. 2023 19:10
Štedrý darca
25 €  •  22. 11. 2023 14:22
Štedrý darca
10 €  •  22. 11. 2023 14:19

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Veľkorysý darca
25 €  •  7. 12. 2023 14:28
Dobrosrdečný darca
10 €  •  30. 11. 2023 16:25
Dobročiný Darca
10 €  •  24. 11. 2023 19:10
Štedrý darca
25 €  •  22. 11. 2023 14:22
Štedrý darca
10 €  •  22. 11. 2023 14:19

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň