Výzva ukončená:

Doprajme rodinám padlých vojakov oddych v našich Tatrách

Získaných 0 € 25 €
1 000 €
 -
2 darcovia
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
31 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Doprajme rodinám padlých vojakov oddych v našich Tatrách

Získaných 0 € 25 €
1 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Milan Šbak
Dátum pridania
27. 8. 2023

Komu pomôžeme?

Nikto nemá právo vziať deťom ich detstvo plné hier a zábavy, učenia sa a objavovania nových vecí, ale čo je najdôležitejšie, oboch rodičov. Áno, život prináša rôzne scenáre, choroby, nešťastia. Ale vojna, to je niečo, čo tu nemuselo byť. Zbytočné zlo, voči ktorému nie sme imúnni, veď stačilo sa narodiť zopár km východnejšie a boli by sme to práve my, čakajúci na svojho otca, brata, manžela, ktorý v zakope kdesi v stepi bráni náš spokojný spánok. Ozve sa? Napíše mi? Je živý? Alebo dostaneme správu, ktorá nedáva spať, tak ako vojna sama?

Práve takáto správa zastihla rodiny, pre ktoré chceme spraviť niečo výnimočné. Zoznam rodín, ktoré stratili vo vojne svojho otca je nekonečný, aj keď nemôžeme pomôcť všetkým, veríme, že to má zmysel.  

Takýto výlet bude pre detí s matkami dobrodružstvom a novou skúsenosťou, ktorá im pomôže vyrovnať sa so všetkými traumami a stresom, ktoré im priniesla vojna. Ocitnú sa v krajine kde je mier, v novom prostredí s novými kamošmi, v prírode a s bohatým programom. Pre matky bude prínosné, že sa stretnú s ďalšími ženami, ktoré prežili rovnakú skúsenosť . Len človek, ktorý zažil vojnu, vie pomôcť druhému s rovnakým osudom, čim si prešiel, čo prežíva a čo mu pomohlo znovu objaviť chuť žiť a ísť dopredu. 

Zároveň budú mať možnosť spoznať našu krajinu, ako aj ľudí, na ktorých sa môžu obrátiť v prípade, že sa rozhodnú Ukrajinu opustiť a začať nový život u nás. 

Ako?

Počas víkendu 6. –9. 10. plánujeme zorganizovať v Tatrách pobyt so sprievodným programom. Diskusné skupiny a rozhovory s psychológom, rôzne športové aktivity a výlety do prírody. V sobotu by sme radi navštívili ZOO v Spišskej novej vsi a Slovenský raj.  V nedeľu plánujeme duchovný program a popoludnajší výlet do Tatier.  Na záver, na spiatočnej ceste by sme radi navštívili Košice, kde chceme urobiť obhliadku mesta s obedom. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

 Predbežný plánovaný rozpočet na výlet pre matky s deťmi z Ukrajiny spolu ubytovaním pre dobrovoľníkov, ktorý budú zabezpečovať transport a program bude 3835 eur. V tejto sume je  započítane ubytovanie s plnou penziou vo Veľkom Slavkove, transport z hranice, vstupenky a darčeky pre deti ako spomienku na Slovensko. Evanjelická cirkev Slovenska nám venovala 2000 eur a združenie TC Kompas ďalších 1500 eur. Za čo im nesmierne ďakujeme. Zvyšnú časť sumy, akú potrebujeme chceme získať v tejto kampani na Donio s tým, že peniaze navyše nám pomôžu pozvať na Slovensko ďalšie rodiny alebo pokryť nečakane výdavky.

Ďakujeme vám za podporu.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
10 €  •  21. 9. 2023 14:53
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  30. 8. 2023 11:57

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň