Príbeh predkov, priateľstva, spolupatričnosti a signálov. Pomôžme dokončiť domov

Získaných 0 € 3 885 €
50 000 €
66 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Mária Zemiaková
Dátum pridania
9. 8. 2023

Predstavenie príbehu

Ľudia sú vo svojej podstate dobrí. Od nepamäti si navzájom pomáhali. Nemuseli byť bohatí materiálne, stačilo, keď boli bohatí srdcom. Svoje domčeky si stavali vzájomnou pomocou, jeden deň pomáhali jednému, ďalší deň druhému. Náš príbeh je jedným veľkým prepojením histórie so súčasnosťou a v duchu priateľstva, pomoci a spolupatričnosti  tiež úctou k predkom, vzťahom k rodnej pôde a k domovu v pravom slova zmysle. Chceme sa vrátiť nie len v čase, ale aj fyzicky tam, kam patríme – DOMOV. 

Dnes prosím pomôžte nám, zajtra prídeme pomôcť my Vám

Túžim dostavať  domček v Mojšovej Lúčke, kde sú naše korene a kam sa chcem so svojimi potomkami „vrátiť“ a žiť. Toto bol domček, ktorý postavil môj prapradedo František/Ferenz Zemjak (štátny cestár), „zveľadil“ ho pradedo Jozef Zemjak (košikár viď foto), narodil sa v ňom môj dedo (robotník) a aj môj otec (železničiar). Domček bol „zatopený“ Vodným dielom Žilina v roku 1998. V pozadí je kaplnka, ktorá sa zachovala a stojí dodnes. „Odkaz“ tohto miesta dorazil ku mne v podobe rôznych signálov, ktoré zapisujem s cieľom napísať knihu s názvom. „Tu som doma“.

 

Kto za kampaňou stojí?

Volám sa Mária Zemiaková, mám 50 rokov, som slobodná matka dvoch synov (12 ročný Adam  a 25 ročný Juraj Zemiakovci). Po smrti môjho otca 21. 3. 2020, v čase, keď boli prvé najprísnejšie COVID opatrenia a pre ktoré sme sa s otcom nemohli riadne rozlúčiť, vybrala som sa po stopách histórie a tvorby rodostromu. Objavila som hrob prapradeda Františka (*4. 10. 1850 + 12. 1. 1932, syna Jozefa Zemjaka a Márie Szusjalky), ktorý som zrekonštruovala.

Cesta našej výstavby

Začali sa diať zaujímavé veci, prichádzali signály, ktoré ma doviedli na miesto, kde moji predkovia kedysi mali roľu a pásli tam kravu. Zhoda náhod, alebo „posolstvo“ zhora ma dostali do vážnej problémovej situácie s bývaním a ja som sa v tej súvislosti rozhodla vydať sa náročnou cestou výstavby. Bez úspor, v pokročilom veku, avšak s obrovským odhodlaním, s vierou, s túžbou a tiež prinútená okolnosťami postarať sa o maloletého syna, zabezpečiť bývanie a teda náš domov. Náročné vysporiadanie pozemku, pátranie po zomrelých, následne procesy stavebného konania a to všetko aj s Božou pomocou viedli nakoniec k úspešnému vydaniu stavebného povolenia č. 10505/2021/-188709/2021-SÚ -SPE zo dňa 22. 11. 2021 a právoplatné v januári 2022. Začali prípravné práce s inžinierskymi sieťami, s prístupom a začali výkopy. Prišiel odvážny čin mojej mamy v podobe založenia vlastného bytu a mohla som sa vďaka hypotéke (s poslednou splátkou až v mojej 70 tke) pustiť do výstavby.

Čas plynul, práce napredovali. Niekedy s chuťou a s elánom, inokedy s veľkou únavou a rezignáciou. Vždy keď prišiel problém, pozrela som hore k nebu a sledovala signály. Bola to a je veľmi náročná a zároveň však  zmysluplná cesta. Dážď, íl, blato, inflácia, nedostatok materiálu, zdravotné problémy, mnoho síl, starostí, času, avšak podpora a pomoc mňa a syna povzbudzovali ďalej.

A nastal moment, pre ktorý nevieme ďalej pokračovať. Financie z hypotekárneho úveru sa minuli, rozpočet z roku 2020 už dnes žiaľ neplatí. Ceny materiálu a prác extrémne narástli a my sme na križovatke rozhodnutia čo ďalej. Nechceme to vzdať. Ponúkame všetkým dobrým ľuďom pomoc a o pomoc všetkých dobrých ľudí prosíme. Aby sme si vzájomne pomohli tak, ako si pomáhali naši pradedovia, dedovia i otcovia. Pomôžte nám prosím dostavať náš domček, aby sme sa doň mohli nasťahovať už v októbri, kedy nám vyprší nájomná zmluva na byt, ktorý musíme vrátiť. Na dostavbu potrebujeme takmer 80 tisíc Eur, na nevyhnutné položky k bývaniu aspoň 50 tisíc Eur.

Niektorí nás  vo výstavbe  môžete podporiť finančne, iní materiálom, alebo službami. Za každú pomoc sme a budeme vďační a verte, vždy budeme pripravení pomôcť Vám.

V suteréne chceme zriadiť pamätnú izbu predkov a priateľstva s fotografiami a príbehom tohto domčeka postaveného vďaka pomoci, podpore a spolupatričnosti.

* Každému, kto je a bude súčasťou tohto veľkého príbehu, vďaka akejkoľvek podpore, bude patriť „miesto“ na plakete umiestnenej na domčeku, alebo v ňom a nájde sa aj v budúcej knižke s názvom: „Tu som doma“.

* Každému, kto prispeje sumou aspoň 50 Eur vyhradíme „miesto“ (na poličke pre tento účel zriadenej) na svoju šáločku, do ktorej Vám vždy pri každej návšteve pripravíme kávičku, alebo čajík ako prejav veľkej vďaky a úcty k Vám a zároveň ako posolstvo „ďalej“, že ľudia sú vo svojej podstate dobrí, majú sa radi a vždy si budú pomáhať.

* a Každému, kto prispeje sumou vyššou ako 100 Eur dáme vyrobiť, na vyhradené miesto na poličke, aj samotnú-originálne  ručne vyhotovenú a len pre neho určenú šáločku z dielne Fitdesign, vždy pripravenú na podanie kávičky pri každej návšteve a v prípade záujmu, si ju bude môcť samozrejme vziať aj so sebou domov;-),alebo ponechať na každú ďalšiu návštevu u nás- na kávičku zo „šáločky priateľstva, pomoci a spolupatričnosti“. 

Boh Vám zaplať, dobrí ľudia.

Verím, že po dostavbe domčeka dopíšem knihu s týmto Veľkým príbehom a všetci sa v nej nájdete. Budete čítať svojim deťom, vnukom o tom, ako si kedysi ľudia vzájomne stavali domčeky a týmto príbehom stavajú vzájomnou pomocou doteraz.  

ĎAKUJEME

Na čo získané peniaze použijeme?

Pred nami sú tieto položky (práce aj materiál):

– vonkajšia izolácia-zateplenie, poddášie, fasádna omietka, dokončenie – klampiarske položky, parapety vonkajšie, zvody

– drenáž, sokel, izolácie, odvedenie dažďovej vody, 

– stropy, sadrokartónové konštrukcie, izolácia strechy

– vnútorné omietky, potery

– maľby

– elektroinštalácie, bleskozvod, svietidlá, zásuvky, vypínače, dokončenie rozvodov, revízia

– elektrické kúrenie, termostaty, pec, revízia komína

– vodoinštalácie, sanita/zdravotechnika, batérie, bojler, 

– kanalizácia výtlaková napojenie odpadov, čerpadlo

– podlahy, obklady, dlažby

– kuchynská linka, elektrospotrebiče, nevyhnutný nábytok

– interiérové dvere, zárubne, vnútorné parapety

– terénne práce, oplotenie, sadové úpravy, vonkajšie schodisko, zábradlie, zatrávnenie, terasa

– zabezpečenie stavby

– geodetické práce, kolaudačné náležitosti, odplata vecného bremena

– kávovar na kávičku pre Vás

Pevne veríme, že to aj vďaka Vám, spolu, dokážeme a budeme Vás čo najskôr môcť ponúknuť kávičkou priateľstva a vďaky, vždy keď nás poctíte svojou návštevou, hoci aj pri malej prestávke na ceste  „popod Strečno“.

STE NAŠA POSLEDNÁ MOŽNOSŤ na tejto ceste, nemožné sa môže stať skutočnosťou.

ZO SRDCA ĎAKUJEME.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

SP
25 €  •  22. 9. 2023 21:05
🍀
František
100 €  •  19. 9. 2023 21:52
Aby sa to podarilo.
Láskavý darca
50 €  •  15. 9. 2023 20:00
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  9. 9. 2023 13:09
Milý darca
50 €  •  8. 9. 2023 15:27
Milý darca
10 €  •  8. 9. 2023 10:26
Štedrý darca
10 €  •  3. 9. 2023 20:20
Majo
10 €  •  1. 9. 2023 11:40
:)
Štedrý darca
10 €  •  1. 9. 2023 11:30
Dobrosrdečný darca
20 €  •  1. 9. 2023 10:48
Veľkorysý darca
10 €  •  31. 8. 2023 6:43
Veľkorysý darca
10 €  •  30. 8. 2023 21:39
Milý darca
25 €  •  30. 8. 2023 21:35
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  30. 8. 2023 20:32
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  30. 8. 2023 19:00
Štedrý darca
25 €  •  30. 8. 2023 18:28
Veľkorysý darca
10 €  •  30. 8. 2023 18:06
Marek
50 €  •  30. 8. 2023 17:12
Drzime palce
K+J :)
50 €  •  29. 8. 2023 21:56
nech vam to vyjde, Zemka 💪🏻🙏🏻
Dobročiný Darca
25 €  •  29. 8. 2023 18:34
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  29. 8. 2023 9:39
Láskavý darca
100 €  •  28. 8. 2023 19:52
Darca, ktorý je za každú dobrost
150 €  •  26. 8. 2023 21:39
Dobrosrdečný darca
10 €  •  23. 8. 2023 16:28
Dobrosrdečný darca
100 €  •  23. 8. 2023 8:39
Dobročiný Darca
150 €  •  22. 8. 2023 21:54
Láskavý darca
25 €  •  22. 8. 2023 21:14
Veľkorysý darca
100 €  •  22. 8. 2023 20:38
Štedrý darca
200 €  •  22. 8. 2023 16:54
Štedrý darca
50 €  •  22. 8. 2023 10:01
Veľkorysý darca
50 €  •  22. 8. 2023 9:54
Ľudia ľuďom
25 €  •  21. 8. 2023 17:59
Nech sa to podarí ✊
Láskavý darca
10 €  •  19. 8. 2023 13:43
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  16. 8. 2023 8:00
E.
10 €  •  15. 8. 2023 13:47
Drzim vam palce!
Milý darca
150 €  •  13. 8. 2023 22:34
Dobrosrdečný darca
100 €  •  13. 8. 2023 21:17
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  13. 8. 2023 14:29
Veľkorysý darca
100 €  •  12. 8. 2023 8:21
Ďuri Langoše
50 €  •  11. 8. 2023 22:40
Peter
50 €  •  11. 8. 2023 16:12
Držte sa.
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  11. 8. 2023 9:37
Štedrý darca
10 €  •  10. 8. 2023 21:40
Milý darca
50 €  •  10. 8. 2023 12:10
Štedrý darca
25 €  •  10. 8. 2023 11:49
Láskavý darca
50 €  •  10. 8. 2023 9:10
Dobry kolega
25 €  •  10. 8. 2023 9:02
:)
Štedrý darca
50 €  •  10. 8. 2023 8:41
Dobrosrdečný darca
300 €  •  10. 8. 2023 8:24
Jožin
50 €  •  10. 8. 2023 8:20
Rád prídem na kávu.
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  10. 8. 2023 7:32
Dobročiný Darca
25 €  •  9. 8. 2023 21:29
Štedrý darca
50 €  •  9. 8. 2023 21:16
Štedrý darca
150 €  •  9. 8. 2023 21:15
Štedrý darca
500 €  •  9. 8. 2023 20:29
Milý darca
50 €  •  9. 8. 2023 19:34
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  9. 8. 2023 17:11
Dobrosrdečný darca
150 €  •  9. 8. 2023 14:51
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  9. 8. 2023 14:24
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  9. 8. 2023 14:09

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

SP
25 €  •  22. 9. 2023 21:05
🍀
František
100 €  •  19. 9. 2023 21:52
Aby sa to podarilo.
Majo
10 €  •  1. 9. 2023 11:40
:)
Marek
50 €  •  30. 8. 2023 17:12
Drzime palce
K+J :)
50 €  •  29. 8. 2023 21:56
nech vam to vyjde, Zemka 💪🏻🙏🏻
Ľudia ľuďom
25 €  •  21. 8. 2023 17:59
Nech sa to podarí ✊
E.
10 €  •  15. 8. 2023 13:47
Drzim vam palce!
Peter
50 €  •  11. 8. 2023 16:12
Držte sa.

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň