Dmytro prišiel po nehode o dve nohy a ruku. Poďme mu spoločne pomôcť

Získaných 0 € 112 €
od 8 darcov
6 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
18. 7. 2023

Kto kampaň organizuje?

Dobrý deň, volám sa Dmytro Zhyrnyi a som z Ukrajiny, z obce Južne v Charkovskej oblasti. Mám 25 rokov. Chcem sa k vám obrátiť s prosbou o pomoc. Som invalid a rád by som si zaobstaral bionické protézy. Ich cena je veľmi vysoká a moja rodina si to nemôže dovoliť.

Aký je môj príbeh?

Predstavím vám môj príbeh plný tragédie a sily!

30. marca 2017, keď som mal 19 rokov, som za neznámych okolností spadol pod nákladný vlak s uhlím. Stratil som vtedy pamäť, nemôžem si na nič spomenúť. Sanitka ma odviezla do Merefy, tamojšej obvodnej nemocnice, kde zavolali leteckých neurochirurgov, ktorý mi urobili prvé operácie – amputácie dvoch nôh a pravej ruky.

Ostať v tejto obvodnej nemocnici dlhšie nemalo zmysel a mohlo sa to skončiť smrťou! Nemajú tam žiadne vybavenie, mal som edém mozgu a skolabovali mi pľúca… Rodičia ma na svoju zodpovednosť dali previezť do Charkova (aj napriek tomu, že bolo veľké riziko a lekári boli proti, nemusel som to prežiť) a za to som im nesmierne vďačný. Ak by som ostal v Merefe, znamenalo by to umrieť tam…

V mestskej nemocnici v Charkove mi na oddelení urgentnej chirurgii urobili trepanáciu lebky, otvorili pľúca, ale upadol som do kómy. V kóme som bol skoro 3 mesiace, no potom som sa prebral. Bol som na umelom dýchaní, kŕmili ma hadičkou v nose a hadičku som mal aj v hrdle, aby sa kyslík nejako dostal do bránice a do pľúc! Nikto okrem mojich rodičov neveril, že prežijem, poslali ma domov v podstate zomrieť. Riaditeľ nemocnice si zavolal otca na vážny rozhovor a povedal: „V jeho prípade je medicína bezmocná, vezmite ho domov a počítajte dni, nemíňajte ďalšie peniaze.“

Lekári neverili ani mne, ani mojim rodičom. Rodičia sa dohodli, že ma prevezú späť do obvodnej nemocnice, aby som bol aspoň pod dohľadom lekárov. 14. júla ma zobrali domov a ja som začal ožívať, začal som vydávať aké-také zvuky, učil som sa nanovo hovoriť. Moje prvé slovo cez bolesť a slzy bolo „mama“… ako v detstve… 

Mal som silné poranenie mozgu, ale neurochirurg povedal, že už ma nechce operovať, pretože by mi to mohlo poškodiť, keďže môj mozoček mal už iba 15mm. Ale aj napriek tomu som sa naučil rozprávať! Naučil som sa samostatne jesť ľavou rukou, ktorá bola tiež poranená a musel som o ňu bojovať! 

Nevzdávam sa! Momentálne sa venujem pretláčaniu rukou a na Instagrame si vediem profil pod prezývkou Odnoi_levoy https://instagram.com/odnoi_levoy?igshid=YzcxN2Q2NzY0OA==

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Moje prianie je začleniť sa do plnohodnotného života čo najviac, ako sa dá. K tomu mi môžete pomôcť aj vy. Vďaka vašim darom si budem môcť zaobstarať bionické protézy na moje amputované dolné končatiny. Cena za dve protézy je 15.000€, čo nie je málo. Aj vďaka vašej pomoci budem bližšie k cieľu. 

Vopred veľká vďaka!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň