Pomôžme Matiaskovi s maminou absolvovať diagnostiku v zahraničí

Míľnik 1/2

Súrne drevo na celú aby bolo teplov zime ,učebnice, školné,posteľ,na vyšetrenia v zahraničí,bycikel,A bežný život, potraviny,obleč

Získaných 0 € 825 €
2 700 €
31 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Na bežný život na vyšetrenie v zahraničí,konečne určenia správnej liečby.Ako aj nejaké alternatívy, kde sa Matiaskovi pomôže.

Získaných 0 € 825 €
2 700 €
31 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
viera Vavercakova
Dátum pridania
4. 9. 2023
Posledná aktualita

25. 9. 2023 8:56

Urgentne

MILÝ darcovia ,keďže zima sa blíži už  rýchlo, urgentne Vás týmto chceme so synčekom poprosiť o pomoc ,kupu dreva-brikiet, aby sme mali teplo v zime hlavne za synčeka. Obrovské ďakujeme za každú euro. Lebo položka je vysoká  .Ďakujeme všetkým s celého srdca ,že pomáhate.

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Kto kampaň organizuje?

Dobrý deň, rozhodla som sa vytvoriť pokračovanie našej predošlej kampane Pomôžme Matiaskovi s maminou dôstojne žiť, nakoľko sa nám, žiaľ, nepodarilo získať potrebné množstvo financií.

Pre tých, čo náš príbeh ešte nezachytili, dovoľte mi predstaviť sa. Volám sa Vierka, mám 46 rokov a som mamina 10-ročného Matiaska, ktorého vychovávam sama už odkedy bol iba v brušku. 

Komu pomôžeme?

Synček má diagnostikované ADHD, Aspergerov syndróm a Vertigo. Trpí bolesťami hlavy, bolesťami tela, nôh a rúk, má problém so statodynamikou chrbtice a rieši sa oveľa vážnejšia diagnóza – Skleróza multiplex, konkrétne jej forma „Neuromyelitis optika“. Vyšetrenia nám v tomto smere nepriniesli nič nové a aj napriek zhoršujúcemu stavu, na Slovensku mu nevedia pomôcť .

Ja ako mama potrebujem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu, preto chcem vyskúšať diagnostiku v zahraničí, na šo však budú potrebné nemalé finančné prostriedky.

Taktiež bojujeme s úradmi, kde mi aj napriek týmto diagnózam zamietli opatrovateľský príspevok a ZŤP. Môj jediný príjem je teda 220 eur, a preto sme museli opustiť nájom. Nateraz bývame u rodičov načas, kde im platím nájom a nám na prežitie ostáva 40 eur mesačne,z čoho sa bohužiaľ v dnešnej dobe nedá vyžiť.

Preto potrebujeme skúsiť aj takou formou osloviť ľudí s dobrým srdcom, čo pomôžu v zúfalej situácii, ktorá je náročná ako zdravotne, tak aj existenčne.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Rada by som synčekovi a sebe zabezpečila kvalitnejší a dôstojnejší život. Preto žiadam o pomoc Vás, milí darcovia, verím, že spoločne sa nám podarí zabezpečiť potrebné vyšetrenia pre Matiaska, keď už nie na Slovensku, tak sa nám to snáď podarí v zahraničí.

Mimo zdravotných nákladov Vás žiadam o pomoc s bežnými výdavkami, ktoré si ako matka samoživiteľka nemôžem dovoliť pokryť. Svojím príspevkom mi pomôžete kúpiť Matiaskovi vlastnú posteľ, topánky a oblečenie, školské potreby, potraviny či drogériu. Taktiež sa blíži jeseň a zima, potrebujeme zabezpečiť drevo a brikety, čo je položka okolo 600–700 eur. 

Aj kvôli jeho zdravotným problémom sa stretáva Matiasko v škole so šikanou, a preto, ak by sa podarilo získať viac financií, rada by som mu zmenila štúdium na individuálne, no na to, je ročne potrebné zaplatiť  do 700 eur. 

Takto nám pomôžete preklenúť náročné obdobie a postaviť sa na nohy. Ďakujeme. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

25. 9. 2023 8:56

Urgentne

MILÝ darcovia ,keďže zima sa blíži už  rýchlo, urgentne Vás týmto chceme so synčekom poprosiť o pomoc ,kupu dreva-brikiet, aby sme mali teplo v zime hlavne za synčeka. Obrovské ďakujeme za každú euro. Lebo položka je vysoká  .Ďakujeme všetkým s celého srdca ,že pomáhate.

19. 9. 2023 11:11

Poďakovanie

Chceme sa hlavne za môjho synčeka poďakovať za vašu podporu ,čo nám pomáhate. Obrovské ďakujeme. Keďže bude mať 13.10 narodeniny urobil by sa mu krásny darček, aby sme mohli dosiahnuť cieľ.este rad vďaka za každé jedno euro a podporu .

15. 9. 2023 13:20

Spolu to dáme.

Ešte nám chýba na prvý míľnik 2000 eur ., aby som mohla zrealizovať aspoň časť s toho, na čo je potrebné. VERIM , že ste úžasný ludia a spolu to dokážeme a taktiež dáme aj druhý míľnik. VELKE DAKUJEME Matiasko objíma 

14. 9. 2023 15:39

Objatie od Matiaska

Chcem sa Vám,za každé jedno euro v mene mohol synčeka, ktorý je všetkým pre mňa, poďakovať. A Matiasko posiela obrovské objatie .Boh Vám všetkým zehnaj za úžasnú pomoc ste úžasný ludia s veľký srdiečkom. A verím, že s Vami dôjdeme do úspešného ciela.  ĎAKUJEME. 

13. 9. 2023 13:40

Ďakujeme za veľkú pomoc.

Milý darcovia. Pomaly nám pomáhate plniť sen kde ,aj budú financie na diagnostiku a snáď konečne po 3 r.aj liečba Matiaskovi, kde lekárka nám už 3/4 roka zamieta dat potvrdenie pre poisťovňu, keď špecialista malému pomôcť. Zdr.stav sa malému zhoršuje a netuším ako bude ďalej bez adekvátnej liečby, pokračovať jeho stav .verím, že ,čo najskôr vyzbierané peniaze ,lebo mi neschválili za 2 r.  Ani OPatrovatelsky príspevok, ani ZTP. Verím, že do tretice sa to podarí, čakáme ešte na výsledky s nemocnice, čo sme absolvovali hospitalizáciu 21 do 25. 8.A doktorka nám konečne dá potrebné dokumenty na vybavovanie veci v zahraničí. Obrovské ďakujeme s celého srdca za pomoc q podporu ,našej ťažkej ako finančné, aj sociálnej situácii.Verim ,že s Vašou pomocou to zvládneme a uskutoční sa potrebná pomoc aj môjmu dieťaťu na ktoré som sama .Matiasko objíma. Verím, že sa nám, čoskoro podarí presiahnuť prvý míľnik  a dosiahneme všetko aj druhým míľnikom do úspešného konca 

7. 9. 2023 13:14

Súrne drevo na celú zimu

Milý darcovia .Verím, že nám teraz sa pomôže v prvom rade na drevo-brikety na kúrenie na celú zimu ,kde suma je okolo 600e-700e. Veľké ďakujeme.Plus školné, učebnice, Matiaskovi posteľ s matracom. A bežný život-potraviny,obuv a nájom.. Verím, že to spolu dokážeme.Boh  Vám m zehnaj .

6. 9. 2023 9:22

Teplo v zime pre synčeka a maminu

Onedlho bude zima a vás milí darcovia chcem poprosiť j pomoc s drevom na celú zimu .Chcem Vás poprosiť o pomoc. V prvom rade s tým za každé jedno euro "DAKUJEME."Boh Vám zehnaj .Aj školné a učebnice malému zabezpečiť.Sama to nedám no s vašou pomocou ,to verím zvládneme. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
25 €  •  30. 9. 2023 15:47
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  27. 9. 2023 8:05
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  26. 9. 2023 18:01
Dobročiný Darca
25 €  •  25. 9. 2023 20:07
Dobrosrdečný darca
20 €  •  19. 9. 2023 11:31
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  14. 9. 2023 8:27
Miska
10 €  •  13. 9. 2023 13:55
Velmi vam drzim palce ❤️
Dobrosrdečný darca
40 €  •  13. 9. 2023 13:49
Štedrý darca
5 €  •  12. 9. 2023 22:01
Dobročiný Darca
50 €  •  11. 9. 2023 19:51
M
25 €  •  10. 9. 2023 19:54
Nech Vás požehná milosrdný Boh :)
Milý darca
10 €  •  9. 9. 2023 16:52
Dobrosrdečný darca
10 €  •  8. 9. 2023 18:40
Dobrosrdečný darca
10 €  •  8. 9. 2023 13:44
Dobročiný Darca
5 €  •  8. 9. 2023 11:47
Dobrosrdečný darca
50 €  •  8. 9. 2023 11:40
Dobročiný Darca
30 €  •  8. 9. 2023 10:24
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  8. 9. 2023 9:07
Dobročiný Darca
10 €  •  7. 9. 2023 23:20
Veľkorysý darca
25 €  •  7. 9. 2023 20:04
Milý darca
25 €  •  7. 9. 2023 19:09
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  7. 9. 2023 16:26
Igor
50 €  •  7. 9. 2023 15:38
Nech to všetko dobre dopadne 🙏
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  7. 9. 2023 15:20
Veľkorysý darca
10 €  •  7. 9. 2023 14:05
Milý darca
50 €  •  7. 9. 2023 13:15
Láskavý darca
25 €  •  7. 9. 2023 13:14
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  7. 9. 2023 12:51
Veľkorysý darca
25 €  •  7. 9. 2023 12:49
Miska
15 €  •  7. 9. 2023 12:35
Prajem vela zdravia a sil.
Milý darca
20 €  •  7. 9. 2023 12:34
Dobročiný Darca
10 €  •  7. 9. 2023 12:20
Dobročiný Darca
10 €  •  7. 9. 2023 12:13

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Miska
10 €  •  13. 9. 2023 13:55
Velmi vam drzim palce ❤️
M
25 €  •  10. 9. 2023 19:54
Nech Vás požehná milosrdný Boh :)
Igor
50 €  •  7. 9. 2023 15:38
Nech to všetko dobre dopadne 🙏
Miska
15 €  •  7. 9. 2023 12:35
Prajem vela zdravia a sil.
Milý darca
25 €  •  30. 9. 2023 15:47
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  27. 9. 2023 8:05
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  26. 9. 2023 18:01
Dobročiný Darca
25 €  •  25. 9. 2023 20:07

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň