Podporme Martina v chove okrasnej hydiny

Získaných 0 € 10 €
od 1 darca
23 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
6. 2. 2024
Posledná aktualita

6. 2. 2024 15:11

Ďakujem krásne za finančnú podporu!

Ďakujem krásne za pomoc a podporu môjho chovu:-)

Zobraziť celú aktualitu

Kto kampaň organizuje?

Milé darkyne a darcovia!

Volám sa Martin a od malička mám záľubu v chove hydiny a iných domácich zvierat. Choval som obyčajné sliepky na vajíčka, králiky, andulky, akváriové rybičky, bažanty a psa. No neskôr ma oslovili okrasné sliepky zdrobnelej formy – tzv. liliputky, ktorým som sa venoval donedávna. Až raz, keď som navštívil jedného známeho chovateľa, ktorý choval okrasné plemeno sliepok – „hodvábničky“, veľmi sa mi tieto sliepočky zapáčili. Fascinovala ma u nich výborná „neagresívna“ povaha, hodvábne pierka podobné srsti psa a to, že ide o nelietavé plemeno, hoci sú ľahšieho typu. Tieto sliepky som si musel zaobstarať, lebo som sa do nich pravdupovediac „zaľúbil“ :-)

Začal som s párikom hodvábničiek bielych bradatých, postupne ma lákalo chovať a zohnal som si ďalšie farebné rázy tohto nádherného plemena. Minulý rok som vstúpil do Slovenského zväzu chovateľov, aby som tieto sliepky mohol vystavovať. Sám si ich liahnem (kuriatka) pod živými kvočkami, keďže hodvábničky majú výborne zachovaný pud kvokavosti a sú úžasné matky. Samozrejme, musím mať vytvorené a oddelené kmene hodvábničiek s rovnakou farbou, aby sa mi ich farebné rázy navzájom nemiešali, oddelené voliéry, ohrady, nepríbuzné kohúty k sliepočkám, ktoré si musím zháňať po Slovensku, niekedy aj zo zahraničia a v neposlednom rade, mali by samozrejme spĺňať určitý štandard znakov tohto plemena.

Momentálne ma veľmi teší úspech posudzovateľmi uznaných (registrovaných) mojich dvoch kmeňov hodvábničiek červených a krahulcových. Samozrejme mám ešte hodvábničky holokrké, ktoré liahnem, no táto forma ešte nie je uznaná v SR. 

Toto všetko robím v rámci môjho voľného času ako potešenie a vášeň; teším sa z každého môjho, čo i len malého úspechu v chove. Samozrejme sú aj neúspechy, ako sú úhyny, rozličné choroby, ktoré riešim s veterinármi. Takéto veci žiadneho chovateľa nepotešia, len nesmie sa vzdávať, musí zodvihnúť hlavu hore a pokračovať v tomto ďalej. Všetko to stojí energiu, čas, peniaze. Vitamíny, minerálne preparáty, očkovacie vakcíny pri malých vyliahnutých kuriatkach, neželané úhyny pri nevykľutí sa z vajíčka, či úhyny v mladom alebo dospelejšom veku, veterinárne poplatky, podstielky, obilné šroty či kŕmne zmesky atď.

Komu pomôžeme?

Ak by ste ma chceli podporiť v chove týchto zaujímavých okrasných druhov hydiny, budem veľmi rád a budem vďačný za každý finančný príspevok, ktorý mi pomôže sa ďalej rozvíjať, zviditeľniť a posunúť. Získané financie by som rád tiež využil pri kúpe kŕmnych produktov, minerálnych a vitamínových doplnkov, pri ich ďalšom rozmnožovaní od zrodu zárodku, čo v súčasnej dobe nie je lacné, stojí kopu času, financií, práce a veru niekedy aj nervov.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Získané financie budú použité konkrétne na ďalšie zveľaďovanie a pokračovanie môjho chovu okrasnej hydiny, ďalej na kúpu kŕmnych produktov (pšenica, kukurica, slnečnica, jačmeň,…), kŕmnych zmesiek, vitamínových a minerálnych prípravkov, vakcinačných preparátov, veterinárnych liekov, preventívnych veterinárnych prehliadok a ošetrení, podstielok (slama, seno, hobliny), kŕmidiel, napájačiek a opravy využívaného chovného zariadenia (voliéry, kurníky, hniezda na znášanie vajíčok, oplotenia). Taktiež na pokrytie finančných nákladov v spojitosti s výstavnými účelmi (výstavy a súťaže chovnej hydiny).

Rozpis financií – položky:

kŕmne obilniny (pšenica, kukurica, slnečnica, jačmeň, hrach): 25 – 60 eur/100kg

– kŕmne zmesky (Energys, Tomáš, Herbamix): 20 eur/25kg

– vitamínové a minerálne prípravky (nutrimix, supervit, kŕmne vápno, plastin, vitamín C plv., aquavit AD3E, vápenný grit, acidomid, optimin, KMnO4):  70 eur

– vakcinačné preparáty (livacox Q, diftovac): 80 eur

– veterinárne lieky (salicox, resetyl, enrogal, adicox, emanox, helmigal): 80 eur

– prípravky na tráviaci systém hydiny (humac natur, propoul, citroenzymix): 70 eur

– prípravky proti vonkajším parazitom (exsolt, arpalit, ekosip): 55 eur

– preventívne veterinárne prehliadky (salmonelóza, kokcidióza, mykoplazma,  analýza trusových vzoriek): 60 eur

– podstielka (slama, hobliny, seno): 30 eur

– dezinfekcia (pálené vápno, ekosip, betadine, KMnO4): 40 eur

– kŕmidlá a napájačky pre kuriatka a dospelú hydinu: 60 eur

– drobné opravy využívaného chovného zariadenia: 50 eur

– osvetlenie chovného priestoru (vonkajšie led osvetlenie na solárnu energiu): 70 eur

– výstavné účely (zúčastnenie sa výstavy, výstavnícky poplatok, registračné krúžky, pohonné hmoty): 50 – 70 eur

– registrácia chovu (každoročné uznanie plemenitby posudzovateľskou komisiou SR): 20 – 30 eur

– registračné krúžky na označenie hydiny: 25 – 30 eur

– každoročné dokúpenie nepríbuzných čistokrvných jedincov na zmenu krvi do chovu: 100 – 150 eur.

Doplňujúca informácia:

Mesačne zvyknem minúť do môjho chovu v priemere tých 200 – 300 eur.

ĎAKUJEM za každú finančnú pomoc na pokračovanie a zveľaďovanie môjho chovu! :-)

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

6. 2. 2024 15:11

Ďakujem krásne za finančnú podporu!

Ďakujem krásne za pomoc a podporu môjho chovu:-)

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Maja
10 €  •  6. 2. 2024 14:43
Držím palce

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Maja
10 €  •  6. 2. 2024 14:43
Držím palce

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň