Úspešne dokončené:

Pomôžme spoločne ukrajinským matkám a deťom z centra Dúha v Dunajskej Strede

Získaných 0 € 675 €
od 17 darcov
 -
17 darcov
Celkom sa zapojilo
40 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
27 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme spoločne ukrajinským matkám a deťom z centra Dúha v Dunajskej Strede

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
4. 5. 2022

Vážení darcovia

Na Slovensku je našťastie dosť ľudí schopných vnímať utrpenie ľudí utekajúcich z Ukrajiny, súcitiť s nimi a pomáhať im, preto je dôležité, aby posolstvo solidarity nezaniklo. Svojím pričinením pomáhame druhému prežiť.

Komu pomôžeme?

V rozvojovom centre pre deti Dúha / Szivárvány v Dunajskej Strede vytvorili komunitné centrum pre ľuďom vyhnaných z Ukrajiny. 

Každý deň sa pracovníčky Eszter, Lívia a ďalšie dobrovoľníčky popri svojom zamestnaní v centre Dúha venujú humanitárnej práci a veľakrát idú na pokraj svojich síl. 

Zakaždým nás privítajú milé tváre, ktoré to aj napriek ťažkej situácii nevzdávajú. Odhodlaní pomôcť vítajú denne desiatky rodín, žien, matky s deťmi, ktoré sú ubytované v Dunajskej Strede a v okolí. 

Pani Eszter Bondor, matka 4 detí, ktorá pracuje ako pohybová terapeutka, spustila v marci na Donio kampaň “Kurz slovenského jazyka pre Ukrajincov v Dunajskej Strede”. Vďaka vyzbieraným peniazom koncom apríla tento kurz navštevuje už 80 žien!

Pracovníčky centra Dúha – pani Eszter a pani Lívia vytvorili v apríli priestor, v ktorom každý deň ponúkajú najdôležitejšie základné potreby pre utečencov ubytovaných v Dunajskej Strede a v okolí.

Žiadosti o pomoc však každým dňom v priestoroch humanitárnej pomoci pribúdajú, prázdne regále a hladní ľudia sú každodennou realitou. Darcovskú pomoc prijímajú pracovníčky s nadšením. Viete si určite predstaviť v akej náročnej situácii sa nachádzajú matky s malými deťmi, siroty a rodiny…

foto: archív komunitného centra Dúha

Existenciálne problémy, strach o svojich blízkych na Ukrajine či neistota, kedy a či sa budú môcť vrátiť domov.

Chápeme, že nie každý kto by chcel pomôcť, môže odniesť pomoc osobne, a preto sme sa rozhodli zriadiť túto zbierku, aby sa z vyzbieraných financií nakúpilo presne čo treba, za vás.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

100 % peňazí získaných cez Donio pomôžu riešiť akútne každodenné potreby ukrajinských utečencov. 

Z vyzbieraných financií bude centrum Dúha v Dunajskej Strede nakupovať potraviny, drogériu, potreby pre tehotné ženy, bábätká, deti, školopovinné deti, podľa konkrétneho zoznamu, tak aby sa financie využili čo najefektívnejšie a mohli neustále dopĺňať zásoby. Aby nikto z centra neodchádzal s prázdnymi rukami a s pocitom, že sa do centra môže kedykoľvek vrátiť pre dôležité základné potreby.

Centrum potrebuje podporu dlhodobo, ďakujeme za vašu pomoc.

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Veronika a s malou skupinkou dobrovoľníkov, už niekoľko rokov pomáhame rôznym výzvam, projektom a prispievame do dobročinných aukcií cez portál dakujeme.sk .

Naším poslaním je pomôcť aj vďaka ľuďom, ktorí to najviac potrebujú.

Oslovili sme o pomoc s humanitárnou zbierkou pre komunitné centrum Dúha aj základnú a materskú školu v našej dedine.

Pomáhať sa dá rôznymi formami. Malými činmi. Každý deň. 

foto: humanitárna zbierka v ZŠ Vrakúň

Ďakujeme za podporu :-)

Sú to ľudia ako my. Z mäsa a kostí.

S tým rozdielom, že my sa pri myšlienke na stratu domova, strach o najbližších zhrozíme a čierne myšlienky sa snažíme odohnať preč. Títo ľudia však tie hrôzy zažili a stratili svojich najbližších. Prišli o svoje domovy, sny a pocit bezpečia. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Dobrosrdečný darca
20 €  •  27. 5. 2022 10:28
Veľkorysý darca
20 €  •  25. 5. 2022 8:49
Dobrosrdečný darca
20 €  •  23. 5. 2022 14:19
Dobročiný Darca
10 €  •  22. 5. 2022 21:26
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  18. 5. 2022 10:38
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  13. 5. 2022 15:22
Láskavý darca
100 €  •  12. 5. 2022 17:54
Milý darca
20 €  •  12. 5. 2022 17:03
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  12. 5. 2022 16:18
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  12. 5. 2022 10:30
Veľkorysý darca
20 €  •  10. 5. 2022 18:43
Štedrý darca
30 €  •  6. 5. 2022 14:06
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  6. 5. 2022 8:03
Veľkorysý darca
100 €  •  5. 5. 2022 9:43
Milý darca
50 €  •  5. 5. 2022 1:29
Dobrosrdečný darca
30 €  •  4. 5. 2022 21:56
Dobrosrdečný darca
20 €  •  4. 5. 2022 15:12

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň