Podporte BRATISLAVU ZA ŽIVOT – 24. septembra! Potrebujeme vyzbierať 15 000 €

Míľnik 1/2

Ak nám pomôžete získať aspoň 5000€, pokryjeme časť výdavkov na BRATISLAVA ZA ŽIVOT

Získaných 0 € 14 496 €
5 000 €
72 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Pokryjeme všetky náklady na BRATISLAVA ZA ŽIVOT, ďakujeme!

Získaných 0 € 14 496 €
15 000 €
72 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Nadácia Fides et Ratio
Dátum pridania
16. 8. 2023

Podporte BRATISLAVU ZA ŽIVOT! Potrebujeme vyzbierať 15 000 €

Život človeka je veľký darom. A predsa, ochrana života nenarodených je najpálčivejšou výzvou v oblasti ochrany ľudských práv v našej spoločnosti. Zabitie nevinného človeka nemožno nikdy schvaľovať.

Potrebujeme začať chrániť život nenarodených, rovnako ako život všetkých ostatných.

Preto 24. septembra organizujeme pochod Bratislava za život. Chceme pripomenúť celej spoločnosti, že aj nenarodené deti majú právo na život. Osud tých najbezbrannejších nemá byť na okraji nášho záujmu.

Pozývame Vás spoločne budovať kultúru života a byť hlasom tých, ktorí sa sami brániť nemôžu.

Prečo to robíme?

Chceme osláviť život a zároveň apelovať na ukončenie diskriminácie jednej skupiny ľudí. Spravodlivá spoločnosť chráni právo na život všetkých ľudí rovnako. Dnes je ale na Slovensku stav, kedy nie je právo na život zabezpečené pre všetkých ľudí rovnako – ľudia v prvých mesiacoch života ho nemajú garantované. Našim cieľom je posun Slovenska k spravodlivej spoločnosti, v ktorej budú môcť žiť všetci v bezpečí, osobitne tí, ktorí sú najviac zraniteľní – nenarodené deti.

Verejný prejav je dôležitý, aby hlas úcty k životu bol braný v skutočne demokratickej spoločnosti vážne a začal spoločenskú zmenu. Občianskym zhromaždením chceme vyslať signál všetkým ľuďom, že ochrana každého života nie je len súkromnou vecou jednotlivcov, ale spoločenským právom, za ktoré sa oplatí verejne angažovať. Veď všetci ľudia si zaslúžia rovnaký rešpekt, úctu a právo na život.

Kto stojí za podujatím BRATISLAVA ZA ŽIVOT?

Spoločenstvo Ladislava Hanusa a Inštitút Ladislava Hanusa
Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku
Asociácia za život a rodinu
Nadácia Fides et Ratio

Na čo získané peniaze použijeme?

Aby sme mohli pochod BRATISLAVA ZA ŽIVOT zorganizovať, potrebujeme vyzbierať 15 000 Eur, ktoré použijeme na pokrytie nákladov  spojenými s organizáciou podujatia.

  • Náklady na materiálno-technické zabezpečenie (pódium, zvuk, svetlá, …)
  • Náklady spojené s hosťami (hudobníci a rečníci na podujatí) 
  • Marketingová komunikácia (produkcia marketingového obsahu, propagačných materiálov, marketingová komunikácia, … )
  • Starostlivosť o dobrovoľníkov 

Veľkú časť práce vykonáva veľké množstvo dobrovoľníkov bez nároku na odmenu. Bez pomoci dobrovoľníkov by boli výdavky oveľa väčšie.

V prípade, ak by sme vyzbierali viac peňazí, použijeme ich na pro-life aktivity najmä advokáciu v prospech nenarodených.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň